reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dziecka - przekarmienie?

moja corcia ma nieco ponad 4 miesiace i wazy obecnie 6.920.Waga urodzeniowa byla 3.320 wydaje mi sie,ze prawidlowo przybiera na wadze. Od 4 miesiaca do wieczornego mleczka dodaje 3 lyzeczki kaszki,gdyz mala sie nie najadala i budzila po 2-3godzinkach,gdzie wczesniej potrafila przespac do 5 rano.Teraz znowu ladnie i spokojnie spi:)
 
reklama
Lukrecja_85 ja również poczułam się jak najgorsza matka na świecie, jak mi powiedziała pediatra, że małą przekarmiam!! Dlatego poradziłam się innej pediatry i ulżyło mi :) Tymbardziej,że wszyscy mi mówili i dalej mówią, że przy karmieniu piersią nie da się przekarmić bobaska. Tak więc głowa do góry!!! ;-)
 
Witajcie! Mój synek ma 4,5 miesiąca, tydzień temu ważył 8600kg! Lekarz ani razu nie powiedział mi, że go przekarmiam! Jest na cycu od początku i faktycznie kiedy chce, to go dostaje... Nie widzę w tym nic złego, nie daję mu na razie żadnej kaszki, bo nie chcę żeby wyglądał jak ludzik michelin :) Nie kazał też dawać mu na razie żadnych obiadków, bo ma swoją wystarczającą wagę... Jest duży, długi i taka jego uroda... Waga urodzeniowa 3420... Nie martw się wagą swojej dzidzi i głupimi tekstami lekarza! Można trafić na naprawdę nieprzyjemnych pediatrów, chociaż powinni służyć radą i wspierać mamy - tym bardziej te świeżutkie!
 
Byłam tydzień temu u swojej pediatry, opowiedziałam jej całą historię, patrzy na mojego synka, który próbował zjeść kabel od stetoskopu i mówi, że mam książkowe dziecko, zdrowe jak ryba i żebym przy wadze urodzeniowej 4330 nie oczekiwała, że będę mieć sześciokilogramowego smyka :)
Pochwaliła, że nie daję herbatek granulowanych ani soczków w całości (rozcieńczam wodą, 10 ml soczku, 50 ml wody) i poleciła zamiast chrupków kukurydzianych (na ząbki), żeby dać połówkę dobrego jabłka :)

Od wczoraj próbuje sam siadać :D chociaż był karmiony piersią tylko 3 miesiące, to pomimo grypy męża w Święta i mojego przeziębienia teraz, nic mu nie dolega :) Coś tam jednak ze mnie wyssał hi hi, no i codziennie się wietrzymy na spacerkach :)
 
hej, mój synuś ma 5 mieś. i tydzień dokładnie, jego waga wynosi 8 500 i tez lekarze nie twierdzą ze to nadwaga. duzy facet i tyle;)
 
Moja córcia ma 6,5 mca i waży 10 kg. Czy to nie za dużo? Jej waga urodzeniowa to 4160g. Byłyśmy wczoraj na szczepieniu i pediatra nic nie mówiła w tej sprawie, tylko tyle, że 'kawał kobity z niej':tak:.

Dodam, że mała jest na Nutramigenie plus raz dziennie mały słoiczek obiadku i pół słoiczka owocków. No i na wieczór do mleczka kaszka.
 
reklama
hej Lukrecja wiem co czujesz:-)
moja mala hehe mala , urodzila sie 4kilogramowa teraz ma 5 i pół miesiaca i waży 8800 , tez ciagle słyszę ,, duza,, wielka,, troche sie tym przejmowalam choc nikt nie zrobil mi tego tak dobitnie jak ten twoj lekarz.
my nosimy ciuszki na 6-9 miesiecy tzn juz zaczynamy wyrastać ;-)
mała jest ogolnie duza nie ma wałeczków poprostu jest wielka, z przewracaniem tez jest ciężko, mąz mowi ze jest kwadratowa i dlatego jej trudno, ale rozwija sie prawidlowo , oboje z mezem nie nalezymy do malych ja mam 176 wiec chyba ciezko aby mala byla kruszynką dodam ze jestem niezly szkieletor hehe oboje z mezem bylismy wielcy za mlodu a wszystko zeszlo jak zaczelismy chodzic wiec sie nie przejmuje a jak lekarze cos gadaja to nie zwracam uwagi.
moja je jeszcze wiecej bo ostatnio budzi sie w nocy i wciaga co 4godz 180, troche mnie to martwi ale jak dodaje kaszke to nie widac poprawy , w sumie je 7 razy w granicach 120-180 . wiec spoko sama widzisz ze kazdy lekarz co innego mowi, najwazniejsze ze malenstwa sa zdrowe, a jak juz rusza na nogi to szybko zleca kilogramy
pozdr
 
Do góry