reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w 3 trymestrze ciąży.

Zaskoczona30

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Wrzesień 2021
Postów
1 343
Chciałabym zapytać Mamusie, które już urodziły bądź są na tzw. 'ostatnich nogach' ile przytyłyście w 3 trymestrze ciąży? U mnie właśnie zaczął się ostatni tydzień 2 trymestru i od początku ciąży + 5,8kg. Gdzie pierwszej kilogramy pojawiły się dopiero w okolicach 18tc,a od 20tc ta waga skacze jak szalona. Nie rozumiem dlaczego jednego tygodnia mam dodatkowo 200g, drugiego 600g,a jeszcze innego ponad kilogram. Do 25tc centymetry 'wchodziły' tylko w obwód talii, brzucha i piersi, a obecnie rowniez i w obwód uda oraz pupy. Jak wiadomo zbyt duży przyrost wagi nie służy ani mamie ani dziecku więc trochę mnie to martwi, ze ważę za dużo i po porodzie zostanę z nadwagą. Pilnuję tego co jem - nie obsesyjnie, ale zależy mi na wartości posiłków. Co prawda ruszam się znacznie mniej niż przed ciążą ponieważ byłam aktywna do 20tc, od 6 tygodni moje cialo odmawia mi posluszenstwaco mnie szalenie frustruje! Mam zadyszkę, sapię, po 10 min spaceru twardnieje mi brzuch ( konsultowanego z lekarzem-wszystko jest ok), jestem senna i wiecznie bez energii. Na co się przygotować? Ile przybyło Wam w ostatnim trymestrze? Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🙂
 
reklama
Czyli przez większość ciąży przytyłaś tylko 6 kg? Wow:) no napewno nie przytyjesz nie wiadomo ile,do kilkunastu,dwudziestu kg to jest zupełnie normalnie. Jeśli,tak jak piszesz,starasz się zdrowo jeść,nie objadasz jakoś strasznie masz trochę ruchu no to nie wiem co więcej możesz zrobić:) chyba nic;) zobaczysz poprostu jak Twoje ciało reaguje w ciąży. Ja np. przykład przytyłam w 1 ciąży 20 parę kg,w 2 ciąży 30 parę kilo (ciąża bliźniacza). W obu przypadkach startowałam z ok. 53 kg i w obu przypadkach po 1,5 roku miałam z powrotem dawna wagę. Bez diety bez ćwiczeń (nie licząc zasuwania przy dzieciach;) tak więc moim zdaniem przede wszystkim geny.
 
Chciałabym zapytać Mamusie, które już urodziły bądź są na tzw. 'ostatnich nogach' ile przytyłyście w 3 trymestrze ciąży? U mnie właśnie zaczął się ostatni tydzień 2 trymestru i od początku ciąży + 5,8kg. Gdzie pierwszej kilogramy pojawiły się dopiero w okolicach 18tc,a od 20tc ta waga skacze jak szalona. Nie rozumiem dlaczego jednego tygodnia mam dodatkowo 200g, drugiego 600g,a jeszcze innego ponad kilogram. Do 25tc centymetry 'wchodziły' tylko w obwód talii, brzucha i piersi, a obecnie rowniez i w obwód uda oraz pupy. Jak wiadomo zbyt duży przyrost wagi nie służy ani mamie ani dziecku więc trochę mnie to martwi, ze ważę za dużo i po porodzie zostanę z nadwagą. Pilnuję tego co jem - nie obsesyjnie, ale zależy mi na wartości posiłków. Co prawda ruszam się znacznie mniej niż przed ciążą ponieważ byłam aktywna do 20tc, od 6 tygodni moje cialo odmawia mi posluszenstwaco mnie szalenie frustruje! Mam zadyszkę, sapię, po 10 min spaceru twardnieje mi brzuch ( konsultowanego z lekarzem-wszystko jest ok), jestem senna i wiecznie bez energii. Na co się przygotować? Ile przybyło Wam w ostatnim trymestrze? Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🙂
Ja w 1 ciąży przytyłam 12kg, z czego najwięcej przybywało w 3 trymestrze właśnie, teraz w 2 ciąży przybyło mi 8kg , za 3 tygodnie rodze i czuję się co raz ciężej, na tym etapie dzidzia najwięcej przybiera na wadze, przybywa wód płodowych, to normalne, nie przejmuj się wagą najważniejsze że dzidzia i ty jesteście zdrowe 😘
 
