reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dziecka

Margo1991

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2018
Postów
56
Czy waga dziecka 280 gram na jednym usg a waga 307 gram na drugim w odstępie dwóch dni jest zbyt mała jak na skończony 20 tydzień ciąży? Dzis dokładnie 20 tydzień i 1 dzień
 
reklama
Cześć ja mam podobny problem. Jestem w 23t i 1d. Dwa dni temu czyli w 22t i 6d miałam usg. Córeczka waży 550g. Obwód brzuszka na 22t i 6d, kości udowa na 23t i 1d, wymiary główki BDP na 22t i 4d a obwód główki trochę za mały na 21t i 2d. Trochę martwi mnie ta różnica. Na genetycznym usg w 18t i 6d wszystkie wymiary były prawidłowe. Dorktor na razie mówił, że będziemy tylko obserwować ale jestem przerażona. Martwi mnie ta za mała główka i waga bo trochę poczytałam na internecie i dziewczyny mają dużo większe bobaski na tym etapie.
 
Moja córka cały czas była mniejsza o 3 tygodnie, ale mój lekarz się śmiał że nie ma za kim być większa . Urodziła się drobna i do dziś taka jest . Jeśli z łożyskiem i przepływami jest ok to nie ma czym się martwić , nie każde dziecko rodzi się mając 3,5kg .
 
reklama
Dopiero waga urodzeniowa poniżej 2,5 kg uznawana jest za za niską. Moja córka cała ciąże miała wymiary za małe nawet o 4tygodnie a się okazało ze przy porodzie będzie Ok 3,5 kg
 
Do góry