reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga i wzgrost naszych kruszynek

A my dzis po wizycie kontrolnej,waga tylko 7660 kg,wzrost 74cm.Dostalismy skierowanie do gastrologa,bo podobno malo przybiera (przez ostatnie 1,5 m-ca 360g).Maly ma wilczy apetyt,jest bardzo ruchliwy,raczkuje,tzn, biega nam po calym domu na czworaka,chodzi przy mablach,takze mysle ze moze to jest tym spowodowane.Martwie sie czy napewno jest wszystko ok.Jego waga urodzeniowa to 3600,poczatkowo bylismy na 25 centylu,teraz na 3.
Czy byla ktoras z was u gastorloga,jakie badania robia tam takim maluszkom???
 
reklama
a nie było w tym czasie żadnej choroby, że mały mógłby stracić ciut na wadze?
nasz maluch przez 1.5 mies przybrał 400, ale miał 5 dniową biegunkę wiec ubył dużo i w 2 tyg dobił dopiero do wagi sprzed miesiaca i ostatecznie przybrał 400 w ciągu tego czasu. Ale nawet przy takim pomiarom nasza lekarka nie doszukiwała sie narazie niczego. A mały spadł z ponad 90centyla na pomiedzy 50-75. Apetyt mu dopisuje ale też raczkowanie, wstawanie, ciagły ruch.
 
a nie było w tym czasie żadnej choroby, że mały mógłby stracić ciut na wadze?
nasz maluch przez 1.5 mies przybrał 400, ale miał 5 dniową biegunkę wiec ubył dużo i w 2 tyg dobił dopiero do wagi sprzed miesiaca i ostatecznie przybrał 400 w ciągu tego czasu. Ale nawet przy takim pomiarom nasza lekarka nie doszukiwała sie narazie niczego. A mały spadł z ponad 90centyla na pomiedzy 50-75. Apetyt mu dopisuje ale też raczkowanie, wstawanie, ciagły ruch.

Szyszunka,nie przechodzilismy zadnej choroby w tym czasie,zastanawiam sie czy oby napewno ta waga dobrze wskazuje,bo jest chyba przedwojenna :/
 
Dooda, spokojnie Moja prawie 9 miesięczna Gabi dopiero dziś dobiła 8 kg ;-) A długa bo prawie 80 cm :-) Sprawdź jeżeli macie książeczkę swoja i męża- u mnie wagowo byłam prawie identyczna jak córcia :-) Lekarka mi powiedziała, że na roczek dziecko ma potroić wagę urodzeniową- myślę, że nie będzie problemu bo waga wyjściowa to u Nas 2930 ;-)
 
Moniczkaleg83 - nasz Synek tez urodził się z wagą 2930 :) Tyle że obecnie ma już 10kg, choć przez ostatnie 8 tygodni przybrał tylko 400g ;)
 
Mam w poniedziałek wizyte u gastrologa,powiem szczerze,ze nie wiem po co.Synus to okaz zdrowia,a ze taki zywy i pewnie szybko spala....no ale lepiej sparawdzic.
 
doda ja do gastrologa nie poszłam.. i co prawda Hanna w ponad miesiąc przybrała ledwo 200gram, ale widze po niej, że jest zdrowa... i ruchliwa tak ze czuje sie jakbym miala 6raczki.. a je za trzech...

ale bardzo ciekawa jestem co ci powie... ja tylko poszlam zrobic prywatnie usg glowki, nerek, brzuszka i przy okazji bioderek a przy okazji krew i mocz i wsio bylo ok
 
reklama
Bylismy u gastrologa.mały dosta l skierowanie na posiew moczu,kalu,badanie krwi oraz usg brzuszka.Na wadze uw tym gabinecie mial 7800,gdzie kilka dni wczesniej 7600.Mam nadzieje,ze wyniki badan beda ok,tylko mam problem,jak zlapac rano kupke i dowiezc ja do laboratorium do godz.8skoro zazwyczaj ja robi popoludniu.Obawiam sie ,ze moge niesterylnie pobrac kal i mocz,podobno nie moze byc sladu mokrej husteczki,czy kremu???
Moze,ktoras z was pobierala dziecku juz,jak to zrobic najlepiej?
Lekarka tez dodala,ze maly jest za bardzo zolty-opalony,kazala drastycznie ograniczyc marchewki.Czy to mozliwe zeby po gerberkach tak sie stalo,najczesciej je wlasnie te zupki,z powodu zapracowania mamy,nie pije natomiast zadnych soczkow marchewkowych,wydawalo mi sie,ze powinny byc w tych sloiczkach jakies normy danego warzywa,tylko czemu one sa tak mocno pomaranczowe???
 
Do góry