reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Hej!!
Co do wagi w ciąży to ja w pierwszym trymestrze schudłam 2 kg, a w czwartm miesiącu przytyłam prawie 3 kg!! Co będzie dalej..... ;) Mój gin mówi że waga w ciąży jest sprawa bardzo indywidualną dla każdej ciężarnej i czymś czym nie trzeba się przejmować!!! Moja koleżanka w ciąży przytyła 25 kg a w pół roku po urodzeniu synka schudła 35 kg!!! Więc cieszmy się naszymi maleństwam,i a nie zamartwiajmy kilogramami!!!!
Pozdrawiam!!!!
 
reklama
Dzięki za rady! Moje badania ogólne są w normie więc nie będę ich zamieszczać sama hemoglobina to poziom 14,2.Ale inne badania sa jakieś dziwne czy macie może podobne wyniki??
TSH 3,94 mIU/ml 1 tydzień cyklu
PRL 29,85 ng/ml 1 td
LH 1,88 mIU/ml 1 td
Insulina 27,20 mIU/ml na czczo z surowicy
FT4 0,872 ng/dl
CHOL2 5,0 mmol/l
HDL_C 0,6 mmol/l
TRIGL 1,97 mmol/l
LDL 3,4 mmol/l
GLULF 5,7 mmol/l -- na czczo a po TTG 75g po 120 minutach 6,3 mmol/l
poza tym cukier na czczo zawsze mam niski (badanie robiłam 10 razy)
Moja lekarka od zaburzeń hormonalnych powiedziała że tylko insuliną mogę się martwić i żeby jej poziom spadł muszę mieć dużo ruchu wówczas insulina spadnie a z nią i waga. Nie zapisała mi żadnych lekarstw czy ona ma rację ???
Boję się że mogę byc teraz w ciąży wówczas przytyję jeszcze bardziej i sobie z tym nieporadzę


 
Wiesz Marcela, ja bym Ci jednak radziła przy takiej nadwadze najpierw się z nią uporać,a potem dopiero pomyśleć o dziecku. Ciąża to jednak duże obciążenie dla organizmu, dla kręgosłupa, nóg, serca, płuc, trzeba mieć jak najlepszą kondycję. Jeśli w ciązy nie jeteś, to naprawdę, dobrze się zabezpieczaj i przez pól roku spróbuj schunąc, nie na wariata, powoli, pod kierunkiem dietetyczkia albo bariatry. Masz rację, ze w ciązy możesz jeszcze bardziej przytyć, przyplącze się cukrzyca nie daj Boże, to naprawdę nie zarty!
 
Hej dzieweczki !
Zgadzam się z Wami, że lepiej zadbac o siebie zanim zajdzie się w ciąże, ale mam potężną koleżankę, która mimo dużej nadwagi urodziła zdrowego szkraba i do końca zdrowa chodziła do pracy. Cukrzycy można się nabawić będąc chudzinką. Wszystko to sprawa indywidualna.
Ale jeszcze raz popieram profilaktycznie przygotowanie sie do przyjecia pod serduszko lokatora ;D

Ja zanim zaszłam ważyłam 58 kg, teraz mam 16 kg więcej :o ale ani razu nie pomyślałam o tym, że będę gruba a z niczym w jedzeniu się nie ograniczam. No może za wyjatkiem chipsów fast foodów i innych b. niezdrowych świństewek. W moim brzuszkowym mieszkanku jest dwóch lokatorów i póki co dobrze się miewaja i rosna zdrowo ;D

Dbajmy o nasze dobre samopoczucie to i dzidziusiom będzie lepiej. Kilogramy zawsze można zrzucić !
 
Now właśnie jak to było z tymi kilogramami? Bo przyznam się szczerze i bez bicia że ja przytyłam 30 a przecież mąż ostrzegał.ehhhhhhhh
 
Ja "narazie" 20, ale jeszcze 5 tygodni przede mną ;) Przed czym Cie mąż ostrzegał??? Mój tylko marudzi, abyś później nie płakała, jak wsuwam coś słodkiego??? Ale jak sobie niepofolgować teraz to kiedy????
Justo ile już zrzuciłaś???
 
W pierwszej ciąży - 20kg :mad:
A później łzy, pot i ostra dieta...
W drugiej ciąży - 20kg :mad:
A później łzy, pot i ostra dieta...
Teraz też walczę o powrót do swojej wagi - z okresu, kiedy miałam 20 lat. ::)
 
reklama
Do góry