Chciałabym zapytać Mamusie, które już urodziły bądź są na tzw. 'ostatnich nogach' ile przytyłyście w 3 trymestrze ciąży? U mnie właśnie zaczął się ostatni tydzień 2 trymestru i od początku ciąży + 5,8kg. Gdzie pierwszej kilogramy pojawiły się dopiero w okolicach 18tc,a od 20tc ta waga skacze jak szalona. Nie rozumiem dlaczego jednego tygodnia mam dodatkowo 200g, drugiego 600g,a jeszcze innego ponad kilogram. Do 25tc centymetry 'wchodziły' tylko w obwód talii, brzucha i piersi, a obecnie rowniez i w obwód uda oraz pupy. Jak wiadomo zbyt duży przyrost wagi nie służy ani mamie ani dziecku więc trochę mnie to martwi, ze ważę za dużo i po porodzie zostanę z nadwagą. Pilnuję tego co jem - nie obsesyjnie, ale zależy mi na wartości posiłków. Co prawda ruszam się znacznie mniej niż przed ciążą ponieważ byłam aktywna do 20tc, od 6 tygodni moje cialo odmawia mi posluszenstwaco mnie szalenie frustruje! Mam zadyszkę, sapię, po 10 min spaceru twardnieje mi brzuch ( konsultowanego z lekarzem-wszystko jest ok), jestem senna i wiecznie bez energii. Na co się przygotować? Ile przybyło Wam w ostatnim trymestrze? Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🙂
Ja obecnie jestem w 35 tygodniu ciąży w 1 trymestrze nie przytyłam nic, w drugim jakieś 5 kg w dość krótkim przedziale, z kolei w 3 trymestrze przytyłam, jak do tej pory maksymalnie 1kg , waga praktycznie stanęła czasem jest 0,5kg do przodu czasem do tylu. Ogólnie nie ma reguły...szczerze mówiąc jem wszystko na co mam ochotę , przed ciąża nie należałam ani do szczupłych osób, ani otyłych taki standard więc spodziewałam się, że przytyje również standardowo ok. 12 kg, ale raczej będzie tego dużo mniej. Jeśli póki co nie przytyłaś dużo nie spodziewałbym się nagle wzrostu o 10 czy 15kg. Zresztą znam osoby które przytyła naprawdę niewiele, a brzuszek i waga zostało po ciąży oraz takie które przytyły prawie 20 kg i prawie wszystko zostawiły na porodówce wiec waga nie jest tutaj wyznacznikiem.
 
W pierwszej ciąży przytyłam łącznie 12 kg, z czego w ostatnim trymestrze 3 kg. Miesiąc po porodzie wróciłam do wagi sprzed ciąży. W drugiej przytyłam 10 kg, z czego 1 kg w trzecim trymestrze. 2 miesiące po porodzie 4 kg mniej niż waga wyjściowa. Nie odchudzam się, nie ćwiczę (ale mam 2 małych dzieci ciągle w domu), jem w miarę zdrowo.
Ja w pierwszym trymestrze chudłam, w drugim tyłam, a w trzecim prawie w miejscu stałam. Każda inaczej przybiera i inaczej się tego później pozbywa.
 
Ja w 3 trymestrze przytyłam 18 kg, łącznie 22. W niedalekim czasie od porodu zeszło wszystko, a teraz ważę mniej niż w ciąży.
 
Ja akurat w trzecim trymestrze nie tyję dużo, najbardziej w drugim.

Mam pytanie do tych z Was, które przytyły mniej niż 10kg: jakie miałyście BMI zachodząc w ciążę?
 
Chciałabym zapytać Mamusie, które już urodziły bądź są na tzw. 'ostatnich nogach' ile przytyłyście w 3 trymestrze ciąży? U mnie właśnie zaczął się ostatni tydzień 2 trymestru i od początku ciąży + 5,8kg. Gdzie pierwszej kilogramy pojawiły się dopiero w okolicach 18tc,a od 20tc ta waga skacze jak szalona. Nie rozumiem dlaczego jednego tygodnia mam dodatkowo 200g, drugiego 600g,a jeszcze innego ponad kilogram. Do 25tc centymetry 'wchodziły' tylko w obwód talii, brzucha i piersi, a obecnie rowniez i w obwód uda oraz pupy. Jak wiadomo zbyt duży przyrost wagi nie służy ani mamie ani dziecku więc trochę mnie to martwi, ze ważę za dużo i po porodzie zostanę z nadwagą. Pilnuję tego co jem - nie obsesyjnie, ale zależy mi na wartości posiłków. Co prawda ruszam się znacznie mniej niż przed ciążą ponieważ byłam aktywna do 20tc, od 6 tygodni moje cialo odmawia mi posluszenstwaco mnie szalenie frustruje! Mam zadyszkę, sapię, po 10 min spaceru twardnieje mi brzuch ( konsultowanego z lekarzem-wszystko jest ok), jestem senna i wiecznie bez energii. Na co się przygotować? Ile przybyło Wam w ostatnim trymestrze? Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🙂
To malutko przytyłaś 👍🏻 Ja w pierwszej ciąży przytyłam 7 kg, teraz jestem z bliźniakami (31tc+6) i już mam 12 kg na plusie. W każdej ciąży najwięcej tyłam jednak w drugim trymestrze. Pamiętaj, że wahania wagi zależą też od zatrzymywania wody w organizmie. Raz spuchniesz jak balon, raz Ci woda zejdzie i już waga jest inna 😊
 
Ja akurat w trzecim trymestrze nie tyję dużo, najbardziej w drugim.

Mam pytanie do tych z Was, które przytyły mniej niż 10kg: jakie miałyście BMI zachodząc w ciążę?
Moje BMI przed ciąża to jakieś 23 czyli jeszcze w normie, ale nie bliżej górnej granicy:p , dla mojego wzrostu waga w normie to przedział ok 49-65 czyli jak widać dość spory rozstrzał...
 
reklama
Moje BMI przed ciąża to jakieś 23 czyli jeszcze w normie, ale nie bliżej górnej granicy:p , dla mojego wzrostu waga w normie to przedział ok 49-65 czyli jak widać dość spory rozstrzał...
Dzięki. Dlatego pytam o BMI, bo często ktos pisze, że startował z wagą x, a przytył y. To niewiele mówi jak nie zna się wzrostu :)
 
Do góry