reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga maluchów w kolejnych tygodniach ciąży

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Byłam dziś na kolejnej wizycie -teraz mam je co tydzień. I mała waży (36 tydz. i 1 dzień) 2800 g. Więc całkiem ok. Do tego koleżanka mówi, że pewnie więcej bo jej w dniu porodu mówili, że dziecko waży 4200 a ważyło 4700
Ja niestety zaczęłam w tym ostatnim tygodniu przybierać na wadze i nadrabiać to czego nie przybrałam na początku - jak na razie 14 kg na plus
 
reklama
A dlaczego Magdaleno masz mieć lepiej niz ja? Jeszcze brakują Ci 4 kiloski do mnie! Powodzenia!

Zartuję!Najwazniejsze żeby dziidzia była zdrowa.

Nasz "Klopsik" przybiera z dnia na dzień-czuję to! Az sie bajam co usłysze w czwartek na wizycie u gina.
 
ze z dzidzia wsio oki, a co byś chciała usłyszeć ??? a że ciężko to co, za lekko też być nie może ;)
 
a wiecie ze moj dziadek jak sie urodzil to wazyl 6 kg a ja duzo odziedziczylam cech po dziadku oby nie ta akurat:):):
 
A Ty ile ważyłaś też 6 kg? jak nie to chyba nie masz się czym przejmować...
 
Mi wczoraj lekarz powiedział, że moja dzidzia nie będzie duża i będzie ważyła do 3kg. Może ma rację, Wojtek urodził się z wagą 2800 a ja 3200 ale z drugiej strony nie wierzę w te przepowiednie. Moją koleżankę też straszyli, że dzidziuś będzie bardzo malutki a urodził się 3100 więc całkiem przyzwoicie.
 
Naprawde ta waga eg. usg jest bardzo umowna i dzidziuś może ważyć naprawdę dużo więcej, przecież nie zawsze lekarz jest w stanie zrobić wszystkie pomiary co do milimetra albo jeszcze bardziej dokładnie a to ma wielkie znaczenie! Mi raz pani G mówi że mała waży 1900 ja się przestraszyłam (było to 2 tyg temu) że mała nie rośnie i mówię, ż tyle ważyła dużo wcześniej, i pani zrobiła od nowa pomiary i wyszło jej 2500 g. Niby niewielka różnica...
 
prawie żadna ;) tylko jak się urodzi dzidzia 2900 to maleństwo a 3500 to już troszke ciałka ma :) oczywiście wszystko jest względne i zależy jeszcze od długości...
 
reklama
Mi powiedziano ze granica bledu na USG jest okolo 300g +/- prawda jest tez taka ze wszystko tez zalezy od umiejetnosci lekarza bo jak nie umie odczytywac prawidlowo to ta granica moze byc baaaardzo duza...widzialam takie przypadki na USG w dniu porodu 3100 a urodzila sie 4200 dziewczynka :) nameczyla sie mama zeby ja urodzic, oj nameczyla...u nas w 29/30 tygodniu wyszlo 1600g wiec chyba ok..mam nadzieje ze niedlugo znowu zrobie USG i maly przekroczy juz 2kg.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry