reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w 3 trymestrze ciąży.

Podepnę się, może jeszcze któraś odpisze. Startowałam z 104 kg. Mam 167 cm. W I trym. schudłam 2 kg. Teraz jestem w 30 tc i moja waga wróciła do 104 kg i stoi już jakies dobre 2 miesiące. Lekarz mówi, że jeśli z dzieckiem jest wszystko ok, a jest, to mam się nie martwić, ale ja mimo to się martwię. Nie objadam się, staram się trzymać dietę cukrzycową, no ale przed ciąża też tak robiłam i dużo więcej się ruszałam niż teraz a wtedy mimo to moja waga szła w górę a teraz stoi... Już sama nie wiem czy mam się czym martwić.

Im wieksza waga na starcie tym wieksze prawdopodobienstwo, ze mniej pdzytyje sie w ciazy. Jesli lekarz mowi, ze jest ok to czemu zamarywiac sie 🙂
 
reklama
Im wieksza waga na starcie tym wieksze prawdopodobienstwo, ze mniej pdzytyje sie w ciazy. Jesli lekarz mowi, ze jest ok to czemu zamarywiac sie 🙂
A już sama nie wiem. Nie znam nikogo osobiście, kto miałby tak samo, a mam kilka koleżanek, że tak to ujmę, zdecydowanie większych od siebie i one tyły w ciąży. Jestem przewrażliwiona... :)
 
Im wieksza waga na starcie tym wieksze prawdopodobienstwo, ze mniej pdzytyje sie w ciazy. Jesli lekarz mowi, ze jest ok to czemu zamarywiac sie 🙂
a niekoniecznie 😉
Mój lekarz mówił mi że zvgenetyką się nie wygra.

Ja startowałam z 85kg , dziś jestem w 32/33tygodiu i mam +20kg na liczniku, odżywiam się zdrowo, nie ciągnie mnie do słodyczy, obiady z parowaru itp.
A kuzynka startowała z 45kg , przytyła za całą ciążę 5kg obżerając się dosłownie czipsami i batonami, w Maku była regularnie co tydzień ( bez ściemy ) .
Obie nie mamy tarczycy i bez cukrzycy ciążowej.
Czysta niesprawiedliwość.
 
Do góry