reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga niemowlaka

Dołączył(a)
21 Grudzień 2017
Postów
13
Witam, mam problem z waga mojego dziecka. Obecnie ma j 4 mies i wazy 8600g pediatra krzyczal ze go przekarmiam. Urodzil sie z waga 3200g 53 cm. Karmie go swoim mlekiem, nie chcial piersi wiec sciagam laktatorem. Wypija 240ml co 3h mniejsza porcja wiaze sie z placzem i ledwo wytrzymuje 2h. Dopajam woda pilnuje godzin. Od tygodnia zaczelam wprowadzac stale pokarmy tylko 1x dziennie zamiast mleka. Noce przesypia cale i nie dojada. Co moge zrobic?
 
reklama
Rozwiązanie
Zmniejsze ilosc mleka do 200 i wiecej wody bede oodawac moze to cos da.
Wystarczy jeżeli zmniejszysz mleko do 210 ml. Ale spróbuj może jednak zasięgnąć rady dobrego pediatry bo tu na forum zdania są podzielone a dziecka żadna z nas nie widziała i specjalistka nie jest. Popytaj wśród znajomych czy kogoś takiego nie znają, albo tu na forum zapytaj, nawet prywatnie. Wydasz raz 100-200 zł ale za to będziesz spokojna że jakiś specjalista konkretnie Ci doradził czy trzeba ogranizac małego czy jest ok :)
reklama
Natalka moje dzieci też bardzo szybko przybierały, córka była kwadratowa prawie że do roku czasu, pediatra mówiła, że wygląda jak księżyc w pełni;-) ;) Karmione piersią, nigdy nikt mi nie mówił że mają nadwagę.. Powiedziała tylko, że gdyby byli na mm to byłby problem a tak to zaczną biegać i zgubią i tak jest:sorry: Oboje z wagą ciut poniżej 50 centyla. Głowa do góry, ja na Twoim miejscu bym się nie przejmowałą tym co Ci powiedziała.. Swoją drogą szacun za tak długie używanie laktatora!! Ja używałam 3 tygodnie i miałam po dziurki w nosie więc na prawdę jesteś bardzo wytrwała!!:tak:
 
Ja też dostałam ochrzan od pediatry, że niby dziecko przekarmiam i przeze mnie będzie miał otluszczone narządy. A on po prostu dobrze przybieral na moim mleku, fakt, że był pulchny, ale wcale aż tak źle nie wyglądał.
Kazał mi go karmić mniej niż 20 min. (na jedno karmienie), a mój syn jak jadł 10 min. to był maks... Jeszcze powiedział żeby robić odstępy minimum 2 godzinne. Miałam mętlik w głowie. Syn szybko zaczął ładnie przybierać w dniu wyjścia ze szpitala ważył 2800g, a po 3 dniach już 3200g, więc myślę, że to taka jego natura.
Posluchalam moich rodziców i wcale się do tego nie stosowalam, syn jak zaczął raczkowac to wszystko bardzo szybko zgubił. Teraz jak oglądam stare zdjęcia to ciężko go rozpoznać ;)

Myślę, że Twój tak samo zgubi jak będzie bardziej ruchliwy :) A zjada tyle ile potrzebuje.
I racja zgadzam się.
Każde dziecko jest inne rodzi się z inną waga słyszałam że te siatki centylowe to o d rozbic są.
Każde dziecko ma inne potrzeby.
dla mnie taki lekarz to starej daty który każe dziecku wyliczać jedzenie z zegarkiem na ręku.
Także bym nie posłuchała ..i jeszcze wytłumacz to niemowlakowi który nie da się niczym oszukać.
 
A maluch odrazu nie chciał piersi nie umiał ssać czy jak ?
bo noworodki nie znają butelki , Może by wziął jakby tak raz drugi butelkę na piers zamienić ..może nakładki?
Walczylsm poltora miesiąca o piers. Prezyl sie plakal, probowalam nakladek, oszukiwac troche z butelki potem piers, z nerwow byl az czerwony i plakal. Obwiniam o to polozne w szpitalu. Mialan cesarke i przyniosly mi synka mowiac juz nakarmiony a mówi lam ze chce od razu nakarmic go piersia. Potem 7 dni bylismy w szpitalu bo maly mial infekcje i same po wielu probach zrezygnowaly z tym przystawianiem. Bral, ssal chwile i potem placz a mleko mialam. Stwierdzilam ze ti meka dla mnie i dla niego.
 
Jeżeli ulewa to ja radze nie dawać wody a właśnie zagęszczać (im rzadszy pokarm tym łatwiej go ulać). Ja bym się zastanowiła nad innym pediatra bo takie ulewanie sugeruje refluks żołądkowy. Dziecko ulewa jest rozdrażnienie i chce więcej mleka- mleko na podrażnionej żołądek równa się jeszce więcej ulewania. Dzieiecko z refluksem chce dużo i czesto jeść bo jak pije mleko to w tym czasie nie pali go w przełyku. A jeżeli chodzi o przekarmianie to ja słyszałam tak jak Ci mowie dziecko jedząc z piersi dostaje wartości w odpowiedniej kolejności tak jakbyśmy jedli zupę, drugie danie i deser. Jak pije z piersi to na koncu jest najtlustszy pokarm ktory zapycha dziecko i daje sygnał do skończenia posiłku, w butelce tak jak mówiłam wszystko jest wymieszane. To jest opinia mojego pediatry i położnej, ręki sobie za to nie dam uciąć ale może coś w tym jest.
Poczatkowo dodawalam zagestnik do mojego pokarmu przez 1,5 mies jak kazala polozna potem mowila zeby nie podawac bo to ulewanie z przrjedzenia. A wode podac zeby oszukac i pomaga. Nie jest rozdrazniony. Wytrzymuje 3h czasem nawet troche ponad
 
