reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga po 2 ciąży

CzarnaCzarna90

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Sierpień 2019
Postów
30
Hej dziewczyny 10 lat temu urodziłam swoje pierwsze dziecko waga przed ciąża 60kg w ciąży 9 miesiąc 65 a miesiąc po porodzie 53kg bez żadnych diet i ćwiczeń nawet piersią nie karmilam bo nie miałam pokarmu dziecko urodziło się 3400. Waga utrzymywała mi się tak przez 10 lat chodź niczego sobie nie zalowalam nigdy. Teraz jestem w drugiej ciąży 4 miesiąc obecnie i ważę 55 kg czyli 2 kg już na plus. Brzuszek zaczyna być szybciej widać niż w pierwszej ciąży. Wszyscy w koło mnie straszą tekstami typu... Po drugiej ciąży będziesz gruba jak po pierwszej byłaś szczupła lub... Jak już teraz tyjesz to później po porodzie już Ci to zostanie... Wiem że przybieranie na wadze w ciąży to normalna rzecz i że każda ciąża jest inna. Bardzo cieszy mnie fakt że jestem w ciąży tym bardziej że starania trwały dość długo ale takie gadki mnie przytłaczaja nie żebym miała depresję jak coś mi zostanie tzn. Pare kilo na plusie ale również nie chciałabym ważyć 20 kg więcej po porodziepodzielcie się informacjami jak to było z wami bo aż jestem ciekawa czy z drugą ciąża rzeczywiście jest aż tak pozdawiamdodam jeszcze że w pierwszej ciąży fast foody to było moje ulubione jedzenie teraz nie jem praktycznie wcale czasem frytki tylko wyciągnę
 
reklama
Rozwiązanie
Dokładnie. Ja w pierwszej ciąży-tez 10 lat temu przytyłam ok 11 kg. Kilka miesięcy po porodzie doszłam do wagi sprzed, aczkolwiek nadal było jak dla mnie za dużo. 10 miesięcy temu urodziłam syna, w ciąży przytyłam 10 kg, a już od kilku miesięcy ważę 10 kg mniej niż przed ciążą:)))) dużo spacerów , ograniczenie słodyczy, zdrowa żywność i karmienie piersią. Zrobię wszystko żeby utrzymać. Nikogo nie słuchaj. Przytyjesz ile przytyjesz, jedz zdrowo, a po ciąży będziesz o siebie dbać to zlecisz :) a jak nie szybko , to trochę później;) świat się nie zawali.Ciesz się macierzyństwem.
Każda ciąża inna, nie ma co generalizować ale skoro w pierwszej ciąży nie przytylas dużo to raczej bym obstawiała że podobnie będzie i w tej. Moje wahania oscylowały w granicach 5kg między ciążami. Nie do końca rozumiem co to za "znajomi" którzy Cię tak straszą przy 2 kg w 4 miesiącu. Przecież to dalej nie dużo i w takim tempie do 20 raczej nie dojdziesz, odżywiaj się zdrowo a po porodzie na prawdę można wagę ogarnąć ;) ciesz się ciążą a nie słuchaj takich "przyjaciół" ;) p.s. mięśnie po pierwszej ciąży są inne i z reguły brzuszek w drugiej widać szybciej :)
 
Kochana tycie zależy od tego ile będziesz jeść. Nie musisz jeść za dwoje oczywiście odrobinę więcej niż normalnie. Do tego delikatny ruch np godzinne spacery i nadwaga Cię nie dopadnie
 
W 4 ciążach 25kg+, po porodach waga wracała do podstawowej nawet z zadatkiem. Nie od razu ale też bez specjalnych starań.
Niestety to sprawa indywidualna. Myślę jednak, że masz spore szanse na powtórkę z pierwszej ciąży o ile nie doszły Ci jakieś schorzenia hormonalne/metaboliczne przez te 10l.
 
Nie przejmuj sie takim gadaniem, to ze niektóre kobiety maja nadwagę po ciazy nie oznacza, ze u ciebie bedzie tak samo.
Ja 3 razy do porodu miałam wagę ok 50 kg z czego miedzy najstarszym a najmłodsza jest 12 lat roznicy.
Jedz zdrowo, duzo warzyw i owoców, ogranicz słodycze i zbyt tluste Dania i bedzie dobrze.
 
Dokładnie. Ja w pierwszej ciąży-tez 10 lat temu przytyłam ok 11 kg. Kilka miesięcy po porodzie doszłam do wagi sprzed, aczkolwiek nadal było jak dla mnie za dużo. 10 miesięcy temu urodziłam syna, w ciąży przytyłam 10 kg, a już od kilku miesięcy ważę 10 kg mniej niż przed ciążą:)))) dużo spacerów , ograniczenie słodyczy, zdrowa żywność i karmienie piersią. Zrobię wszystko żeby utrzymać. Nikogo nie słuchaj. Przytyjesz ile przytyjesz, jedz zdrowo, a po ciąży będziesz o siebie dbać to zlecisz :) a jak nie szybko , to trochę później;) świat się nie zawali.Ciesz się macierzyństwem.
 
Rozwiązanie
Do góry