reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wzrost Naszych Dzieciaczkow

Byliśmy dzisiaj na ważeniu i mierzeniu:
Mati waży 4970 i ma 59 cm:-):-):-):-):-):-D:-D:-D:-D:szok:
Waga urodzeniowa 3360 i miał 52 cm , przy wypisie ważył 3220:-):tak:
 
reklama
A moje słonko urodziło się z wagą 4030 przy wypisie miała 3700 a teraz ma 4010
 
moj synek jak sie urodzil to wazyl 2760g a przy wypisie wazyl 2550g.a mierzyl 51cm.a obwod klatki piersiowej 35cm,obwod glowy 34/38cm. teraz bylam z nim u lekarza,zeby go zwazyc.hoho ale przytyl:)wazy 3300g:)a ma 53cm.
 
Moja Agatka urodziła się z wagą 3580g. Przy wypisie nie ważyli jej, bo tu w Anglii wychodzi się do domu na drugi dzien po porodzie. Nie wiem w takim razie ile spadła jej waga po porodzie. Wczoraj czyli w wieku 1 miesiąca i 1 dnia ważyła 4150g. Martwi mnie, że to trochę za mało. Ile powinno przybrać na wadzę dziecko po 1 miesiącu ??
 
Mala Mi slyszalam cos, ze dziecko powinno przybierac o 150-200g tygodniowo, nie wiem ile w tym prawdy... i nie wiem czy od wagi urodzeniowej czy wypisowej.
Wazne, zeby mialo apetyt, jadlo i roslo.

Moja corcia przy urodzeniu wazyla 3050g przy wypisie 2820g teraz (6 tygodni i 1 dzien) 4720g!!! Zaczyna wygladac jak ludzik z reklamy opon Michelin...
 
Żmijko ładnie przybiera Twoja Mała :-) A jest na piersi czy na mieszankach? Duży przyrost wagi ma :-) Moja Mariczka ważyła wczoraj 4750 (urodzeniowa 2540) też sporo przybiera no ale jest starsza od Twojej córci.
 
Kurcze to potwierdzaja sie moje obawy, ze moja Agatka trochę za mało jednak przybiera :-( Ja karmię ją cycem, moze powinnam ją dokarmiać trochę sztucznym ??
 
Mała_Mi według tego co mi lekarze mówili to moja Marika duuużo przybiera, ale ona wciąż chce jesć no i ja ją dokarmiam sztucznym bo płacze i szuka... Twoja Agatka przybiera niemalże idealnie! Lekarze mi mówili że dzidziuś powinien przybierać ok 600 gram na miesiąc czyli Twoja córeczka waży super wg tego.
 
A ja slyszalam ze 750g na miesiac oczywiscie plus minus
Dawid przytyl ponad kilogram w miesiac ... gigancior ;-)
 
reklama
A ja slyszalam ze 750g na miesiac oczywiscie plus minus
Dawid przytyl ponad kilogram w miesiac ... gigancior ;-)

MoniQa to co powiesz na Marikę?
16.10.2006 - 3150 g
16.11.2006 - 4750 g
Przyrost miesięczny: 4750-3150=1600 g :szok:

Nie chcę jej przekarmiać ale ona naprawdę tyle potrzebuje jedzonka inaczej szuka i ssie wsszystko co popadni no i płacze :-( Może to przez to że jest wcześniaczkiem i "nadrabia" wagę? Na początku przyszłego tygodnia będę się widziała z pediatrą to popytam...
 
Do góry