reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wzrost styczniowych maluszków

No to my też się pochwalimy :-D.
W dniu porodu: 3680g
4 doba: 3400g.
przy wypisie (6 doba): 3480g.
Po m-cu: 4510g.
Czyli na plusie powiedzmy 1100g :-):tak:;-), bo przecież wtedy schudł. Nieźle...:rofl2::-p:szok:

Pani go nie zmierzyła :baffled::dry:, bo niby takich maluchów się nie mierzy, bo nie można im całkowicie nóżek rozprostować, tylko zmierzyła obwód główki i klatki piersiowej, a więc ja zmierzyłam go w domu i mi wyszło 59cm :-), czyli + 3cm od porodu. Dlatego porównując z córką wyszedł mi chudszy na wygląd, bo jest dłuższy, a wagowo tak samo :happy::-p.
 
reklama
mój michałek ma 10 dni i waży 3780. położna mówi że przybrał od tej najniższej wagi spadkowej 80 gram więc w normie ale w tej dolnej granicy. powiedziała że jak przyjdzie do mnie w poniedziałek to wolałaby żeby miał więcej. przyczyną jest pewnie to, że w którymś momencie zaczął mi zanikać pokarm i dzidzia się nienajadała a ja starałam się nie wprowadzać za dużo sztucznego pokarmu.
 
Teraz moja kolej :)
Waga urodzeniowa - 3650 g
2 doba -3500 g
9 doba - 4000 g

A więc 0,5 kg w tydzień, tylko na maminym mleczku ;-):-D:-D
 
Mój Boże jak czytam Wasze posty to aż sie zastanawiam czy się wypowiadać:-)
W każdym razie u nas wygladało tak tak:
w dniu urodzin 1400 gramów
5 tygodni 2100
6 tygodni 2400
10 tygodni 3600
Pomału Was gonimy...;-)
 
dzisiaj była położna i w 13 dobie malutki waży 3940, waga urodzeniowa 3880. podobno dopiero jutro powinien osiągnąć wagę urodzeniową. sztuczne mleczko tuczy :D
 
reklama
no to teraz ja:

Ola w dniu urodzenia miała: 4450 g
Najniższa waga w 3 dobie: 4280 g
w dniu wypisu ze szpitala 4 doba: 4340 g
dziś - 19 doba: 4650 g

hmm, w dwa tygodnie przybrała 310 g.... to nie za mało? kurczak, niektóre dzieciaki w tydzień więcej przybierają.... ale lekarka powiedziała, że niby prawidłowo przybrała....
 
Do góry