reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga po ciazy

reklama
Jem jak dobrze pójdzie 2 posiłki obiad i kolację, przed ciążą paliłam też papierosy i może dlatego ważyłam mniej teraz nie palę, staram się nie stać w miejscu mimo spożywania 1000 kalorii staram się działać w.domu chodzić na spacery a czuję się coraz grubiej, nie mogę się przyzwyczaic że tam mam boczek tam odstaje
Bo głodząc sie szkodzisz sobie bardziej niz jedząc normalne regularne posiłki. Udaj się do dietetyka.
 
Też popełniłam kiedyś ten błąd i zaczęłam od diety 1200kcal. Nie dość że kg nie spadały, to jeszcze głowa bolała... Na szczęście szybko się opamiętałam...
Może spróbuję ponownie z dietą pudełkową, ale może tym razem poszukam diety z niskim IG. Tak jeszcze nie próbowałam. Myślicie, że przy mojej wadze 1700-1800kcal będzie ok? Raczej prowadzę siedzący tryb życia.
 
Też popełniłam kiedyś ten błąd i zaczęłam od diety 1200kcal. Nie dość że kg nie spadały, to jeszcze głowa bolała... Na szczęście szybko się opamiętałam...
Może spróbuję ponownie z dietą pudełkową, ale może tym razem poszukam diety z niskim IG. Tak jeszcze nie próbowałam. Myślicie, że przy mojej wadze 1700-1800kcal będzie ok? Raczej prowadzę siedzący tryb życia.
Myślę.ze.tak. najwyżej jak waga nie ruszy to 200 kcal obetnkesz
 
A może macie jakiś catering godny uwagi z niskim IG. Bo z tego co przeglądam, to niewiele firm oferuje takie rozwiązanie....
 
@marcelinakmusisz wyliczyc zapotrzebowanie kalorii i przez dwa tyg jeść odpowiednią ilość kalorii. Możesz przytyć że dwa kg, bo się głodziłas ale trzeba zrobic czasem krok w tyl żeby dwa w przód zrobic
Potem z ilosci tych kalorii obetniesz że 200-300 i zobaczysz co się z wagą dzieje
 
Mi kg po 2 ciąży zleciały po skończeniu kp. więc myślę że prolaktyna może mieć wpływ. Dieta była prosta MZ. (Mniej żreć) 🤣 Śmiechem żartem właśnie deficyt kaloryczny swoje zrobił. Odstawienie podjadania i chęci na słodkie. Niby nie jadłam dużo słodkości ale tu trochę tam i się zbierało dodatkowych kalorii.
 
To stanowczo za mało. Diety ukierunkowane na kcal tzw gotowce 1000 czy 1200 to więcej szkody niż pożytku.
Ustawienie zapotrzebowania kcal jest zależne od należnej masy ciała tzn. ilość optymalna kg ile powinnaś ważyć pomnożona przez współczynnik aktywności fizycznej u każdego innej. Przy KP dodaje się potem jeszcze ok 200-400 kcal. Przy odchudzaniu odejmuje się tzw deficyt kaloryczny też indywidualnie (od 100 do 500 kcal).
 
Cześć dziewczyny, jeżeli chodzi o to, czy nadprogramowe kg mogą się utrzymywać w związku z karmieniem, to słyszałam o tym i znam takie osoby. Schudły, jak odstawiły dziecko od piersi. Mnie osobiście karmienie pomogło schudnąć, do tego ruch i zdrowa dieta. Przytyłam w ciąży 21 kg i po 4 miesiącach ich nie było. Ale to było już dosyć dawno. Ostatnio natomiast walczyłam z 5 kg, które nażarłam w pandemii i które pomimo ćwiczeń nie chciały zejść. Uznałam, że muszę się zdyscyplinować w jedzeniu. Mnie pomogla aplikacja (ja akurat używa fitatu, ale jest ich więcej). Można ustawić sobie, ile i w jakim czasie chcesz shudnąć, program wylicza ile kalorii dziennie powinnaś jesc, rozkłada to na składniki itp. Wpisujesz tam, co zjadłaś i tyle. Mnie bardzo pomogło. Ustaliłam sobie, że nie chce chudnąć szybko, w kilka miesięcy zrzuciłam te 5 kg i w ogóle nie czułam się nigdy głodna. Korzystam z darmowej wersji apki, jakby co.
 
reklama
Do góry