reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Jak narazie, czyli do 33 tygodnia przytyłam 10 kg.. Najwięcej przybrało się w 6 i 7 miesiącu. Nie wiem, czy to reguła, czy po prostu mroźna zima trzymająca tygodniami w domu.. Im cieplej tym niby lżej, a z drugiej strony ciężej, bo brzuś wystrzelił frontem do ludzi :)
 
reklama
W pierwszej ciąży przytyłam 10 kilo.przed ciążą ważyłam 53kg. a po 9 mieś.karmienia piersią wyglądałam jak z obozu koncentracyjnego ,bo ważyłam48 kg.i przestałam karmić piersią,bo doszło by do tego ,że na ulicy porwałby mnie wiatr. ;D PUŻNIEJ WRÓCIŁAM DO SWOJEJ WAGI Z PRZED CIĄŻY.Teraz staram się o drugie dziecko ::)
 
a ja od kilku dni mam wilczy apetyt wiec nie wiem co to bedzie bo na liczniku napewno mi podskoczylo hhmmm ale co tam jakos sie tego pozbede ... licze walsnie na to ze jak bede karmic piersia to spadnie mi pare kg ...
Pozdrawiam cieplo wszystkie Brzuchatki i ich Brzusie ... :D
 
heja ;)

Od poczatku ciązy przytyło mi sie około 13 kilogramów. A przede mną jeszcze z półtora do dwóch miesiecy. Ratuje mnie to żem wysoka (178) i jakos to sie rozłozyło ;)

We wtorek mam kontrole to sie dowiem dokładnie ;) bo ja tylko podczas wizyt staje na wadze ;)

Buzki
 
Ja w pierwszej ciąży przytyłam 39 kg - z 50kg na 89kg w dniu porodu
Po urodzeniu córci zjechałam do 72kg i póżniej porzy pomocy diety i ćwiczeń waga stanęła na 56-60kg.
Teraz przytyło mi się już 30 kg (ważę o zgrozo 90!! kg) a do końca zostało 15 tygodni. Marzę po cichutku, że waga nie pokaże magicznej trzycyfrowej liczby.
 
Ja na poczatku zlecialam z wagi okolo 3 kg, na szczescie teraz to odrobilam ;D
teraz 4 miesiac, wiec zaczynam przybierac, zobaczymy do ilu dobije, bo apetyt na szczescie mam, ale na owoce i zieleninke ;D dzis chodzi za mna zupka kalafiorkowa
 
Ja jestem w 29 tc i jak narazie mam +8 kg. To fakt, ze najwięcej przybrało mi się w 6 miesiącu.
Za mną ostatnio strasznie lodziki chodzą:)
 
Jestem w 26 tyg. i już +10kg, w sumie od samego początku waga mi rośnie (poza okresem wymiotów). Chodzę na wizyty co 3 tygodnie i zawsze w tym czasie przybywam ok. 2 kg :mad:, więc aż się boję myśleć co to dalej będzie, szczególnie, że ponoć w 7 i 8 miesiącu tyje się najwięcej. No to wszystko przede mną.
Ale wiecie co dziewczyny - zauważyłam, że niewiele ciężarówek mieści się w książkowej normie, czyli do 12kg.
Liczę na to, że przy karmieniu piersią zrzucę szybko.
 
reklama
Też mam nadzieję, że dzięki karmieniu piersią szybciej schudnę. Jutro zaczynam 33 tydzień i mam już 14,5 kg na plusie. Kiedy powiedziałam lekarzowi, że uważam, że za dużo tyję to powiedział, że dużo to pojęcie względne bo co mają powiedzieć kobiety, które przybierają 35 kg w czasie ciąży? Przyznam, że tym pytaniem nieco mnie pocieszył. Poza tym wcale nie jestem gruba, a w dodatku nie jestem też mała więc jakoś te kilogramy się rozłożyły.
Nie zmienia to faktu, że chciałabym przytyć mniej ::)
 
Do góry