reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga niemowlaka

Dołączył(a)
21 Grudzień 2017
Postów
13
Witam, mam problem z waga mojego dziecka. Obecnie ma j 4 mies i wazy 8600g pediatra krzyczal ze go przekarmiam. Urodzil sie z waga 3200g 53 cm. Karmie go swoim mlekiem, nie chcial piersi wiec sciagam laktatorem. Wypija 240ml co 3h mniejsza porcja wiaze sie z placzem i ledwo wytrzymuje 2h. Dopajam woda pilnuje godzin. Od tygodnia zaczelam wprowadzac stale pokarmy tylko 1x dziennie zamiast mleka. Noce przesypia cale i nie dojada. Co moge zrobic?
 
reklama
Rozwiązanie
Zmniejsze ilosc mleka do 200 i wiecej wody bede oodawac moze to cos da.
Wystarczy jeżeli zmniejszysz mleko do 210 ml. Ale spróbuj może jednak zasięgnąć rady dobrego pediatry bo tu na forum zdania są podzielone a dziecka żadna z nas nie widziała i specjalistka nie jest. Popytaj wśród znajomych czy kogoś takiego nie znają, albo tu na forum zapytaj, nawet prywatnie. Wydasz raz 100-200 zł ale za to będziesz spokojna że jakiś specjalista konkretnie Ci doradził czy trzeba ogranizac małego czy jest ok :)
Witam, mam problem z waga mojego dziecka. Obecnie ma j 4 mies i wazy 8600g pediatra krzyczal ze go przekarmiam. Urodzil sie z waga 3200g 53 cm. Karmie go swoim mlekiem, nie chcial piersi wiec sciagam laktatorem. Wypija 240ml co 3h mniejsza porcja wiaze sie z placzem i ledwo wytrzymuje 2h. Dopajam woda pilnuje godzin. Od tygodnia zaczelam wprowadzac stale pokarmy tylko 1x dziennie zamiast mleka. Noce przesypia cale i nie dojada. Co moge zrobic?
Dziecko je tyle ile potrzebuje. Możesz dawać mu mniejsze ilości i zobaczysz jak będzie
 
Świetny lekarz, który nie podpowiada czy powinnaś zrobić.
Jak że wzrostem? Analogicznie do wagi? Jeśli tak, to być może już taki urok Twojego dziecka i nie ma co panikować.
Jak myślisz, butelka je uspokaja? Bo być może tu jest problem.
Jeśli możesz, zapisz się do dietetyka. Ja mam co prawda odwrotny problem, ale dopiero po wizycie u dietetyka coś ruszyło. Lekarz wypyta Cię co i o jakich porach podajesz dziecku, czy ta ilość jest wystarczająca. Na pewno Ci doradzi.
 
240 ml to bardzo dużo, ale ciężko Ci będzie to zmniejszyć bo Twój maluszek ma już rozciągnięty brzuszek. Ja bym proponowała dawać mniej mleka a zagęszczać go kleikiem, dodatkowo robić własne zupki. Jeszce trochę za wcześnie na np. kasze jaglaną ale słyszałam że przy podobnych problemach jest ona wprowadana zamiast ryżu czy ziemniaków w zupkach. I rzeczywiście przejdź się z dzieciaczkiem do dietetyka- on Ci najlepiej wszystko objaśni. Jeśli je Twoje mleko z butelki a nie z piersi to nie sprawdzi się tutaj niestety opinia że je tyle ile potrzebuje. Bo mleko z piersi leci etapami i najbardziej "kaloryczne" jest w ostatnim etapie ssania a Ty dając mleko do butelki mieszasz mleko i dziecko nie do końca jest w stanie sobie samo dawkować jego ilość podobnie jak w wypadku mm.
 
Od razu tyle nie jadl...najpierw 40 ml, potem 60,80, 100, 120 itd gdy widzialam ze nie daje rady wytrzymywac zwiekszalam ilosc. Nosilam, zabawialam, podawalam wode, zageszczalam mleko i nic...uwierzcie mi on zwyczajnie jest glodny. Moj maz tez duzo wazyl za niemowlaka a ja nie ide na latwizne podajac mu mleko gdy tylko marudzi. Moze zgubi raczkujac? Wszyscy gadali mi ze go glodze gdy tak plakal...
 
Od razu tyle nie jadl...najpierw 40 ml, potem 60,80, 100, 120 itd gdy widzialam ze nie daje rady wytrzymywac zwiekszalam ilosc. Nosilam, zabawialam, podawalam wode, zageszczalam mleko i nic...uwierzcie mi on zwyczajnie jest glodny. Moj maz tez duzo wazyl za niemowlaka a ja nie ide na latwizne podajac mu mleko gdy tylko marudzi. Moze zgubi raczkujac? Wszyscy gadali mi ze go glodze gdy tak plakal...
Na pewno zwolni tempo wzrostu gdy zacznie raczkowac ale to chyba jednak trochę za mało. Myślę że to już jest ten czas kiedy trzeba się zająć wagą małego bo na prawdę duzo waży. A na poprzednich wizytach pediatra Ci nic nie sugerował? Jak jesteś ze Śląska to mogę Ci polecić świetną lekarke z Katowic.
 
Z autopsji wiem jak to jest gdy wszyscy na około mówią Ci co nie tak robisz z dzieckiem albo że Twój maluch za dużo waży. Uważam że w takim wypadku najważniejszy jest Twój instynkt jako mamy i to co Ty uważasz za słuszne dla dziecka.
 
reklama
Na pewno zwolni tempo wzrostu gdy zacznie raczkowac ale to chyba jednak trochę za mało. Myślę że to już jest ten czas kiedy trzeba się zająć wagą małego bo na prawdę duzo waży. A na poprzednich wizytach pediatra Ci nic nie sugerował? Jak jesteś ze Śląska to mogę Ci polecić świetną lekarke z Katowic.
Nic mi nie sugerowal, mowil ze duzy jest i ladnie przybiera. Nie wyglada na grubasa. Duzo tez ulewa wiec tak tlumaczyli ta ilosc mleka ze tyle je. Mnie tez to martwilo. Mowili ze mlekiem matki nie przekarmie a skoro ulewa to widocznie lasuch i tyle ile potrzebuje zostaje w brzuszku.
 
reklama
Do góry