reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wzrost styczniowych maluszków

Moja Pysia była dzisiaj ważona i przybył jej kilogram od wagi urodzeniowej:tak:
Czyli z 3.36 na 4.36 a ma 3 tygodnie i 3 dni:-D
Pielęgniarka powiedziała,że Mała idzie jak burza,na krzywej wagi jest ponad średnią.A jak ja jej powiedziałam,że w pierwszych dobach martwiłam się czy mój pokarm jest niepełnowartościowy to stwierdziła,że mam podwójnie wartościowy i jak tak ze mną rozmawia to widać,że jestem dobrą mamusią:tak:Kurde,ale mi samoocena skoczyła-potrzebne mi to było...
 
reklama
Ojjjj bardzo fajnie!!! :-)
Ja byłam wczoraj na szczepioeniu ale niestety nie zaszczepili mi Karolki bo podobno za mało waży ma teraz 4 kg po 6 tyg od 3 kg wagi urodzeniowej.
Lekarka jak się dowiedziała że chcemy zaszczepić maleńką 5 w 1 to krzywo się spojrzała i mówi:
ale zdjaecie sobie panstwo sprawę że małą trzeba będzie 2 razy kłuć a jesli weźmiecie 6 w 1 to tylko raz, poza tym są szczepienia dodatkowe które też powinno się podać, noooooo ale jeśli ktoś nie ma pieniędzy na zdrowie dziecka no to już trudno, później rodzice będą płakać i z dzieckiem w szpitalach przesiadywać"
kurcze ale mnie wkurzyła ta baba :angry::angry::angry: przecież to nie chodzi już o te głupie pieniądze bo jakoś byśmy je skołowali ale chodzi o zdrowie dzidzi żeby jej niepotrzebnie nie katować tymi wirusami. Poza tym odniosłam wrażenie że jej bardziej chodzi o to żeby wcisnąć kolejnym rodzicom (nikoniecznie potrzebny) zestaw szczepionek.
 
anik567 - masz rację, nie daj się głupiemu gadaniu... baba wykazała się brakiem profesjonalizmu...
A tym, że teraz małej nie zaszczepili się nie martw, będzie starsza to lepiej zniesie szczepienie :tak:
 
Ani olej babsko po prostu naciaga na kase wywołujac wyrzuty sumienia.. ja szczepie tylko obowiazkowymi i nic ponadtto
jesli chodzi o 5 w 1 to sa o 100 zł tansze od 6 w 1 które zawieraja dodatkowo przeciw wzw którymi wystarczy raz zaszczepic po 6 tyg (dawka przypominajaca) jezeli sie decydujesz na 5 w 1 to dlatego przy pierwszym szczepieniu sa 2 zastrzyki bo drugi to wzw jezeli decydujesz sie na 6 w 1 to musisz nastepne przypominajace tez 6 w 1 czyli nastepne dodatkowe 200 złczy 300 zł bo nie pamietam czy sa potem 2 czy 3 serie..

co do wagi to krzysiu od ostatniego wazenia tj 19 stycznia przybrał 1100 a wsumie od najnizszej wagi 1560 teraz wazy 5 kg wzrost 5 cm na plusie czyli 63 cm
 
Madzia, ale własnie tak nie trzeba, można teraz, w 6 tyg dać 6w1 a po kolejnych 6 tygodniach, gdy nie ma już żółtaczki - 5w1. Wystarczy trzymać się jednego producenta idąc np Infanrixem.
 
reklama
Do góry