reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga płodu

Beta jest do potwierdzenia ciąży i sprawdzania przyrostów nie do wyliczania tygodni ..bo widełki są szerokie ..A niech lekarka taka pewna nie będzie cc bo dziecko do cc musi ważyć ponad 4 kg to raz dwa że jedno dziecko rośnie do końca a drugie w pewnym momencie staje w miejscu. Więc wcale nie powiedziane że będzie ważył ponad 4.
 
reklama
Dokładnie! Też nie rozumiem tego zmienia terminu porodu co wizytę, bo na usg dziecko ważyło ileś tam... :o Tak jak piszesz można zmienić termin porodu wg usg genetycznego I do 13tygodnia, a nie później... Chyba bym zwariowała jakby lekarz mi tak co wizytę dodawał - odejmował dni od daty porodu :rofl2: Dzieci rosną własnym tempem to raz, a dwa, ze są mniejsze i większe, tak jak dorośli - są wysocy i niscy ludzie, grubsi i chudsi - i tyle w temacie:)
dokładnie
 
Ja już nie wiem jeden lekarz mówi tak jeden tak jeden liczy te tygodnie inaczej drugi znowu inaczej, zobaczymy co ona dalej będzie robić bo pierwszy lekarz to była porażka zero usg nic mimo że płaciłam za to wczoraj byłam pierwszy raz u nowej pani ordynator i jesyem ciekawa jak. Ona będzie mnie prowadzić niby on nie. Tylko z wagi jest większy. Dała tam różne pomiary i każdy pokazuje na 28.10-02.11. Byłam w szpitalu to lekarz też mi powiedział że termin jest krótszy niż w karcie ciąży. I niech tu potem człowiek będzie mądry co ma robić i myśleć
 
Ja już nie wiem jeden lekarz mówi tak jeden tak jeden liczy te tygodnie inaczej drugi znowu inaczej, zobaczymy co ona dalej będzie robić bo pierwszy lekarz to była porażka zero usg nic mimo że płaciłam za to wczoraj byłam pierwszy raz u nowej pani ordynator i jesyem ciekawa jak. Ona będzie mnie prowadzić niby on nie. Tylko z wagi jest większy. Dała tam różne pomiary i każdy pokazuje na 28.10-02.11. Byłam w szpitalu to lekarz też mi powiedział że termin jest krótszy niż w karcie ciąży. I niech tu potem człowiek będzie mądry co ma robić i myśleć

A w którym dokładnie jesteś tygodniu? Skończonym 24 (24+1 np.) czy rozpoczętym (23+1 - 23+6)?
I jaki termin porodu wyszedł ci z tego pierwszego usg genetycznego - prenatalnego do 13tygodnia? Ile było dni różnicy między terminem OM a terminem usg? A na tych usg pierwszych, w 6 czy 7 tygodniu u swojego lekarza - jaki ci wychodził termin ze zwykłego usg? zbliżony do terminu OM czy szybszy?
 
Jeśli chodzi o termin porodu to najbardziej wiarygodny jest ten w okolicy 8tc wyliczony na podstawie wielkości zarodka. Bardzo często jest tak , że około 12-13 tc termin z USG już się wyrównuje z terminem z OM.
 
U mnie każdy lekarz powtarzał że najbardziej wiarygodna jest data z usg pierwszego trymestru. Jak lekarz w 24 tyg już wyrokuje co do wielkości dziecka w dniu porodu to równie dobrze mógłby po godzinach jeszcze z fusów wróżyć.
 
Jeśli chodzi o termin porodu to najbardziej wiarygodny jest ten w okolicy 8tc wyliczony na podstawie wielkości zarodka. Bardzo często jest tak , że około 12-13 tc termin z USG już się wyrównuje z terminem z OM.
Tylko mi chodzi o to że mój poprzedni lekarz wszystko na oko na oko dziecko jest zdrowe na oko dziecko ma dobre wymiary. Na oko to jest ten tydzień Najbardziej to mnie u niego denerwowalo bo ileż można wszytko na oko robić
 
Niby 23+6 i termin niby taki sam z usg i @

Czyli się wszystko zgadza, i tego się trzymaj.
Ja słyszałam że dzieci w I trymestrze rosną podobnie, dopiero w II własnym tempem, czyli po 13tygodniu skończonym i właśnie data porodu z tego usg prenatalnego w I trymestrze jest najdokładniejsza, i jak różnica miedzy tą datą porodu, a datą wg OM mniej niż 7dni to się daty porodu nie zmienia...
A ten co na oko ci tak mierzył to robił ci też to usg prenatalne? czy byłaś gdzieś indziej?
 
reklama
Do góry