reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dziecka, zamknięta szyjka macicy

Dołączył(a)
24 Czerwiec 2023
Postów
5
Cześć,
Potrzebuje porady, a raczej jakiś pokrzepiających informacji. Chodzi o wagę dziecka i różnice w wadze u lekarzy.
19 grudnia (36+4tc) lekarz na NFZ stwierdził, że waga dziecka to blisko 3200g. Nie ukrywam, że USG wykonuje w 30 sekund na słabym sprzęcie. Na moje pytania odpowiadał, że jest okej i nie ma się czym martwić, bo waga to i tak +/- 500g.
W 38 tc poszłam do lekarza prywatnie (lepszy sprzed, usg trwało długo), on oszacował wagę na 3278g i stwierdził, że waga jest idealnie w środku i że dziecko nie powinno przekroczyć 3,5kg.
Wczoraj 39+4tc ponownie miałam wizytę u lekarza na NFZ i stwierdził, że dziecko waży ponad 3700g. Usg znowu na 30 sekund. Gdy zapytałam czy to nie za dużo zrobił dziwną minę jakby to jednak było sporo i znowu powiedział, że +/- 500g.
Jestem przerażona, bo boję się, że urodzę duże dziecko. Dodatkowo lekarz stwierdził,że szyjka jest wciąż zamknięta. Zatem jest szansa, że przenoszę ciążę. To moja pierwsza ciaza, bez komplikacji, bez cukrzycy ciążowej, ja jestem osobą otyłą, co moze wplywać na wagę dziecka, (ale w ciąży schudłam ok. 6kg) i martwię się, że nie dam rady urodzić. Czy są tu osoby, które mogłyby podzielić się podobną historią? I jak wyglądała u Was kwestia szyjki macicy, czy może się ona skrócić w bardzo szybkim tempie?
Nie ukrywam, że jestem już wykończona tą niepewnością, a godzina dodania posta wynika z trudności że spaniem i ogólnych dolegliwości związanych z 3 trymestrem.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę Wszystkim super ciąż :)
 
reklama
Szyjka może Ci się nawet w jeden dzień skrócić, poza tym od 34 tygodnia lekkie skracanie jest normalne. A usg może się różnić, u mojej siostry wychodziła waga synka 3800, a urodził się z wagą 4500.
 
Nie pociesze , mój miał być 4200 , a urodził się 4840, ale sama widzisz , że na jednym USG inaczej w na drugim inaczej. Nie mówiąc o tym , że 3700 to nie jest jeszcze jakaś duża waga , a szyjka może nagle puścić więc , że jest teraz zamknięta to wcale nie oznacza , że przenosisz. ;)
 
Cześć,
Potrzebuje porady, a raczej jakiś pokrzepiających informacji. Chodzi o wagę dziecka i różnice w wadze u lekarzy.
19 grudnia (36+4tc) lekarz na NFZ stwierdził, że waga dziecka to blisko 3200g. Nie ukrywam, że USG wykonuje w 30 sekund na słabym sprzęcie. Na moje pytania odpowiadał, że jest okej i nie ma się czym martwić, bo waga to i tak +/- 500g.
W 38 tc poszłam do lekarza prywatnie (lepszy sprzed, usg trwało długo), on oszacował wagę na 3278g i stwierdził, że waga jest idealnie w środku i że dziecko nie powinno przekroczyć 3,5kg.
Wczoraj 39+4tc ponownie miałam wizytę u lekarza na NFZ i stwierdził, że dziecko waży ponad 3700g. Usg znowu na 30 sekund. Gdy zapytałam czy to nie za dużo zrobił dziwną minę jakby to jednak było sporo i znowu powiedział, że +/- 500g.
Jestem przerażona, bo boję się, że urodzę duże dziecko. Dodatkowo lekarz stwierdził,że szyjka jest wciąż zamknięta. Zatem jest szansa, że przenoszę ciążę. To moja pierwsza ciaza, bez komplikacji, bez cukrzycy ciążowej, ja jestem osobą otyłą, co moze wplywać na wagę dziecka, (ale w ciąży schudłam ok. 6kg) i martwię się, że nie dam rady urodzić. Czy są tu osoby, które mogłyby podzielić się podobną historią? I jak wyglądała u Was kwestia szyjki macicy, czy może się ona skrócić w bardzo szybkim tempie?
Nie ukrywam, że jestem już wykończona tą niepewnością, a godzina dodania posta wynika z trudności że spaniem i ogólnych dolegliwości związanych z 3 trymestrem.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę Wszystkim super ciąż :)
spokojnie, poczekaj do terminu, ciesz się końcówką, zdaje się, nudnej ciąży? :) jak wyżej, może być błąd pomiaru też. w ostatnich tygodniach ciężko dobrze sprawdzić wagę dziecka. a szyjka może się skrócić niebawem.
nie mam nadwagi, a moje dziecko miało 3900.
waga absolutnie nie ma nic do przenoszenia jak mi się wydaje.

powyżej 4 kg, tak nawet 4,5 kg to już naprawdę duża waga dziecka, żeby się obawiać... ale i takie dzieci są rodzone siłami natury. @meksykanka11 to jest naprawdę spora waga! szacun! :)
 
Dzięki dziewczyny, bardzo mnie to pokrzepia. Ciąża bez komplikacji to prawda, ale przeszłam przez cały wachlarz "normalnych" dolegliwości ciążowych... ;) mdłości, rwa kulszowa, ogromne bóle miednicy, duszności, hemoroidy, zgaga itp. Właściwie miałam tylko 2 tygodnie gdzie czułam się dobrze w 2 trymestrze ;) ale cieszę się, że nie było to coś zagrażającego dziecku i mi :) dziękuję Wam bardzo, czekam niecierpliwie na rozwiązanie i poznanie córki :)
 
Moje dzieci były duże, 3950 i 4100. Obydwoje wyszli naturalnie a pierwszy dzień przed wywoływaniem, prawie 42 tydz i był całkowicie zdrowy. Mało kto rodzi w terminie:)
 
reklama
U mnie na usg też wychodziło mniej, 3800 g, a urodził się 4,5 kg. U mnie w rodzinie rodzą się duże dzieci.
 
Do góry