Natalka moje dzieci też bardzo szybko przybierały, córka była kwadratowa prawie że do roku czasu, pediatra mówiła, że wygląda jak księżyc w pełni;-) ;) Karmione piersią, nigdy nikt mi nie mówił że mają nadwagę.. Powiedziała tylko, że gdyby byli na mm to byłby problem a tak to zaczną biegać i zgubią i tak jest:sorry: Oboje z wagą ciut poniżej 50 centyla. Głowa do góry, ja na Twoim miejscu bym się nie przejmowałą tym co Ci powiedziała.. Swoją drogą szacun za tak długie używanie laktatora!! Ja używałam 3 tygodnie i miałam po dziurki w nosie więc na prawdę jesteś bardzo wytrwała!!:tak:
 
Moj jest pomiedzy 95 a 97 centylem i dla niego siedze i sie mecze...kazdy wyjazd i ten laktator chodzacy niczym traktor i slysze tylko ,,znowu sie doisz" bardzo krepujace nawet wsrod rodziny...ale to dla jego dobra mam zamiar do 6 miesiaca pociagnac chociaz...a moje cycki beda pewnie juz do podlogi heh
 
Walczylsm poltora miesiąca o piers. Prezyl sie plakal, probowalam nakladek, oszukiwac troche z butelki potem piers, z nerwow byl az czerwony i plakal. Obwiniam o to polozne w szpitalu. Mialan cesarke i przyniosly mi synka mowiac juz nakarmiony a mówi lam ze chce od razu nakarmic go piersia. Potem 7 dni bylismy w szpitalu bo maly mial infekcje i same po wielu probach zrezygnowaly z tym przystawianiem. Bral, ssal chwile i potem placz a mleko mialam. Stwierdzilam ze ti meka dla mnie i dla niego.
Jak rozumiem walczyłaś o kp przez pierwsze 1,5 mc jego życia, tak? A próbowałaś dostawać go do piersi teraz, gdy jest już większy?
Pytam dlatego, że z kp i laktatorem miałam podobną przygodę.
Moja córka urodziła się przez cc i natychmiast po narodzinach została zoperowana. Trafiła do inkubatora, wiec żadne kp nie wchodziło w rachubę. Wyszłyśmy do domu równo miesiąc po urodzeniu. Mała była już tak przyzwyczajona do butelki, że piersi nie chciała za nic ssać. Identycznie jak Ty, zarówno w szpitalu, jak i później w domu jechałam na laktatorze, bo w przypadku jej choroby mm było średnio wskazane. Jakiś czas temu zaczęłam tracić pokarm, zrobiło się go nagle zdecydowanie mniej. Postanowiłam wtedy, że znów podejmę próbę karmienia małej piersią. Iga miała wtedy prawie 3 mc. Przed każdym jedzeniem dawałam jej pierś. Na początku ledwo ciumkała, wiec resztę dawałam jej butelką, by nie była głodna. Z każdym kolejnym dniem jadła z piersi więcej, aż w koncu po 3 miesiącach jedzenia z butelki nauczyła się jeść z piersi i teraz butelkę zaakceptuje, gdy jest naprawdę bardzo głodna.
Może podejmij jeszcze jedną próbę z kp. Dla mnie laktator nie był tak męczący, jak mogłoby się wydawać, jednak teraz mam tyle pokarmu, ile mała potrzebuje i nie zanosi się na to by miał się skończyć. Nie spodziewałam się, że po takim czasie ona się tego nauczy i każdy w około mówił mi, że nie przestawię jej na pierś, ale się udało. 3-4 miesięczne dzieci mają już więcej siły, niż noworodek, wiec może i Twojemu synkowi uda się ssać pierś, a tym samym nie będziesz miała obaw, czy jest przekarmiony, czy nie.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Natalka moje dzieci też bardzo szybko przybierały, córka była kwadratowa prawie że do roku czasu, pediatra mówiła, że wygląda jak księżyc w pełni;-) ;) Karmione piersią, nigdy nikt mi nie mówił że mają nadwagę.. Powiedziała tylko, że gdyby byli na mm to byłby problem a tak to zaczną biegać i zgubią i tak jest:sorry: Oboje z wagą ciut poniżej 50 centyla. Głowa do góry, ja na Twoim miejscu bym się nie przejmowałą tym co Ci powiedziała.. Swoją drogą szacun za tak długie używanie laktatora!! Ja używałam 3 tygodnie i miałam po dziurki w nosie więc na prawdę jesteś bardzo wytrwała!!:tak:
Moj jest pomiedzy 95 a 97 centylem i dla niego siedze i sie mecze...kazdy wyjazd i ten laktator chodzacy niczym traktor i slysze tylko ,,znowu sie doisz" bardzo krepujace nawet wsrod rodziny...ale to dla jego dobra mam zamiar do 6 miesiaca pociagnac chociaz...a moje cycki beda pewnie juz do podlogi heh
Nie będą:-)
KP nie ma wpływy na wygląd piersi ;)
To dawno zostało udowodnione:-
 
Do góry