reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga i wzgrost naszych kruszynek

reklama
Jejku-Fredka,czytałam wcześniej ile waży Ala - duuża dziewczynka. Pewnie długa jest.Mnie tu ciągle katują, że Zuzia za gruba, aż mam dreszcze jak pomyślę, że muszę iść do Ośrodka, bo oni mi wyznaczają terminy za ile muszę iść na ważenie. Kazali mi wyeliminować zupełnie dziecięce jedzenie-typu kaszki, deserki itp, ograniczyć mleko do max 2 razy dziennie, wydłużyć odstępy między karmieniami itd. itp..... A u Ciebie jak to wygląda?
Zuzia ma 10kg i 70cm.
 
1szy raz słyszę żeby dziecku takiemu maluszkowi kazali ograniczać jedzenie. Miałam parę znajomym z "bulbaskami", ale zawsze w momencie jak zaczynały się ruszać tj. chodzić to spadały z wagi! Czy to było po roczku czy przed nieważne.
 
Zuzia, aż tak do serca sobie tego nie biorę, oczywiście troszkę ograniczam porcje, bo Zuzia zje wszystko i zawsze. W Polsce lekarka też mi mówi(bo zamawiam zawsze pediatrę na wizytę) że wyrośnie z tego.
Tu wogóle tak dziwnie podchodzą do tego bo pełno grubasów wokoło. Zresztą, jak od małego jedzą w Fast foodach, Mc Donaldy pękają w szwach;) to potem takie są. A pielęgniarki, widząc po siatkach centylowych, że my u góry, to i nagadać się muszą.Owszem, przytakuję im, że tak, tak, ale Zuzia dostaje polskie, dziecięce jedzenie.Troszkę mniej, niż kiedyś, ale już ze 2 razy nie dopiła mleka, czy nie dojadła obiadku.Wczesniej tego nie było. Zobaczymy-za 2 tyg. będzie ważenie w PL.
 
ograniczanie jedzenia ??? pierwszy raz słyszę, i tak jak napisała Zuzia28- jak zacznie chodzić to zrzuci. Moja młoda miała tez takie okresy , zaczynała nabierać ciałka (ja to określałam że łapie moc) - i wtedy rozpoczynała etap raczkowania, zrzucała wszystko w moment, teraz też zaczyna gromadzić moc heheh i pierwsze chodzenie już ma, czekam na samodzielne.
 
Gaba ostatnio mało przybrała, ale rusza sie non stop, to pewnie dlatego, waży jakieś 8400, wg jednej z lekarek naszych powinna juz ważyć 9 kg. Fakt, że przez wychodzenie górnych jedynem apetyt miała mniejszy, ale juz zaczęła nadrabiać:-)
Też uważam, że w tym wieku dzieciom nie nalezy ograniczać jedzenia.
 
reklama
Moja Milunia wązy ok 9600kg, zaczynam się martwić,że to za dużo, choć po NIej tego nie widać, że gruba. Najgorsze jest to że ja martwię się niedoborem żelaza i tak pcham dziecku na siłę, bo podobno od tego w tabsach zęby robią się czarne
 
Do góry