reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WAGA NASZYCH LISTOPADOWYCH DZIECIACZKÓW

Ala jest prawie miesiąc starsza, waży troszeczkę powyżej 7 kg, przy urodzeniu 3430 g, pediatra nie miała zastrzeżeń, dlatego się pytam
 
reklama
Julka waży 6800 i ma 72 cm
a wymiary urodzeniowe to 3400 i 54 cm
jest smukła i zgrabna jak to powiedziała dzis pani doktor na szczepieniu :laugh:
 
Adaś był dzisiaj ważony- 8100g. Czyli przybrał tylko 800g w ciągu 7 tygodni- malutko. :(
 
Eg to wcale nie jest tak malutko, ja dziś byłam na szczepieniu z Kamilkiem, waży 6600g. Przybrał za 6 tygodni 300g. Teraz już tak szybko nie będę dzieci przybierały. słyszałam że teraz około 500-700g na miesiąc.
Ale mam do ciebie pytanie: jak to jest z tymi centylami?/
wagę Kamil ma poniżej 3 centyla,a wzrost między 25 a 50 czy to tak ma być?
Pytam bo kiedys komuś tłumaczyłaś o co chodzi i pomyślałam że się lepiej na tym znasz niż ja.
 
Z wzrostem jest ok mały mieści się w normie, ale co wago poniżej 3 centyla? Czy się pomyliłaś i miało być poniżej 30? Bo jak to pierwsze to niedobrze, mały ma sporą niedowagę, powinien podskoczyć przynajmniej do 10 centyla. Wtedy będzie wiadomo, że jest z tych drobniejszych dzieciaczków ale nie niedożywionych. A jak miało być 30 centyli to też mieści sie w normie.
 
NIe nie pomyliłam się, sprawdzałam jeszcze raz i jest ciut poniżej 3 centyla. samej mi się nie chce wierzyć.. bo przeciez nie wyglada na chudziaka. Ale fakt, ostatnio nic nmi nie chce jesc, tylko cycek, z z niego juz mało co leci, wszystko co mu podam to pluje albo nnie otworzy buzi wcale.
 
A pediatra coś Ci na ten temat powiedział? Bo to naprawdę mało, trzebaby może coś na apetyt podać, sama nie wiem.
 
dziewczyny wydaje mi się ze lepiej dac sobie spokój z tymi centylami..nas nikt w żadnych siatkach nie ustawiał.. a jesli dziecko dobrze wyglada to po jską cholerę nam jakieś miarki.. jedni są duzi a inni mali i tyle.. Jeżeli chicałabym wazyc tyle ile mówią wzory..stosunku masy do wzrostu to powinnam wązyc więcej niż w ciąży. tj ok 65/68 kg.. i musiałbym się turlac.. więc patrzcie na to z przymrużeniem oka.. lepiej miec szczupłe dziecko niż otyłego niemowlata bo pchamy w niego aby się zmiescic w jakiejś siatce... tak uwazam.. zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek..
 
Madzia o ile dobrze pamiętam to mój rocznik już mierzono w centylach i zawsze miałam problem bo też byłam niejadkiem i ciągle mam w karcie wpis niedożywiona. A elusia widzisz pisze że jej maleństwo ostatnio w ogóle nie chce jeść, więc coś jest na rzeczy. Trzebaby się poradzić specjalisty. U dorosłych to jest jednak trochę inaczej niz z takimi bobaskami.
 
reklama
Eg ja tez z tych niedozywionych wg siatki a apetyt miałam zawsze za dwóch  oze małemu zabki ida albo jakis podziebiony.. ze gozej je...
 
Do góry