reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WAGA NASZYCH LISTOPADOWYCH DZIECIACZKÓW

Marcinek waży 8300 g i mierzy 74 cm :) Troszkę wolnie już przybiera na wadze przez miesiąc ok 400g :)
 
reklama
A moja Julka 8300 i 75 cm, kawał baby... Ale też już nie przybiera... przez miesiąc 400g
 
Dziś na szczepieniu 8855 - czyli tylko 500 przez miesiąc... ale to dobrze, bo tempo miał aż za duże ;) za to rośnie zdrowo, 70,5 cm :) (miesiąc temu 67)
 
Kasia ostatnio czyli 9.05 ważyła 8000 a przybrała już 500 choć nie minął miesiąc. I zastanawiam się, bo... wgo. tabelek, instrukcji i tego typu oczywistych statystyk dziecko po 6 miesiącu życia "powinno" przybierać na wadze nie więcej niż pół kilo ??? i zachodzę w głowę czy czasem nie powinnam zacząć "oszukiwać" ją na kaloryczności posiłków tj. zamiast 7 łyżeczek mleka np 5? Moje dziecko je jak wilk (a kaszkę to mogłaby wcinać całymi dniami) a nie chcę aby w przyszłości miała problemy z wagą (ilość komórek tłuszczowych tworzy się nieodwołalnie przez pierwszy rok- inne żródła podają ze 2-3 lata i co najwyżej w przyszłości będą "pulchły" ale ilość się nie zmieni) Może na wyrost się martwię, ale moja córeńka i tak jest małym klocuszkiem jak na dziewczynkę w tym wieku ::)
 
Emih ja myślę że nie ma sieco martwić, bo np. moje siostrzenice jak były takimi malutkimi bąblami też bardzo duzo jadły i szybko przybierały na wadze, a teraz są bardzo szczuplutkie, bo ta starsza jest bardzo ruchliwa i cokolwiek robi to biegiem, więc wszystko spala, a młodsza ma 4,5 roku a wazy teraz 15 kg, więc ma niedowagę, mi sie wydaje, że to tez trochę genetycznie jest uwarunkowane
 
Mój mały waży 8560 czyli przez ostatnie 6 tygodni przybrał 500g na wadze. Jest bardzo długi i przaz to nie widać tej wagi. : :laugh:

 
reklama
Mój MAteuszek waży 7170 i od poprzedniego razu czyli za 7tyg przybrał na wadze 530gr.
 
Do góry