reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga niemowlaka

Angelin

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2019
Postów
43
Hej ile ważą wasze 6 tygodniowe niemowlaki
Waga mojej dzidzi 4700 przy wyjsciu ze szpitala 2700 neonatolog powiedziała ze za duzo co o tym myślicie
 
reklama
Hej ile ważą wasze 6 tygodniowe niemowlaki
Waga mojej dzidzi 4700 przy wyjsciu ze szpitala 2700 neonatolog powiedziała ze za duzo co o tym myślicie
Kp?
Jeśli tak to nie za dużo.
Jest tylko minimum w przyrostach dzieci. Podaje się też statystyczne średnie przyrosty. Maksymalnych nie ma.
 
Aż sprawdziłam ile ważył mój synek, jak był w tym wieku, bo on też sporo przybierał. Tez byliśmy tylko kp, a jak miał 6 tygodni to ważył 4,8 kg. Później tempo przybierania zwolni, nie ma się co przejmować;)
 
Hej ile ważą wasze 6 tygodniowe niemowlaki
Waga mojej dzidzi 4700 przy wyjsciu ze szpitala 2700 neonatolog powiedziała ze za duzo co o tym myślicie
Moja córka urodzona w 34 tc z masą 2500 przybierała po wyjściu ze szpitala 0,5kg tygodniowo tylko na piersi. Trzecie dziecko, więc na pewno nie robiłam nic źle. Taki typ przybierania i już. Oczywiście, jeśli neonatolog chce zrobić badania np. na tarczycę albo odroczyć szczepienie do wyjasnienia sprawy, to warto sprawdzić.
 
Każde dziecko przybiera na wadze w swoim tempie.U nas synek wyszedł ze szpitala z wagą 2800 i po sześciu tygodniach ważył 4800.Karmienie piersią.Pediatra chwaliła go ze tak ładnie przybiera.Uważam że nie jest to za dużo .Później przybierał mniej a piersią nie przekarmisz dziecka.Nic tylko się cieszyć.Aha i ja byłam u neatolog w 6 tyg. i mówiła że jest ok z wagą.
 
reklama
Hej ile ważą wasze 6 tygodniowe niemowlaki
Waga mojej dzidzi 4700 przy wyjsciu ze szpitala 2700 neonatolog powiedziała ze za duzo co o tym myślicie
A co lekarz powiedział, oprócz tego, że za dużo przybiera? Trzeba sprawdzić na siatce centylowej, gdzie dziecko się znajduje z tą wagą. Nie ma porównywać z innymi dziecmi, bo każde dziecko to inny przypadek. Generalnie dziecko powinno przybierać mniej więcej wg. Poniższego schematu:
  • 26–31 g/dobę w okresie 0.–3. mies.,
  • 17–18 g/dobę w okresie 3.–6. mies.,
  • 12–13 g/dobę w okresie 6.–9. mies.,
  • 9 g/dobę w okresie 9.–12. mies.
Ale to tylko dane oparte na badaniach.
 
reklama
 
Do góry