reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga i wzrost u 3 latki pomocy bo oszaleję!!!

Dołączył(a)
26 Luty 2009
Postów
5
Miasto
Bydgoszcz
Witam moja córka właśnie skończyła 3 latka (2 tyg temu), ma 100cm. i waży niecałe 11kg (od dawna poniżej 3 centyla) miała już podstawowe badania (z krwi, pasożyty, alergia wykluczona przez 2 alergologów bo podejrzenie było od dawna), kolonoskopie (wyszło rozproszone nacieki w blaszce właściwej z przewagą komórek jednojądrzastych, obraz nie spełnia kryteriów rozpoznania alergicznego; i gastroskopie (celiakia, zespół złego wchłaniania itp. wykluczone) i wychodzi tylko cały czas z morfologii anemia i leukocytoza, czy myślicie że lepiej cały czas ją męczyc badaniami czy lepiej dac sobie spokój?
 
reklama
jeju to rzeczywiscie chudzina na maxa. A moze taka jej poprostu natura? Wy jaka macie budowe/sklonnosc do tycia/ grubosc kosci? MOze tez ktores z was jest drobne i po tym odziedziczyla corka?
 
a jaki Twoja córeczka ma apetyt? Dużo dzieciaczków po prostu tak ma, znam z resztą dorosłe osoby, które wcinają za trzech, a są bardzo szczupłe. U nas za to odwrotny problem, synek ma 2 lata i 5 m-cy, też ok 100 cm i 19 kg;-) może jedynie zaserwujesz córce jakieś witaminki odnośnie anemii?
 
Wiesz co mój dziadek do dziś wspomina gdy moja mama szła do pierwszej klasy i wazyłyla nie całe 20 kg:sorry2: tez starali sie wykryć co sie dzieje bo miała apetyt ale była strasznie lekka, wtedy jakis lekarz powiedział ze po prostu taka jej natura:tak:. Była zdrowym dzieckiem i mam nadzieje ze Twoja córcia tez taka jest a ta niedowaga to po prostu taki jej urok. Mój syn np ma 2,5 roku 99 cm i wazy 16 kg, nie jest otyły, a raczej nabity, nasza pediatra mówi ze nie wyglada na tyle ale róznie mogą wazyc kosci. Jeśli dziecko jest żywe, energiczne, wesołe to mysle ze nie ma powodu do obaw
 
moja Julka ma 2 latka i prawie 4 mce i waży 10800, ma 87cm. W ciągu roku przybrała 600g, jest wciąż na niskim centylu z waga. Ale nasza pediatra powiedziała, że mała nie ma po kim być wielka bo ja mam 150cm, mąż 162, oboje kurduple jesteśmy. Mąż budowa normalna, ja do wieku 25 lat też byłam szczupła potem przytyłam. Ale w wieku 18 lat byłam poniżej 3 centyla z wagą (40kg) więc na razie póki wyniki krwi są dobre nie denerwuję się. Myślę jak przedmówczynie, jeśli jesteście szczupli, niezbyt wysocy, a dziecko ruchliwe i radosne to raczej wszystko jest w porządku.
 
Malwi,moja Ninka w wieku 3 lat miała 98cm i 11,5kg...teraz ma 104cm i 12,5kg:)
Nie ma się co martwić,po prostu jest szczupła:)
 
moja córeczka Vanessa 3 tygodnie temu skończyła 3 latka wąży 12 kg ale ile wzrostu to nie wiem ale gdzieś 100 cm ma i też lekarze mówili że rozwija się prawidłowo a ja jak szłam do 1 klasy to ważyłąm 21 kg
 
reklama
mi się też wydaje że jeśli nie wykryto żadnej choroby to nie ma się co bać, jak na swój wiek to duża dziewczynka 100 cm, a szybko wam rosła, niby dziecko na mc powinno przybierać do 500g. ale to nie oznacza, że musi. Moja córka też nie przybiera na wadze, ale ona je dość sporo, ma wilczy apetyt a waży 12 kg przy wzroście 93 cm. Ale ona ważyła 11 kg przy wzroście 86 cm. Lekarz nam mówił, że takie spadki wagi to normalne, jak na razie nie wysyła nas na badania.
 
Do góry