reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dziecka, zamknięta szyjka macicy

Wow! Ile! Jestem w szoku!
Tak. 🫣 Córka miała 60 cm i 4 kg, więc była naprawdę duża, długa przede wszystkim. Ale ten chłopczyk miał 5.6 kg i 62 cm. 🙈 Śmiali się, że w naszej sali są największe dzieci na oddziale. A było nas 4 i 4 maluchy (3 chłopców i moja córka). I moja córka 60 cm i 4kg była NAJLŻEJSZA w sali, położne mówiły, że kruszynka. 🤭🤣
 
reklama
Hej :) Ja też doznałam szoku w szpitalu, jak pojechałam na kontrolę w 40t+3d i lekarz mi powiedział, że z usg wynika, że dziecko wazy 3900-4200 😅 A jakieś 3 tygodnie wcześniej mój lekarz wymierzył mi dziecko na jakieś 3000-3300, nie pamietam dokładnie. Coś mu się pomieszało 🤣
Ja jestem raczej drobną kobietą, nadwagi nie miałam, przytyłam w ciąży 11kg 😊 Mała urodziła się z wagą 3870g. Poszło szybko, poród wywoływany 😅
 
Hej :) Ja też doznałam szoku w szpitalu, jak pojechałam na kontrolę w 40t+3d i lekarz mi powiedział, że z usg wynika, że dziecko wazy 3900-4200 😅 A jakieś 3 tygodnie wcześniej mój lekarz wymierzył mi dziecko na jakieś 3000-3300, nie pamietam dokładnie. Coś mu się pomieszało 🤣
Ja jestem raczej drobną kobietą, nadwagi nie miałam, przytyłam w ciąży 11kg 😊 Mała urodziła się z wagą 3870g. Poszło szybko, poród wywoływany 😅
To w sumie trafił. Prawie 3900. :)
 
USG często się myli 😉
U mnie dzień przed porodem na USG pani doktor szacowała 3100g, poród wywoływany, ciąża z cukrzyca, córka urodzona 2780g 🙄 całą ciążę tzn od badań połówkowych była między 42 a 50 centylem na USG, a robiłam badania u kilku różnych lekarzy, w różnych placówkach, zawsze córka była idealnie według siatek centylowych

Powodzenia💪 nie martw się na zapas, a wszystko pójdzie sprawnie a przede wszystkim bezpiecznie 😊
 
Do góry