reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dziecka w 26 tygodniu

Oj no to faktycznie, nawet siostry a jaka różnica. Dziękuję za odpowiedź. Przy następnej wizycie napewno o wszystko dokładnie się wypytam.
Również wszystkiego dobrego [emoji8]
Sprawdziłam przed chwilą. Córka w 26+0 równe 693gramy. Urodzona w 38+2 z wagą 3200:) zdrowa i ma się nadal dobrze:)
Druga córka w tym czasie 810, urodzona 39+2 z wagą 3450. Więc wagi bardzo podobne patrząc, że tydzień różnicy.

Pamiętaj też, że USG nie raz się myli. Dzidziuś się rusza lekarz może źle coś zmierzyć. Za tydzień, dwa znowu badanie i wtedy wyjdzie np. że dzidzia dużo więcej przybrała.
Zawsze jak coś cię niepokoi skonsultuj z lekarzem, szkoda stresu w takim pięknym etapie oczekiwań na synka :)

Najlepszego dla Was [emoji8]
 
reklama
Oj no to faktycznie, nawet siostry a jaka różnica. Dziękuję za odpowiedź. Przy następnej wizycie napewno o wszystko dokładnie się wypytam.
Również wszystkiego dobrego [emoji8]

Każdy bobas rozwija się indywidualnie. Mój miał na połówkowym 440g, w 38tygodniu poszłam prywatnie na usg żeby "ocenić" wagę bobasa przed rozwiązaniem. Wyszło 3400g. W dniu porodu (równo 40tc) zrobili mi usg w szpitalu, gdzie ocenili młodego na maks 2700. Urodziłam 2660 i 51cm. a koleżanka urodziła w 35+4 i mały ważył 2790 ;)
Jak lekarz nie wspomina, że coś jest nie tak, to się nie martw :)
Powodzenia! <3
 
Ja co prawda nie pamiętam, jakie syn miał wymiary i wagę w ciąży, ale pod koniec lekarka mówiła,że to ponad 4kg dziecko. A urodził się 3,5. Także to tylko szacunkowe dane.
 
To jest zawsze +/- iles tam. Mojemu zawsze wychodziły nogi na 90 centylu i aż się dziwiliśmy, bo my niewysocy :D a urodził się normalny, w sensie nogi nie jakieś nadprogramowe ;) nie przejmuj się tymi wymiarami, szkoda czasu i nerwów. Póki lekarz mówi, że ok no to ok.
 
Mój syn w 26 miał ok 1 kg, w 27 miał już 1200 kg ale to duży okaz jest...lekarz. Mówił że jest możliwa granicą błędu +-100 g przy prawidłowym pomiarze, to tylko aparatura, która może się pomylic, jeśli mieści się w siatkach to jest ok, dzieci później mocno wagowo przyspieszają.
 
reklama
Aż sprawdziłam swojego :D w 20 tygodniu ważył 396 g a pod koniec 27 tygodnia już 1387 g, na początku 32 tygodnia 2269 g na początku 34 tygodnia 2630 g, czyli one szybko przybierają :) w tym badaniu z 27 tygodnia mam napisane +/- 200 g. W 36+0 ważył niby 2998 g a jak urodziłam dzień później to wagę urodzeniową miał 3200 g. Czyli trochę się różniły te wagi, ale niedużo.
 
Do góry