reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga i wzgrost naszych kruszynek

reklama
Dziewczynki za godzinkę idę na USG! :) to już 22tydzień więc powinno być wszystko piękniusio widać :-) modlę się o zdrową córeczkę :-D
 
powiedzcie mi czy to możliwe, że dzidzia taka kruszynka jest bo źle się odżywiam...? może powinnam jeść więcej owoców, warzyw...? szczerze mówiąc kompletnie nie mam na nie ochoty ..no ale przecież zdrowie mojego maleństwa jest najważniejsze:zawstydzona/y:
ostatnio zasmakowały mi pomidory i ogórki... ale wcześniej to żywiłam się głównie mięskiem, kiszonkami i słodyczami:zawstydzona/y: taka uboga ta dietka moja, ale jakoś nie chciałam się zmuszać do czegoś co mi nie smakuje...
no i kolejny mój grzeszek... zapomina mi się o witaminkach... :-( dosyć często mi się zapomina:crazy:



jeszcze dodam tłumaczenie oznaczeń z USG... tak dla ułatwienia, dla niewtajemniczonych.. sama szukałam i dla ułatwienia dla innych zamieszczam tutaj :biggrin2:

GS – wymiar pęcherzyka ciążowego
CRL – wymiar ciemieniowo-siedzeniowy
BPD – wymiar dwuciemieniowy
OFD – wymiar potyliczno-czołowy
HC – obwód główki
CER – wymiar poprzeczny móżdżku
FL – długość kości udowej
HL – długość kości ramiennej
APAD – przednio-tylny wymiar brzucha
TAD – wymiar poprzeczny brzucha
AC – obwód brzucha.

jeśli coś jest pokiełbasione to poprawcie mnie i wybaczcie, ale sama znalazłam to w internecie( Oznaczenia z USG [Archiwum] - Forum dziecko-info.com ) i nie wiem czy wszystko się zgadza na 100%

a to wymiary mojej kruszyny z dziś.. 22t i 3d
obwód główki: 19,46 cm
obwód brzuszka: 17,75 cm
kość udowa: 3,33 cm
 
Eli ja też ciągle słysze że dzidzia mała. Ale myślę że skoro gin powiedział że jest ok to tak trzeba myśleć i nie wyobrażać sobie żadnych problemów. Co do tych wymiarów które podałaś to niestety się nie orientuję :-(
 
U mnie wielkoludek:) ciaża 20tyg 4 dni, a dzidziuś duży na 21tyg 3 dni:)
Waga w przybliżeniu 432g!! nie wiem ale jak patrzę na wasze wagi, to ta nasza jakaś duża:)
inne wymiary takie
BPD – wymiar dwuciemieniowy 5.23
OFD – wymiar potyliczno-czołowy 6.94
HC – obwód główki 19.32
FL – długość kości udowej 3.64
AC – obwód brzucha.16.43
 
Te wagi naszych dzidziusiów to chyba i tak w dużym przybliżeniu, dużo zależy od sprzętu do pomiaru i oka doktorka no i genów jakie przekazujemy naszym dzidziom :-) i ważne że rosną co widać po naszych brzuszkach i sile dzieciaczków :tak:
 
reklama
Do góry