reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga i wzgrost naszych kruszynek

A u nas jest 10 700kg 76cm długości.Ciuszki:body już trzeba większe niż 80,spodenki na 76 bluzy 76
obwod glówki 47 obwód klatki piersiowej 48
Mojego Oliwiera chyba nikt z wagą nie dogoni.Ale wiecie co on na grubaska nie wygląda bo długi jest a teraz strasznie go wyciąga w górę.co do ząbków to u nas pusto:-(
 
reklama
sami mierzyliśmy i wyszło 67cm...... a ważyliśmy w ubraniu tylko tak orientacyjnie i wyszło 6,8kg ale napiszę dokładnie po wizycie u lekarza... orientacyjnie mniej więcej tyle jest a za 6 dni będzie 7 msc...

ząbków nadal brak... Hanna wygląda masakrycznie chudo bo jak na swoją wage to długa jest dosyć... po prostu tragedia... buzie ma jak pulpet a reszta.. szkoda słów.. pociesza mnie fakt, że w końcu mam co zaznaczać na siat ce centylowej bo do tej pory była ponizej 3 centyla z wagą..... :-/
 
Ostatnia edycja:
To u nas przy urodzeniu masa była poniżej 3 percentyla, ale długość w 90, a teraz wszystko jest w 90 (już od 3,5 miesiąca) ;-D No i nasz Krasnalek jest obecnie większy od swojego o 3 miesiące starszego kuzyna ;-)
 
poniżej 3??szok.Oli jest od urodzenia między 75 a 90

no moja Ania z reguły jest między 25 a 40, Hanusia jest drobniutka a Oli jak to męzczyzna widać lubi porzadnie podjeść.
Przeciez to normalne, ze dzieci sie róznia, tak jak my dorosli. Jedna zrzuciła kilogramy po ciązy w miesiąc albo i dwa tygodnie a inne (np. ja) po kilka kg na plusiecały czas. Byle zdorwym być.
 
Powiedzcie mi dziewczyny, jak to jest z tymi siatkami centylowymi. Ja tego nie zaznaczam i nie kontroluje wogóle, ale może popełniam błąd nie robiąc tego. Jaki to ma sens? Poradźcie
Siatki centylowe sa po to aby sprawdzic czy maluch sie dobrze rozwija. Oczywiscie moze byc na granicy dolnej badz gornej,ale chodzi o to zeby trzymal sie lini. Jezeli spada znaczy ze dziecko jest glodne, jesli rosnie gwaltownie wrecz odwrotnie.
Przypuszczam,ze lekarka przy kazdym szczepieniu sprawdzala i notowala w ksiazeczce zdrowia. W UK sprawdzali tak do 3 mc, a teraz sama musze, choc przyznam,ze ciezko jest,bo dzieci tez nie waza :)
Osobiscie uwazam,ze siatki centylowe wymyslili madrzy ludzie w madrych celach :)
 
Ja też nie zaznaczam.A Oli od urodzeni jest między 75 a 90 więc nie mam co się martwić ciągle jest na swoim poziomie:-)
 
eli88 to nasze dziewczyny idą prawie łeb w łeb:-):-)Amelka była ważona 8 marca i ważyła 6800 a ciuszki kupujemy z reguły na 74:tak:Pewnie, że chciałabym żeby ważyła trochę więcej, ale widocznie już taki urok moich córek, zresztą ja jak byłam mala to w wieku 5 miesięcy ważyłam 5kg :-):-DA pocieszeniem może być to, że jak dłużej ponoszę Ami to mnie ręce bolą a moja kuzynka ma córkę 20 dni starszą i waży 10 600, na co lekarz powiedzial że musi jej trochę ograniczyć kalorii hiii ciekawe jak skoro mała jest na piersi:):):) no i po godzinie trzymania na ręku klocuszka ma dosyć:):)
 
reklama
Do góry