reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Ja jakiś miesiąc temu miałam 11 na plusie. Jakoś szybko ta waga skacze do góry i bardzo niespodziewanie ;P też jem tak naprawdę mniej i zdrowiej. Tylko, że ja się kilogramami wcale nie załamuję, bo ze mnie zawsze szczuplaczek był ;) Zaczęłam z wagą 53 kg przy wzroście 168 cm (z tym, że 53 kg to najwyższa waga, jaką w życiu osiągnęłam, normalnie stałam przy 49-50kg). Wiem, że później zgubię pewnie jeszcze więcej niż przytyłam, więc mnie tam kilogramy wręcz cieszą. Przez całe życie nie wiedziałam jak przytyć, a tu proszę, wystarczy dzidzię 'zjeść' ;)
 
reklama
Hej;) Mam kilka wątpliwości i dzięki Wam już mi się trochę udało wyjaśnić. Byłam u gina w poniedziałek i zrobił krzywą minę na widok mojej wagi,ale nic nie powiedział konkretnego czemu tak jest i co z tym zrobić. Do rzeczy. Jestem w 10 tygodniu(tak wynika z usg). Nie mam mdłosci,wymiotów,itp. Apetyt mam jak zwykle duży,bo ja kocham jeść:D A ważę 40 kilo i ta waga w ogóle nie rośnie. Ważyłam przed ciążą 43-45,a teraz spadek. Bywa i tak,że jak wejdę na wagę to i 39 potrafi się pojawić. Fakt,jestem niska,ale taka waga i to w ciąży? Czy któraś miała podobnie? Spadek,mimo braku wymiotów itp?
 
Ja miałam przez moment spadek wagi na początku ciąży. Jeśli jesteś w 10 tyg to nie ma czym się przejmować. To jeszcze nie jest czas na tycie :) poczekaj tak do 6 miesiąca :p Ja nic nie tyłam, a w 6 miesiącu weszła na wagę i nagle 7 na plusie nie wiadomo skąd ;) później się zaczęło

Dodam jeszcze, że też nie wymiotowałam.
 
castaway - to normalne i sie nie martw...waga może spadać :) ja przez 1 trymestr schudłam 3 kilo a pózniej długo nie mogłam nabrac wagi...dopiero pod koniec drugiego trymestru zaczęłam "tyć" i i tak jestem 9 kilo do tej pory na plusie :) a czasem bywało tak że przez 2 tygodnie wogóle mi sie waga nie ruszyła?! pozdrawiam
 
Niczym się nie martw :) Kartę ciąży mam założoną w 9tc - ważyłam wtedy 93,5kg (miałam nadwagę przy wzroście 174cm)... Potem zaczęłam chudnąć i tak ubyło mi 7kg bez wymiotów, bo nie wymiotowałam ani razu... Od 20tc zaczęłam przybierać i odrobiłam 3,5kg - teraz jestem w 29tc i moja waga stoi na 90kg, czyli jestem jeszcze 3,5kg na "minusie"... Wyniki mam OK i moja gin. mówi, że nie mam się czym martwić, bo widać Mała dużo bierze z moich zapasów sprzed ciąży i z tego co jem normalnie :)
 
Dziękuję za odpowiedzi;) Ja jestem niby w 10,a teraz w sumie 11 tygodniu,a lekarz mi karty nie założył i nic o tym nie mówił,a ja po usg byłam w takim szoku,że zapomniałam o to się zapytać. Kazał mi tylko zrobić szereg badań(na razie nie mam pieniędzy) i będe robiła na raty. Dopisał mi na tym wydruku także hormony tarczycy. Powiedźcie, które badania są takie najważniejsze, w pierwszej kolejności,żeby zrobić? Bo jak sobie policzyłam tą listę to wyszło ok. 300 zł. I nie mam pojęcia,jak za to zapłacę :(
 
Wipszę,które mi zlecił:
morfologia,
mocz,
glukoza,
VDRL,
HBS-Ag,
Anty HCV
HIV(to mogę sobie odpuścić,bo zrobiłam,jak tylko test pokazał 2 kreski(taka odpowiedzialna się zrobiłam:D)),
Różyczka IgG,IgM(każde po 30 zł),
Toxo IgG,IgG
CMV IgG,IgM,
Progesteron,
TSH
Sprawdzałam cennik w przychodni,którą lekarz mi polecił,bo pytałam o tańszą,a on tam nie pracuje,więc był szczery. Z resztą robiłam porównianie z innymi przychodniami.
 
ja tych wszystkich robionych nie miałam ;/ dlatego wypowiadac sie nie bede. mialam 3 lekarzy prowadzacych i zaden nie zlecal wiecej, wiec nie wiem. a robione mialam na poczatku: morfologia, mocz, grupa krwi, wr, hbs, odczyn coombsa i cos jeszcze. no i hiv oczywiscie, ale przeciez to darmowe
 
Ostatnia edycja:
reklama
dziwie sie ze w ogole musisz placic ja chodze na nfz robilam badania w prywatnej przychodni tez myslalam ze bede musiala placic a jak sie okazalo nie zaplacilam ani grosza moze maja jakas umowe podpisana albo cos i strasznie duzo masz tych badan ja mialam mocz morfologie wr i glukoze gr krwi nie robilam bo mialam mocz i morfologia nie jest droga a reszta to nawet nie wiem moze podpytaj lekarza czy gdzies nie mozna za darmo zrobic chociaz czesci
 
Do góry