reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada wzroku a poród

aga1919

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Czerwiec 2016
Postów
50
Cierpię na krótkowzroczność. 2,5 dioptrii na obydwoje oczu.
Czy któraś z Was miała również taką wade i rodziła naturalnie?
 
reklama
Wydaje mi sie ze nie chodzi o same dioptrie wg mnie 2.5 to nie jest duza wada..ja sama mialam cc ze wzgledow okulistycznych ale u mnie byla obawa odklejenia sie siatkowki mam przy siatkowce juz jakas dziurke i byla obawa ze podczas parcia moze mi sie powiekszyc albo siatkowka sie odkleic.

010igov3fkey3mez.png
 
Ja mam wadę -3,5 i u mnie to nie jest przeciwwskazaniem do porodu naturalnego. Przy wadzie wzroku najważniejsze jest ciśnienie dna oka, zrób takie badanie u okulisty. Jeśli ciśnienie jest ok myślę, że mozesz bez problemu rodzić naturalnie :)
 
-6,5 i wszystkie 3 naturalne, nie bylo zadnych przeciwwskazan, bo poza krotkowzrocznoscia innych wad oka nie mam. -2,5 to jest "nic" ;)
 
Ja mam -6,25 na oby dwoje oczu i mikrogruczolaka przysadki sama wada wzroku jest wskazaniem do cc...moja mama pielęgniarka z długoletnim stażem sama mi powiedziała ze nie mogę naturalnie gdyż mogę stracić całkiem wzrok i ze mam gadać o tym lekarzom i położnej także u mnie tylko cc wchodzi w gre
 
To jest bardzo indywidualna sprawa, do konsultacji z lekarzem.
U mnie przed pierwszą ciążą było -3, po porodzie -5.
Gdybym wiedziała, że tak się to może skończyć upierałabym się na cc.
 
reklama
Ja niedowidze na lewe oko i miałam je operowane a prawe mam +2,5 i to nie jest powod do cc...
 
reklama
Do góry