reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wymiary naszych dzieciaczków :)

post_ptaszyna

mamy lipcowe'08 zakręcona
Dołączył(a)
19 Czerwiec 2007
Postów
4 754
Myślę że i taki wąteczek nam się przyda :)
Jako matka wielkiego chudzielca interesuję się ostro tematem. Ważymy się regularnie bo muszę kontrolować ile je nasz leniuszek:baffled::baffled::baffled:, ciekawa jestem jak przybierają na wadze wasze dzieciaczki, pochwalcie się:-D:-D:-D

Tak więc Ika chyba jest z całej grupy dzieciaczków najmizerniejsza ale za to rośnie na długość jak szalona.

Wymiary porodowe
Waga 3150 (przy wyjściu ze szpitala)
długość 56 cm
obwód główki 34
klatka piersiowa 33

Obecnie przy skończonych 2 miesiącach

Waga 4160
Długość 63 cm
obwód główki 38 cm
klatka piersiowa 38 cm

Nieźle co??? oj mamy z tym jedzeniem trochę zabawy
 
Ostatnia edycja:
reklama
To rzeczywiście chudziaczek, ale jak zdrowo rośnie i się rozwija, a z życia zadowolona, to chyba nie ma problemu?;-)
U nas było:
2600 - waga
52 cm - długość

a po 2 mcach
4600 - waga
56 cm -długość (mierzone w domu na lekko wyrywającym się obiekcie:-D)

Po elfiku ślad nie został, rośnie Pudzian...:-p
 
U nas bylo tak:
Waga :3600g
Dlugosc zmierzona przeze mnie : 55cm

ja wazylam i mierzylam malego tydzien temu,wiec przy ukonczonych rownych dwoch miesiacach bylo:
Waga: 5900g
Dlugosc 62cm

Post to nasze dzieciaki sie rowno "wydluzaja",tylko moj moze wiekszy pulpet,z to twoja jak na dziewczynke przystalo trzyma forme i figure:)
 
Ostatnia edycja:
madzia No właśnie, młoda liczy kalorie i trzyma linię a mama nie chce z niej brać przykładu:-D
A tak poważne to normalnie mam lekkiego stresa i dlatego od 2 tygodni się wazymy i jak zje za mało to jej daję. Mam nadzieję że efekty będą, przez ostatni tydzień przybrała 130 g, dobre i tyle ale mama postara sie wypracować trochę więcej na przyszły tydzień;-)
 
u nas
waga 3250 (i przy urodzeniu i przy wyjściu ze szpitala)
długość 51

teraz waży ok 4900 a ile urósł to nie wiem bo w przychodni powiedzieli ze mi go nie zmierza a w domu wyszło mi że mniej niż przy porodzie:-Dale dzisiaj spróbuje jeszcze raz

post a watek fajny bo ja tez panikara co do wagi:dry:
 
A u nas było tak :
3600g - waga urodzeniowa
3370g - waga przy wypisie ze szpitala
55 cm długości przy urodzeniu
35 cm obwód klatki piersiowej
35 cm obwód głowy

Po 1,5 miesiąca czyli 28.08 było następująco :
waga : 5400g
obwód głowy 39cm
obwód klatki piersiowej 39 cm
długość ok.59 cm ( mierzone przeze mnie )

Obecnie czyli po 2 miesiącach ( wymiary robione przeze mnie ) :
waga : 6kg
długość 62 cm

Także jest już co trzymać na rękach Mały klocek rośnie z dnia na dzień :happy:
 
No ladnie nam dzieciaczki rosna.
Wymiary mojej ksiezniczki:
waga 3100g
wzrost53cm
Po 2 miesiacach :
waga 5500g
wzrost nie wiem bo u nas cale dziecko mierza dopiero po 9m
 
mi nigdy nie mierzyli Macka,ja sama go metrem mierze,wiec to takie przyblizone wyniki.
Co do obwodu glowy to ma 41cm.
 
Post, fajny watek :) Ja oczywiscie też jestem jak najbardziej zainteresowana bo moje kurczątko do Pudziana ma jeszcze kawał drogi ;)

Waga urodzeniowa 2570g, 52cm
Przy wyjściu ze szpitala 2460g
Po 3 tygodniach 2950g, 53cm
Po 7 tygodniach (dzisiaj) 3600g, 55cm

Chyba jesteśmy z Natalką na szarym końcu, a mały Liwusek przoduje :tak:
 
reklama
No a mój Adaś faktycznie przoduje ... a w niektórych bodziakach wygląda jak prawdziwy Pudzian :-)
Zobaczymy jaka waga będzie przy następnym szczepieniu 14.10:happy:
 
Do góry