reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga i wzrost naszych dzieci

Jak ja dopiszę moją Alunię do Waszych dzieciaczków - to kruszynka jak nic!!!

waga urodzeniowa - 2745g
najniższy spadek w 3ciej dobie - 2590g
w dniu wypisu na 4rty dzień - 26650g
w 7dmym dniu - 2890g
w 14dmym dniu - 3100g
w 20stym dniu - 3410g
w 27dmym dniu - 3760g
- położna często - bo co tydzień przychodzi to ją ważyła - więc taki przekrój:)

nam położna tłumaczyła, że najlepiej by przy karmieniu piersią dzidziuś przybierał między 120-320/tydzień g a i trochę mniej i trochę więcej to też norma - ...ale wiadomo, każde dziecko je i rośnie we własnym tempie!Wydaje mi się, że jeśli nie płacze Ci zbyt wiele, śpi i robi ładne kupki i siuśki - to nie ma się co martwić!!! a może źle go zważono???
 
Ostatnia edycja:
reklama
waga przy urodzeniu: 3750 g długość 57 cm
spadek wagi w dobie 2- 3550 g
wypis w 3 dobie- 3570g
kontrola w 8 dobie- 3955 g
mały smok, konsumuje aż mu się uszy trzęsą;-)
 
Jak ja dopiszę moją Alunię do Waszych dzieciaczków - to kruszynka jak nic!!!

waga urodzeniowa - 2745g
najniższy spadek w 3ciej dobie - 2590g
w dniu wypisu na 4rty dzień - 26650g
w 7dmym dniu - 2890g
w 14dmym dniu - 3100g
w 20stym dniu - 3410g
w 27dmym dniu - 3760g
- położna często - bo co tydzień przychodzi to ją ważyła - więc taki przekrój:)

nam położna tłumaczyła, że najlepiej by przy karmieniu piersią dzidziuś przybierał między 120-320/tydzień g a i trochę mniej i trochę więcej to też norma - ...ale wiadomo, każde dziecko je i rośnie we własnym tempie!Wydaje mi się, że jeśli nie płacze Ci zbyt wiele, śpi i robi ładne kupki i siuśki - to nie ma się co martwić!!! a może źle go zważono???


Z tego co piszesz to moj Alex strasznie malo przybral:-( Dzisiaj polozna go wazyla i powiedziala mi ze wszystko jest w porzadku.Ja nie widze potrzeby aby go dokarmiac bo spi ladnie i nie placze mi.W przyszlym tygodniu wybiore sie z nim do kliniki na wazenie i wtedy zobaczymy jak to bedzie wygladalo z ta waga i co mi powiedza:tak:
 
Dziewczyny ale wasze dzieciaczki duze :)
Lenka urodzila sie z waga 2410 i dwa razy strcila na wadze, ostatecznie wazyla 2200.
Po 25 dniach dobila do trzech kg. W poniedzialek bedzie wazona ponownie to zobaczymy.

Tak czy tak, Lenka to taka miniaturka :)
 
Mój bartuś urodził się z wagą 3830 a spadł do 3550 w 2 dobie, wczoraj na badaniu ważył (11 doba ) 3790.
I powiem że apsolutnie nie zamierzam dokarmiać bo to pierwszy powód do odstawienia się dziecka od piersi.
Kama każdy bobas przypiera po swojemu, nie ma co porównywać, jak przybiera to moim zdaniem nie ma się co martwić, a jak teraz może troszkę mniej to później nadrobi:-)
 
Kama - naprawdę - tak jak już pisałam - waga to b.indywidualna sprawa....i jesli tylko synyś jest zdrowy, nie wykazuje objawów, że mu brakuje jedzonka - to wszystko jest jak najbardziej w porządku!!! na piersi dzieci b.różnie przybierają!!!

Adeczka - Lenka to kruszynka - ale wiedz, że moja Alunia przy innych dzieciach w "jej" wieku to również cipulka malutka...ale nadrobią dziewczyny:) silne babeczki z nich:)
 
Moja Natalia waga przy urodzeniu 2610g,obnizenie masy w 4 dobie to 2420g,dzień wypisu to 2480g,teraz wazy 3000g, mamy problem z przyrostem wagi,ale pediatra daje jej jeszcze tydzień na cycu i zobaczymy czy trzeba bedzie dokarmiac sztucznie:(
 
my dzisiaj mieliśmy ostatnią wizytę p.polożnej - i Ala waży już 4090g:) ostatnie ważenie 10dni temu i 330g do przodu:)
 
reklama
Karolqa - to super:) wiesz co mi przyszło do głowy???, że nasze dziewczyny miały się rodzić razem...a widzę, że może nie jest tak źle, jak Ala waży tyle samo:) w sumie biorąc pod uwagę to kiedy powinna się urodzić....ech ja wciąż się martwię tym, że nie donosiłam;/więc chyba jest dobrze co????
 
Do góry