reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dziecka w 26/27 tygodniu ciaży

Moja jedna córka w 27 tyg ważyła 1200 a druga 920. Też byłam zdziwiona. Całą ciążę była jakby 2 tyg młodsza. Ale ur. sie z waga 3430. A tydz przed porodem nie miała nawet 3 kg. To chyba też zależało od sprzętu USG
 
reklama
Moja jedna córka w 27 tyg ważyła 1200 a druga 920. Też byłam zdziwiona. Całą ciążę była jakby 2 tyg młodsza. Ale ur. sie z waga 3430. A tydz przed porodem nie miała nawet 3 kg. To chyba też zależało od sprzętu USG
to może i moje maleństwo nadrobi swoją wagę:) kurcze przejmuje sie mimo wszystko..w 21 tyg zarowno syn, ktory urodzil sie z waga 4300g jak i teraz mala wazyli praktycznie tyle samo..cos kolo 350g. I troche mnie to martwi..ze moze nagle przestala rosnąć, a moze poprostu dzieci nie rosną w tak równym tempie jak napisala Onaszczesliwa2018 i teraz nabierze wagi. Kurde z synem tez mialam w podobym okresie problem bo lekarka na podstawie mojego brzucha..stwierdzila ze chyba dziecko przestalo sie rozwijac..nie zrobila mi usg..tylko kazala przyjsc za tydz. a ja przerazona poszlam co specjalisty i ten powiedzial, ze dziecko jest nawet o ponad 10 dni wieksze..:) i tylko stresy nie potrzebne..
 
to może i moje maleństwo nadrobi swoją wagę:) kurcze przejmuje sie mimo wszystko..w 21 tyg zarowno syn, ktory urodzil sie z waga 4300g jak i teraz mala wazyli praktycznie tyle samo..cos kolo 350g. I troche mnie to martwi..ze moze nagle przestala rosnąć, a moze poprostu dzieci nie rosną w tak równym tempie jak napisala Onaszczesliwa2018 i teraz nabierze wagi. Kurde z synem tez mialam w podobym okresie problem bo lekarka na podstawie mojego brzucha..stwierdzila ze chyba dziecko przestalo sie rozwijac..nie zrobila mi usg..tylko kazala przyjsc za tydz. a ja przerazona poszlam co specjalisty i ten powiedzial, ze dziecko jest nawet o ponad 10 dni wieksze..:) i tylko stresy nie potrzebne..
O matko współczuję Ci :/ przecież to normalne że brzuch raz większy raz mniejszy itd [emoji33] a waga dzidzi się niemartw One na prawdę rosną skokowo-wiem to od lekarza:) I tez nie wszystko naraz np raz brzuszek raz główka raz nóżki itd :)
 
O matko współczuję Ci :/ przecież to normalne że brzuch raz większy raz mniejszy itd [emoji33] a waga dzidzi się niemartw One na prawdę rosną skokowo-wiem to od lekarza:) I tez nie wszystko naraz np raz brzuszek raz główka raz nóżki itd :)
nom az sama sie dziwie, ze jak ja moglam do tej lekarki chodzić.. na domiar wszystkiego najpierw o brzuchu ze go nie ma ze jest za mały, ze juz powinno być widać i ze dziecko prawdopodobnie przestalo sie rozwijać, to jeszcze że wygladam okropnie, ze strasznie mi sie rysy zmienily i tak zbrzydłam, że nos mi się powiększył...no durna baba..a ja młoda, glupia, po poronieniu wczesniejszym.. wpadlam w taki płacz jak tylko wyszlam..ze maz jechał 300km, bo nie dalo sie ze mna dogadać.. jak sobie przypomne to nie moge uwierzyć.. A teraz znów ciąża i znów sie przejmuję choć mam normalnego lekarza, moze by mi cos powiedział choc tyle zeby być wczesniej na kontrole..mam nadzieje, ze nadrobi ta wage, juz nawet moge rodzić drugi raz kloca:D
 
Kluseczka89 na wagę dziecka składają się poszczególne parametry które lekarz sprawdza na usg...nie masz tego rozpisanego na usg ? Bodajże długość kości udowej obwód brzuszka i główki. Na podstawie tych parametrów specjalny system wylicza wagę. Sprawdź czy u Ciebie wszystkie te parametry idą mniej więcej równomiernie ( różnica może być do 2 tyg) czy jeden nie odstaje znacznie ?
 
Kluseczka89 na wagę dziecka składają się poszczególne parametry które lekarz sprawdza na usg...nie masz tego rozpisanego na usg ? Bodajże długość kości udowej obwód brzuszka i główki. Na podstawie tych parametrów specjalny system wylicza wagę. Sprawdź czy u Ciebie wszystkie te parametry idą mniej więcej równomiernie ( różnica może być do 2 tyg) czy jeden nie odstaje znacznie ?
wpisywałam parametry na dwóch str www i na jedym wychodzi, ze glowka jest ok reszta mniejsza o ok 2 tyg. A w drugim wszystko mniejsze i 2 tyg i kość udowa o 3 tyg... wole na to nie patrzeć, bo to nijak sie ma..poza tym te wymiary czesto sie bardzo różnią..staram sie myśleć pozytywnie, może lekarz by mi coś powiedział jakby wydawalo mu sie ze jest nie tak...
 
Moze umow się do innego lekarza na usg. Czasem inny lekarz na innym sprzecie stwierdzi cos innego :) poza tym czesto bywaja pomylki... moja corka w 40tc wazyła niby 2,5kg.Urodziła się 5 dni po terminie z waga 3,680 kg :D
 
Moze umow się do innego lekarza na usg. Czasem inny lekarz na innym sprzecie stwierdzi cos innego :) poza tym czesto bywaja pomylki... moja corka w 40tc wazyła niby 2,5kg.Urodziła się 5 dni po terminie z waga 3,680 kg :D
no wlasnie bede miala usg III trymestru to bedzie mi robić specjalista a nie moj gin. Tylko dopiero 12.05 wiec jeszcze troche musze poczekać..jak zaczne swirowac bardzo to pojde jeszcze gdzies indziej i wczesniej. Narazie chce zachować zdrowy rozsądek, mała tłucze sie w brzuchu to jestem spokojniejsza:)
 
reklama
Kluseczka89 powinnaś mieć to rozpisane na usg jakie wymiary na który tydzień przypadają. U mnie było podobnie, wszystko 3 tyg mniejsze. Mały urodził się po prostu ze średnią wagą ale zdrowy jak ryba [emoji5]
 
Do góry