reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga Lipcowych Bobaskow

reklama
Vic dzis ma 3miesiace i 4 dni, tak jak Krzys Kasiulca:tak: i wazy 7800:-D ob.glowki 42, niewiem jaki jest dlugi bo go nie miezyli sama musze to zrobic, ale pomimo przerazajacej liczby wagi to wcale nie jest grubaskiem. W skali w ksiazeczce zdrowia jest w normie.
Kasiulec w czwartym miesiacu sie podwaja:confused: Sadzilam ze tylko na poczatku tak dzieci przybieraja a pozniej juz wolniej.

Rosna nam dzieciaczki...rosna:tak:
 
Trochę mi ulżyło jak czytam o wadze lipcowiątek :-) mój wczoraj miał 7kg, 41,5 głowa i klata 44 ;-) bo wiecie synek mojej koleżanki, ktory ma 10mcy waży ok 8,5 kg ;-) a z tym przyrostem wagi to chyba do 6mca szybko dzieci przybierają a potem to idzie wolniej :tak:

PS Nasze bicepsy sie rozwijają
 
Asiulinka oj chlop. chlop:-D naprawde jest co dzwigac:-D
Agnes Best mojego M kuzyn ma syna ktory ma 1,5roku i wazy 11kg, wiec ta waga naszych dzieciatek jest dziwna. Bo niby Vic jest w normie i tamten co wazy 11 tez. A przeciez nie duza roznica miedzy tymi kg a w wieku spora:dry:
 
reklama
Zastanawialyscie sie jak dzieciaczki przybieraja na wadze wzgledem wieku:
- Do trzeciej doby życia: spadek masy ciała o około 10% masy urodzeniowej.
- Około dziesiątej doby: osiągnięcie masy urodzeniowej.
- Pierwsze trzy miesiące życia: przyrost wagi od 150 g do 250 g tygodniowo.
- Między trzecim a szóstym miesiącem życia: przyrost wagi od 100 do 150 g tygodniowo.
- W drugim półroczu życia: przyrost wagi około 100 g.
 
Do góry