reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

U mnie waga to +7 tak po kilogram na miesiąc ciązy :) generalnie nie czuję tych kilogramów np. nie widac tego po ciuchach oczywiście w brzuchu to juz sie nie mieszczę ale reszta w sumie bez zmian. Czuje się dobrze i staram sie ruszać sporo. Ale ponieważ przed ciażą miałam trochę za dużo to zamierzam po urodzeniu szczególnie zwracać uwagę na siebie ;)
 
reklama
U mnie 27tc i na plusie 9kg (dzisiaj byłam u gin i ważę 62kg przy 175cm wzrostu):sorry2:... Zobaczymy co będzie dalej, bo póki co (właściwie to od 6 miesięcy :-D) mam niepohamowany apetyt i wielkie parcie na słodycze ehhh...w dodatku ruszać się nie mogę.... więc od listopada leżę (głównie w domku) i obrastam w tłuszczyk:-p Brzusio ponoć niewielki, tak usłyszałam (ob. 84cm) ...
Liczę,że w ciągu całej ciąży nie przytyję więcej niż 18kg... :-p... przynajmniej mam taką nadzieję ;-)
 
Jak dwa tygodnie temu byłam u gin. to ani brzuszka nie było widać, ani przyrostu wagi (to była końcówka 16 tyg.) W dodatku na samym początku ciąży straciłam 2 kg. Lekarka mówi, że nie ma czym się martwić, bo każda kobieta przybiera na wadze inaczej. Teraz już zaczyna mnie wybrzuszać, ale bardzo delikatnie, w biodrach bez zmian, ale spodnie ciążowe musiałam kupić, bo się w normalnych przestałam dopinać ;) Jak pójdę po Wielkanocy na kontrolę to może wskazówka wagi wreszcie drgnie?
 
A ja jestem teraz w 19tc i od poczatku ciazy przytylam 5 kg. startowalam z 68 a teraz jest 73 i w sumie po ubraniach widze ze tylko w brzuchu uroslam (mam nadzieje ze tak juz bedzie do konca i tylko brzuch bedzie wiekszy). A wogole to jestem ciekawa na ilu sie skonczy u mnie:baffled:
 
a ja plus 19 (pare dni mi zostało do rozwiazania) niby nie widac ale gdzieś się to miesci. Troszkę nad udami będe musiała popracować. Do 7 miesiąca miałam 12 kg. Nie jem słodyczy i dużo się ruszam. Dzidzia już waży 3,5 kg plus łozysko itd wiec mam nadzieje ze te 6,7 kg mi zleci w szpitalu.
 
Ja jestem w 22-23 tc i przytyłam 5 kg, z 54 na 59;p Brzuszek jest i to całkiem spory, ale nic poza tym się nie zmieniło, siostra się śmieje że jak stoję tyłem to w ogóle nie widać żebym w jakieś ciąży była, ale szczerze mam nadzieje że nie przytyje więcej niż 11-12 kg.
 
:zawstydzona/y:ja wazyłam przed ciążą 90kg przy wzroscie 182cm, nie bylam gruba,tylko zawsze taki brzuszek mialam,a teraz jestem + 13kg ,masakra jakas :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
Ja już mam na plusie 8 kg i jesstem w 26-27 tyg. (ważę teraz 57 kg) Ponad tydzień temu ważyłam 1 kg mniej. Jak to szybko rośnie. Wydaje mi się że w pierwszej ciąży tyłam wolniej :-)
 
a ja przybrałam w końcu 1 kg =) nigdy nie sądziłam, że będę się cieszyła z dodatkowych kilogramów:szok: niby niewiele ale to pierwszy "przyrost" od początku ciąży, a jestem już w 19 tygodniu. Pewnie teraz się zacznie ;-)
 
reklama
Ja przytyłam w pierwszej ciąży 22 kilo! - obżerałam się- to fakt :/ Zleciało wszystko w 5 miesięcy plus ekstra 2 kilo. Ale skóra wisiała na udach i brzuchu. Jak przeszłam na dietę proteinową to ładnie się wszystko wchłonęło. A tu bach 2 ciąża- ciekawe jak teraz będzie :)
 
Do góry