reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga niemowlaka

Dołączył(a)
21 Grudzień 2017
Postów
13
Witam, mam problem z waga mojego dziecka. Obecnie ma j 4 mies i wazy 8600g pediatra krzyczal ze go przekarmiam. Urodzil sie z waga 3200g 53 cm. Karmie go swoim mlekiem, nie chcial piersi wiec sciagam laktatorem. Wypija 240ml co 3h mniejsza porcja wiaze sie z placzem i ledwo wytrzymuje 2h. Dopajam woda pilnuje godzin. Od tygodnia zaczelam wprowadzac stale pokarmy tylko 1x dziennie zamiast mleka. Noce przesypia cale i nie dojada. Co moge zrobic?
 
reklama
Rozwiązanie
Zmniejsze ilosc mleka do 200 i wiecej wody bede oodawac moze to cos da.
Wystarczy jeżeli zmniejszysz mleko do 210 ml. Ale spróbuj może jednak zasięgnąć rady dobrego pediatry bo tu na forum zdania są podzielone a dziecka żadna z nas nie widziała i specjalistka nie jest. Popytaj wśród znajomych czy kogoś takiego nie znają, albo tu na forum zapytaj, nawet prywatnie. Wydasz raz 100-200 zł ale za to będziesz spokojna że jakiś specjalista konkretnie Ci doradził czy trzeba ogranizac małego czy jest ok :)
Dietę dzieci KP rozszerza się po 6 mies
(Indywidualna sprawa rodzica oczywiście )
I się nie dopaja na kp
I mlekiem matki karmi się na żądanie nie wiem czy to ma znaczenie że butelka bo butelka też się karmi na ie według nowych zaleceń .

Zacznie biegać zgubi
Mój synek urodził się 3870 na 4mies ważył. 7.5 kg :-) w ogóle nie był gruby.
Teraz ma rok i waży koło 9 kg ;)
Jest szczuply

Pediatra zawsze chwalila za wagę.
Taka uroda maluszka nic mu nie zmieniaj
Niedługo zgubi i waga stanie w miejscu:-)
 
reklama
Nic mi nie sugerowal, mowil ze duzy jest i ladnie przybiera. Nie wyglada na grubasa. Duzo tez ulewa wiec tak tlumaczyli ta ilosc mleka ze tyle je. Mnie tez to martwilo. Mowili ze mlekiem matki nie przekarmie a skoro ulewa to widocznie lasuch i tyle ile potrzebuje zostaje w brzuszku.
Może faktycznie doje to co uleje
 
Ostatnia edycja:
240 ml to bardzo dużo, ale ciężko Ci będzie to zmniejszyć bo Twój maluszek ma już rozciągnięty brzuszek. Ja bym proponowała dawać mniej mleka a zagęszczać go kleikiem, dodatkowo robić własne zupki. Jeszce trochę za wcześnie na np. kasze jaglaną ale słyszałam że przy podobnych problemach jest ona wprowadana zamiast ryżu czy ziemniaków w zupkach. I rzeczywiście przejdź się z dzieciaczkiem do dietetyka- on Ci najlepiej wszystko objaśni. Jeśli je Twoje mleko z butelki a nie z piersi to nie sprawdzi się tutaj niestety opinia że je tyle ile potrzebuje. Bo mleko z piersi leci etapami i najbardziej "kaloryczne" jest w ostatnim etapie ssania a Ty dając mleko do butelki mieszasz mleko i dziecko nie do końca jest w stanie sobie samo dawkować jego ilość podobnie jak w wypadku mm.
No właśnie się nad tym teraz zastanawiałam i chyba masz rację że butelka to inaczej.
Bo szybko leci ,z piersi trzeba się nameczyc
Jednak może bobas jest wyższy i nie widać tak tego skoro mama mowi że nie jest gruby
 
