reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i apetyt niemowlaka

Xwikxx

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Maj 2020
Postów
44
Ile powinno pić co 3h lub dobowo 6 tygodniowe dziecko ? Córka pije co 3h po 70-90 ml doktor twierdzi że za mało przybiera na wadze urodzona z wagą 3750 waga wypisowa 3440g teraz waży 3980g?
 
reklama
Moja na piersi więc nie wiem ile je (mm dostaje jak zostaje ze ślubnym - 90ml wtedy je)
Urodziła się 3570g na drugi dzień 3300g.
Wagę urodzeniową odzyskała w 3 tygodniu życia.
W poniedziałek (7t+1d) miała 4612g i pani dr w szpitalu powiedziała, że za mało przybiera.
Tyle, że ona ma 61cm. Pampersy 1ki są luźne.
Je na żądanie, nie ograniczam jej.
 
Moja na piersi więc nie wiem ile je (mm dostaje jak zostaje ze ślubnym - 90ml wtedy je)
Urodziła się 3570g na drugi dzień 3300g.
Wagę urodzeniową odzyskała w 3 tygodniu życia.
W poniedziałek (7t+1d) miała 4612g i pani dr w szpitalu powiedziała, że za mało przybiera.
Tyle, że ona ma 61cm. Pampersy 1ki są luźne.
Je na żądanie, nie ograniczam jej.
Moja też duża bo ma 59 cm dobowo jak liczyłam to je 550 ml więc chyba trochę mało, karmie co 3h bo po 2h jak chce jej dać to nie chce a na żądanie też nie karmie bo wtedy całkiem mało by piła bo zdarzało się że po prawie 5h sama ja obudziłam na karmienie bo cały czas spała 🙄
 
Mam taką sytuację u przyjaciółki. Była tydzień w szpitalu. Nic sensownego nie znaleźli. Pobadali, nie zdiagnozowali, odesłali do domu. Tyle, że tam dziecko w 6 tygodni przybrało ok 500 gram, w ostatni tydzień zaledwie 50. USG ok, krew ok, pasaż pokarmu z kontrastem ok, zwężenia nie ma. Bardzo chlusta i ulewa. Nie wiem jak pomóc, co się dzieje? 🤷
 
Mam taką sytuację u przyjaciółki. Była tydzień w szpitalu. Nic sensownego nie znaleźli. Pobadali, nie zdiagnozowali, odesłali do domu. Tyle, że tam dziecko w 6 tygodni przybrało ok 500 gram, w ostatni tydzień zaledwie 50. USG ok, krew ok, pasaż pokarmu z kontrastem ok, zwężenia nie ma. Bardzo chlusta i ulewa. Nie wiem jak pomóc, co się dzieje? 🤷
Też mamy teraz robione badania krwi i moczu czekamy na wynik 🙄 możliwe że to od infekcji dróg moczowych taki brak apetytu tak nam powiedział doktor
 
U dziecka koleżanki wszystko czysto a chlustajce wymioty są. Bardzo dużo zwraca/ulewa. 🥺
U nas już był problem z moczem bakterie i antybiotyk więc może znowu ma jakieś bakterie i też zaczęła strasznie ulewać,tylko że jej się nie odbija po jedzeniu mogę ją godzinę trzymać do odbicia i nic a jak ja tylko odloze to ulewa od razu 😔
 
reklama
Mam taką sytuację u przyjaciółki. Była tydzień w szpitalu. Nic sensownego nie znaleźli. Pobadali, nie zdiagnozowali, odesłali do domu. Tyle, że tam dziecko w 6 tygodni przybrało ok 500 gram, w ostatni tydzień zaledwie 50. USG ok, krew ok, pasaż pokarmu z kontrastem ok, zwężenia nie ma. Bardzo chlusta i ulewa. Nie wiem jak pomóc, co się dzieje? 🤷
A było dziecko diagnozowane pod kątem refluksu? Usg brzuszka?
 
Do góry