reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga malego

Dołączył(a)
5 Lipiec 2021
Postów
1
Karmie piersia i moj maluch ma 3 miesiace. Przez ostatnie 3 tygodnie, przytyl tylko 56 gram. Pediatra nie martwi sie szczegolnie ze ja jestem zgrabna i tak samo z moim starszym synem. Zaczelam pompowac od razu po karmieniu i podkarmiac go w ciagu dnia. Waga bedzie sprawdzona za tydzien. Cos dodatkowego robic? Zaczelam prace ale jestem w domu.
 
reklama
Nie panikować. Może synek ma taki okres, że nie je za dużo i nie przybiera jakoś sporo. Nie zaczął się jakoś bardziej rozglądać czy obracać? Są ciekawsze rzeczy od jedzenia 😉 Później nadrobi.
 
Przedewszystkim pilnuj regularnego przystawiania, na zadanie ale i bez wiekszych przerw, nie zastepuj karmienia podaniem mleka z butelki, najpierw zawsze piers jesli chcesz pozniej odciagac, tylko moim zdaniem takie dokarmianie na sile mija sie troche z celem. Jesli mulach je regularnie z piersi to nie jest ono wogole potrzebne a mozesz go niechcacy przestawic na smoczek i nie bedzie chcial wracac do piersi. Co do wagi nie mam pojecia ile moje dzieci przybieraly w takich odstepach czasu, byly wazone po szpitalu w drugim tyg zycia, pozniej na miesiac, dwa, cztery, szesc... Zbyt czeste wazenie przez roznych lekarzy na roznych wagach moze troche namieszac, jesli u Was nie ma tego marginesu bledu to faktycznie malutko przybral ale dzieci rosna skokowo wiec poki co spokojnie do nastepnej kontroli, powinno juz byc widac czy jest powod do niepokoju.
 
Możesz sprawdzić ewentualnie poziom żelaza, ferrytyny i hemoglobiny (anemia, albo spadki żelaza mogą być przyczyną, ale wtedy raczej dziecko nie je), ewentualnie badanie moczu. I obserwować - czy jest aktywne (nieospały etc). Wiadomo, że u małych dzieci zawsze małe przyrosty niepokoją, ale ważne jest też kiedy i jak dziecko jest ważone (jak przed karmieniem, a po siku i kupie, to waga zawsze inne). Myślę, że trzeba zaufać pediatrze.
 
Do góry