reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga po ciazy

U mnie TSH zawsze na poziomie 0,6-0,9 - więc chyba nie tu jest problem.
Bardziej obawiam się problemów z cukrami.
Z chęcią bym coś doradziła , ale wsumie na każdego co innego działa...
Po pierwszej ciąży jak liczyłam sobie kalorie max 1500 dziennie , zero słodyczy ( tylko w weekend coś do kawki słodkiego ) + tabata i intensywne długie spacery z wózkiem to w 3 tyg spadło mi 4 kilogramy , aha i j szcze robialm sobie body wrapping i później mi się ten spadek mi się utrzymywał , ale też robiłam badania częściej bo źle się czułam i nie mogłam spaść z wagi , wszystkie dobrze wyszły i metodą prób i błędów udało mi się. Teraz trochę brak samozaparcia i do tego co rusz jakieś imprezy wypadają 🤦
 
reklama
A ja jestem ciekawa, jak to zapotrzebowanie się liczy. Wszędzie mi wychodzi, że powinnam przyjmować 2000-2100 kcal. Karmię, więc około 2500. A jem dziennie 3000 i chudnę jakiś kilogram na miesąc (liczę od czasu po połogu).
 
A ja jestem ciekawa, jak to zapotrzebowanie się liczy. Wszędzie mi wychodzi, że powinnam przyjmować 2000-2100 kcal. Karmię, więc około 2500. A jem dziennie 3000 i chudnę jakiś kilogram na miesąc (liczę od czasu po połogu).
Ja karmiąc jadłam może i z 4 tysiące, piwo, pizza i inne smaczki, a waga spadała jak szalona, więc może i u ciebie kp. Jest świetnym sposobem na chudnięcie.
 
A ja jestem ciekawa, jak to zapotrzebowanie się liczy. Wszędzie mi wychodzi, że powinnam przyjmować 2000-2100 kcal. Karmię, więc około 2500. A jem dziennie 3000 i chudnę jakiś kilogram na miesąc (liczę od czasu po połogu).
Zapotrzebowanie liczy się na podstawie:
1. wagi jaka powinnaś mieć przy danym wzroście
2. aktywności fizycznej
3. czy KP czy nie (przy KP i ciąży według norm zwiększa się)
Zapotrzebowanie kaloryczne mamy 3 przeliczniki: spoczynkowa przemiana materii, podstawowa przemiana materii i całkowita przemiana materii.
Powinno patrzeć się na CPM, bo uwzględnia aktywność fizyczna i wszystko inne.
Jestem po studiach dietetycznych lecz nie pracuje zawodowo bo opiekuje się chorą córka. Mogę czasem zatem coś doradzić.
 
Na swoim przykładzie powiem, że też liczyłam, że kilogramy po ciąży spadną...
I tak liczę na to już z 10 lat 😂 Niestety trzeba wziąć się za siebie, ale ja mam jakiś problem ze zrzucaniem nadbagażu... Mam jakieś 15kg za dużo - i nawet biorąc dietę pudełkową i się jej trzymając jakoś niespecjalnie kilogramy spadają :( Muszę w końcu udać się do dietetyka. Bo już tracę nadzieję :(
może dołącz ćwiczenia do diety?
 
reklama
Ja rowniez polecam fitatu, bardzo pomocna, a jaka radosc patrzac pozniej na wykres jak waga spada:) mi po pierwszej ciazy sie udalo ladnie zejsc z wagi, przytylam 12kg, po 3 miesiacach mialam -20kg mimo malo restrykcyjnej diety i kp. Cwiczenia to tak pol godziny dziennie no i spacery z dzieckiem.
Po drugiej ciazy juz lipa, wiecej obowiazkow, mniej czasu dla siebie, czesto podjadanie byle czego byle kiedy zeby tylko cos na ząb wrzucic. Minely 3 lata od porodu a do wagi idealnej daleko:p ale wisona za pasem, dzieci juz starsze to moze na to lato juz sie uda cos zdzialac:)
 
Do góry