Ostatnia edycja:
Ja też dostałam ochrzan od pediatry, że niby dziecko przekarmiam i przeze mnie będzie miał otluszczone narządy. A on po prostu dobrze przybieral na moim mleku, fakt, że był pulchny, ale wcale aż tak źle nie wyglądał.
Kazał mi go karmić mniej niż 20 min. (na jedno karmienie), a mój syn jak jadł 10 min. to był maks... Jeszcze powiedział żeby robić odstępy minimum 2 godzinne. Miałam mętlik w głowie. Syn szybko zaczął ładnie przybierać w dniu wyjścia ze szpitala ważył 2800g, a po 3 dniach już 3200g, więc myślę, że to taka jego natura.
Posluchalam moich rodziców i wcale się do tego nie stosowalam, syn jak zaczął raczkowac to wszystko bardzo szybko zgubił. Teraz jak oglądam stare zdjęcia to ciężko go rozpoznać ;)

Myślę, że Twój tak samo zgubi jak będzie bardziej ruchliwy :) A zjada tyle ile potrzebuje.
 
Dziekuje Wam bardzo za rady i slowa pocieszenia...nie ma nic gorszego jak placz dziecka z glodu i meczarnie zeby go przeciagac do 3h moze faktycznie zgubi. Chce jak najlepiej. Same widzicie siedze na laktatorze 4 miesiac to nie jest wygodne ale wiem ze moje mleko lepsze niz mm. Wprowadzilam obiadek sadzac ze to go nasyci i ominie jedna porcje mleka, ze skoro tyle je to moze o to chodzi. Trzymajcie kciuki za mnie i mojego grubaska.
 

Załączniki

  • ZalewskaFOTO_Borys_025.jpg
    ZalewskaFOTO_Borys_025.jpg
    31,3 KB · Wyświetleń: 110
A ja Ci doradzę inaczej. Skonsultuj to z innym pediatrą. Jak można mówić o nadwadze u dziecka 4 msc? Po pierwsze n której siatce centylowej jest z wagą? Po drugie na której siatce centylowej jest z wzrostem? Jezeli to są te same centyle albo różnica jednego to jest ok. Piszesz że. Maluch jest głodny, jak tak to nakarm go normalnie a nie na siłę głodzisz.
 
Zmniejsze ilosc mleka do 200 i wiecej wody bede oodawac moze to cos da.
Jeżeli ulewa to ja radze nie dawać wody a właśnie zagęszczać (im rzadszy pokarm tym łatwiej go ulać). Ja bym się zastanowiła nad innym pediatra bo takie ulewanie sugeruje refluks żołądkowy. Dziecko ulewa jest rozdrażnienie i chce więcej mleka- mleko na podrażnionej żołądek równa się jeszce więcej ulewania. Dzieiecko z refluksem chce dużo i czesto jeść bo jak pije mleko to w tym czasie nie pali go w przełyku. A jeżeli chodzi o przekarmianie to ja słyszałam tak jak Ci mowie dziecko jedząc z piersi dostaje wartości w odpowiedniej kolejności tak jakbyśmy jedli zupę, drugie danie i deser. Jak pije z piersi to na koncu jest najtlustszy pokarm ktory zapycha dziecko i daje sygnał do skończenia posiłku, w butelce tak jak mówiłam wszystko jest wymieszane. To jest opinia mojego pediatry i położnej, ręki sobie za to nie dam uciąć ale może coś w tym jest.
 
A dopajasz dlaczego ? Bo przy ściąganialu nie leci to rzadsze mleko którym dziecko się napaja?
Bo ponoć dzieci butlekowych tych na mm też się nie dopaja ale to różnie mowia
 
Mowili ze mlekiem matki nie przekarmie a skoro ulewa to widocznie lasuch i tyle ile potrzebuje zostaje w brzuszku.
No to nie do końca prawda. O ile pije z piersi to sam decyduje ile wypije i tak jak napisała @MaryH mleko na końcu karmienia jest najbardziej tłuste. W butelce, mimo że przecież to też mleko matki, wszystko jest wymieszane. Rzeczywiście sprawdź czy to nie refluks.
 
reklama
Do góry