reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dzidziusia

klio_

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Wrzesień 2007
Postów
171
Miasto
Zabrze
Ja jestem październikową mamą ale się niepokoję. Radek urodził się to miał 2700 był chudziutki. Coś moje łożysko nie wykarmiało dziecka jak należy, do 8 miesiąca było wszytko ok a potem przestało tyć Bardzo się martwię o córeczkę. Będę szczęśliwa jak będzie miała te 3200. w przyszłym tyg. idę na kolejne usg.
Pamiętacie jaką wagę dziecka wam szacowali przed porodem a jaka była faktyczna po urodzeniu?
 
reklama
klio musialabys sobie poczytac na naszym watku ogolnym byla dyskusja na ten temat.mi wciaz wmawiali ze moj synek jest za duzy.na poczatku 9 miesiaca mowili ze ma ok 3600 a jak sie urodzil w 39tygodniu mial 3820.
nie denerwuj sie innym dziewczynom mowili ze dzieciaczki sa bardzo male a rodzily sie z wagami ponad 3kg.
trzymam kciuki.na pewno wszystko bedzie dobrze a ty sie nie martw bo twoja coreczka tez sie wtedy denerwuje przeciez dobrze o tym wiesz.:tak:
 
Tu jest tyle ciekawych wątków, że się gubię po prostu a do tego mała strasznie nie lubi jak siedzę przy komputerze zaraz pupkę mi wypycha, główką chyba zapiera sie o mój biedny pęcherz, że nie wspomnę co robi z rączkami i nóżkami. :-D Po prostu nie mogę siedzieć tak długo jakbym chciała. Ehh.. nie da się nie martwić... Na razie popijam meliskę i staram się nie panikować.
 
Hej mój brat przy porodzie miał 2200 kg i chłop jak dąb urósł, ja ważyłam 2800 kg i też teraz w tuszy mi nic nie brakuje heheheh głowa do góry bedzie ok:-):-D
 
Klio - naprawdę taka waga sprawdzana przed porodem jest bardzo przybliżona i często są duże rozjazdy. Mnie na usg na początku 9 miesiaca powiedział lekarz ze mały będzie miał urodzeniową około 4 kg. Była dokładnie 4 kilo, ale 12 dni przed terminem z OM :-D. Jak bym donosiła to mógł by nawet 4,6 kg ważyć. Lepiej było tuż przed porodem. Lekarka robiła mi w piątek ostatnie usg (w sobotę poród) i wyliczyło jej 3800, a ona na to "ile, e chyba brzuszek był pod skosem, zmierzę jeszcze raz" , zmierzyła wyszło jej 3600, stwierdziła ze tak to juz co innego, bardziej prawdopodobne i przyjęła że z taką wagą się urodzi Filip. No ale przez noc widocznie mu się przytyło - pomyłka to prawie pół kilo, a przy takiej małej wadze to przecież bardzo dużo.
Nie stresuj sie więc tym co powiedzą lekarza
 
Z tą rozbieżnością to się zgodzę dzień przed porodem z po usg podano mi przybliżoną wagę 2600 po porodzie Ola ważyła 3480.
 
Witam moja Pola w 36 tygodniu miała ok 2360, na początku 40 t. ok 3100 a w chwili urodzin ( dwa dni po ostatnim USG - 40 tydzień) ważyła 3040. Pamiętaj że każde USG inaczej ocenia
 
reklama
reklama
Do góry