reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dziecka miesięcznego

Zgadzam się z dziewczynami. Kto to widział głodzić dziecko w tym wieku. Skonsultuj się z kimś kompetentnym. Inn położną, pediatrą, cdl...

Ile lat ma twoja położna?
 
reklama
Daje małemu 150 ml co 3-4 godziny. Czasem wypije 150 a czasem 120. Jak nie chce to cofa smoczek i się Krzywi także na siłę mu nie daję.
No to prawidłowo go karmisz. Ja tak samo daje i po tyle samo. Jakby mi jakas polozna powiedziala ze to za czesto i ze mam go odchudzać to bym ją wyprosiła. Serio. Nie słuchaj jej.
Twoje dziecko je w dobrym odstępie czasu. Nie je za dużo jak to twoja polozna gada. :)
 
Zmieniłabym położną.
Odchudzać takie małe dziecko? Proszę Cię. Nie wolno! Dziecko ma potrzebę jedzenia to dawaj. Nie ograniczaj mleka. Co ile karmisz go? 2-3h?
Karmię go czasem co 4 godziny. Wypije wtedy około 150 ml. Ale też nie zawsze. Ale zawsze w granicach 120-150 ml wypije. Może mu za dużo daje ??
 
No to prawidłowo go karmisz. Ja tak samo daje i po tyle samo. Jakby mi jakas polozna powiedziala ze to za czesto i ze mam go odchudzać to bym ją wyprosiła. Serio. Nie słuchaj jej.
Twoje dziecko je w dobrym odstępie czasu. Nie je za dużo jak to twoja polozna gada. :)
Super, dzięki dziewczyny bo serio się martwiłam.
 
Karmię go czasem co 4 godziny. Wypije wtedy około 150 ml. Ale też nie zawsze. Ale zawsze w granicach 120-150 ml wypije. Może mu za dużo daje ??
Nie. Nie dajesz za dużo. Dziecko wie ile potrzebuje ;) Moje 5ciotygodniowe dziecko tez tyle jadło. I do teraz je czasem 120, 150 a nawet potrafi zjesc 180 ml. W sobotę będzie miał 3 miesiace.
 
Nie. Nie dajesz za dużo. Dziecko wie ile potrzebuje ;) Moje 5ciotygodniowe dziecko tez tyle jadło. I do teraz je czasem 120, 150 a nawet potrafi zjesc 180 ml. W sobotę będzie miał 3 miesiace.
Bałam się że może coś źle robię. Ale widzę że po prostu synek tyle ile potrzebuje tyle mu dawać. Nie chcę go męczyć woda bo po prostu nie chcę. Chwilami synek ma aż odruch wymiotny jak posmakuje wody
 
Bałam się że może coś źle robię. Ale widzę że po prostu synek tyle ile potrzebuje tyle mu dawać. Nie chcę go męczyć woda bo po prostu nie chcę. Chwilami synek ma aż odruch wymiotny jak posmakuje wody
Mi kiedyś pediatria powiedziala ze jesli chce przyzwyczajac dziecko do wody to bardzo malutko mu dawac. 10-20ml. I faktycznie na poczatku mial odruch wymiotny. Teraz widzę że zaakceptował wodę, ale nie podaje. Podam mu jak skończy te 6 miesiecy ewentualnie jeśli lekarka powie ze jest gotowy na rozszerzenie diety. Woda jest również rozszerzeniem diety więc odpuściłabym tą wodę na chwile obecna i dawała tyle ile synek potrzebuje.
Czy syn urodzil się duży/długi? ;)
 
Bałam się że może coś źle robię. Ale widzę że po prostu synek tyle ile potrzebuje tyle mu dawać. Nie chcę go męczyć woda bo po prostu nie chcę. Chwilami synek ma aż odruch wymiotny jak posmakuje wody
Robisz bardzo dobrze. Zaufaj sobie i zdaj się na intuicję. Jeśli masz wątpliwości skonsultuj się z kimś innym. Twoja położna to widzę jak moja pierwsza położna. Nic nie wie, a udaje, że wie.
Moje pierwsze dziecko strasznie krzyczało i się wiło. Karmiłam piersią. Zapytałam położną, czy to może być uczulenie na gluten? Na to położna powiedziała: proszę wyeliminować nabiał z jadłospisu. 😳 Nabiał. Czujesz? Nawet nie wiedziała gdzie występuje gluten. To było 18 lat temu, a ja nadal pamiętam. Gdyby wtedy powiedziała, nie wiem, ale sprawdzę, miałabym do niej więcej szacunku. Nikt nie jest nieomylny. Ale klepać głupoty, byle tylko wyjść na uczoną? Słabe.

Edycja. Acha, dla porównania, chociaż wiem, że dzieci się nie porównuje. :D Moja córka przybierała po 1,5 kg co 6 tygodni, synowie po 3 kg co 6 tygodni przez pierwsze 3 miesiące. :)
Teraz córka ma 18 lat, waży 52 kg/170 cm, młodszy syn ma lat 15, waży 50 kg/170 cm i intensywnie rośnie. Są szczuplutcy, nie otyli. Nigdy im nie ograniczałam jedzenia, ani nigdy ich nie odchudzałam. :)
 
Ostatnia edycja:
Wizytę u pediatry mam dopiero w przyszłym tygodniu
karm dalej mlekiem jak dziecko zgłasza potrzebe. Karmimy na żądanie zarówno KP jak i MM. Poradź się pediatry, ale zakładam ze powie ze dobrze przybiera :) moja córka miała 200-250 g na tydzień, czasami bywało nawet 300. Jest teraz zdrowa normalna dwulatka. :)
 
reklama
Do góry