reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga 2-miesięczniaka

Magda_J

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Lipiec 2006
Postów
45
Witam!
Ile powinno przybierać na wadze dziecko, które skończyło 2 miesiące?
Na początku mała przybierała 0,5kg na dwa tygodnie a teraz 0,5 kg na 3. Czy to jest norma? Karmię piersią i zastanawiam się czy dostaje tyle pokarmu ile potrzebuje czy powinnam przejść na butelkę.
 
reklama
na poczatku dziecko przybiera na wadze w zastraszajacym tempie, pozniej nieco wolniej. Mysle ze wszystko jest ok. W razie watpliwosci zawsze mozesz poradzic sie pediatry do ktorego dziecko chodzi. A przechodzenie na butelke, jesli karmisz naturalnie nie jest dobrym pomyslem. Przejscie na butelke rowniez musi byc skonsultowane z lekarzem. A czy dziecko chetnie jada?
Jesli bedziesz chciala przejsc na butelke to i tak najpierw podawaj mu piers a pozniej ewentualnie podawaj butelke w celu dokarmienia.

Pozdrawiam
 
Jada chętnie tylko ona je i je i je, czasem mija 1,5h a ona je. Jak ją odstawię od cyca to nie płacze ale gdy dam jej ponownie to znowu je a moim zdaniem nie powinna skoro jest najedzona, dlatego myślę, że może mam za mało treściwy pokarm. Jeżeli chodzi o jego ilość to jest go tyle że czasem sam wypływa, mimo że nie czuję obrzęknietych piersi. Ostatnio jest tak że gdy już trochę podje i dam jej zachwilkę cyca żeby się dokładnie najadła to ona zachowuje się obojętnie wręcz, dam cyca to je, nie dam to nie je. Nie płacze. Nie wiem moim zdaniem skoro już się najadła to nie powinna ciągnąć dalej cyca a ona to robi. Pewnie popełniam wiele błędów w wychowaniu dziecka. To jest moje pierwsze dziecko, mieszkamy z dala od rodziców i ze wszystkim musimy sobie sami dawać radę, nie ma nam kto doradzić. Wychowywanie dziecka jest bardzo trudne.
 
nieraz i karmienie moze trwa i 3 godz. A czy dziecko przysypia podczas karmienia? albo na dluzsza chwile przestaje ssac? zawsze mozesz tak jakby polaskotac po podbrodku i zacznie znowu ssac. Jeszcze innym wyjsciem zeby sprawdzic czy sie najada jest odciagniecie (np. laktatorem) pokarmu do butelki i sprawdzenie ile zjada. Dziecko w wieku dwoch miesiecy powinno zjesc ok 120-150 ml.
 
myślę, że nie masz się czym martwić, głodne dziecko z reguły płacze, przyrost wagi też może się wahać pomiędzy tygodniami, zapytaj pediatry jak masz watpliwości, a próbowałaś może smoczka dać maleństwu? czasami dzieci mają taki silny odruch ssania...
 
Witam!
Moja mała ma dokładnie dwa miesiące i siedem dni.Cały czas jest na piersi i tylko na piersi.Do tej pory od urodzenia przytyła okolo 2,5 kg, średnio na miesiąc 1 kg. Moje karmienie trwa zazwyczaj od 5-10 min, w dzień co 1-1,5godz. Inaczej jest w nocy bo jak ją wieczorem nakarmie następnie kapanko i do łóżeczka to potrai przespać nawet do 7,5 godz. Troche sie zdziwiłam ze można karmić dzicko aż 1,5godz.Pewnie traktuje twoją pierś jak smoczek ( jeżeli nie dajesz smoka).Ja na poczatku nie dawałam smoka i były problemy z usypianiem i w dzień tez czesto płakała.Oczywiście nie traktuje smoka jako uciszenie małej żeby mieć spokój.Najpier próbuje innych metod uspokojenia jej a gdy to nie daje rezultatu to daje smoka.Czasem wystarczy że chwile possie uspokoi sie i sama wypluwa.


maczeta

pozdrawiam wszystkie mamusie!!!;-)
 
Do góry