reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Przyznam się szczerze, że sprawa nabywanych kilogramów w ciąży spędzała mi sen z powiek. Nigdy nie byłam wybitnie szczupłą osobą, taka w sam raz - jak mówi mój mąż. Ale rok przed zajściem w ciążę miałam wycinany wyrostek robaczkowy. W ciągu 5 dni schudłam 6 kg i cieszyłam się niezmiernie. Szkoda tylko, że zaczynając normalnie jeść przytyłam 10. Tak więc startowałam w ciąży z czterokilogramowym bagażem. Pilnowałam się jak tylko mogłam. Nie poddawałam się swoim tzw. "smakom", pilnowałam diety, ale cóż... W ostatecznym rozliczeniu wrzuciłam 17 kg. Wszyscy się dziwili gdzie to zgromadziłam, ale ja wiedziałam, że mój brzuch był ogromny. No i okazało się. 29 stycznia urodziła się moja córeczka. Ważyła 3360 g, więc to nie ona była sprawcą mojej wagi. Niespodziankę sprawiły wody płodowe, które odeszły mi (o dziwo) po porodzie. Pęcherz płodowy był strasznie napięty, ale pęknąć nie miał zamiaru, mimo nakłucia przez położną. W momencie urodzenia się Oli wody chlusnęły ze mnie z taką siłą, że lekarz, położna i mój mąż musieli odskoczyć :). Od razu był pierwszy telefon: salową na prodówkę proszę. Mamy potop :). A to właśnie ten potop sprawił, że tuż po porodzie poczułam się o niebo lżejsza. Po pięciu dniach wróciłyśmy do domu, a ja miałam już 12 kg mniej. Po dwóch tygodniach z 17 kg nie pozostało nic, co ucieszyło mnie niezmiernie. Teraz, po prawie dwóch miesiacach, ważę 2 kg mniej niż przed ciążą. Nie karmię piersią, więc nie mogę tego powiązać. Po prostu organizm sam tak zareagował. A może to kontakt z córeczką tak na mnie podziałał? W każdym razie już dzisiaj nie myślę o ogromnej masie, którą dźwigałam w ciąży. Cieszę się moim Największym Małym Szczęściem i wiem, że przy następnej ciąży już tak nie będę się zamartwiać swoją wagą.
 
reklama
Ja w pierwszej ciąży przytyłam 11-13 kg, ale przed ciążą ważyłam mniej więcej 80 kg. Po ciąży od razu schudłam 7 kg (dosłownie z dnia na dzień), potem w ciągu ok. 6 m-cy kolejne 10 kg. Ostatecznie wskazówka wagi zatrzymała się na 70 kg, czyli aż 10 kg mniej niż przed ciążą! Co prawda pewnie trochę pomogła mi choroba i związana z nią dieta ale warto było się pomęczyć. Dla mnie to i tak niezłe osiągnięcie bo od ukończenia liceum i pójścia do pracy pojawiły się problemy z wagą - siedząca praca, zajadanie stresu, brak ruchu, zmęczenie itp. Teraz jestem ok. 15 t.c. i na razie pojawiło się 5 kg na plusie. Moim zdaniem to sporo, ale wszystko przez to, że co 2,5-3 godziny robię się tak głodna, że aż mnie mdli okropnie. Jak coś zjem to przechodzi. Teraz już trochę bardziej nad sobą panuję i może waga w łazience będzie dla mnie bardziej łaskawa. Mam nadzieję, że zamknę się w podobnej wadze, jak poprzednio. Przy dwójce dzieci, z pewnością szybko stracę zbędne kilogramy.
 
Faktycznie co ciąża to inaczej to wygląda.
Miałam zawsze świra na punkcie nadwagi i chorobliwie sie pilnuję, przytyłam do końca II trymestru 12kg, panikowałam, ale od 3 tyg. nie tyję wcale, nie puchnę, nie mam obrzęków, jem normalnie i zobaczymy co będzie dalej:tak:
 
Ja w ciąży przytyłam 26kg a zaraz po porodzie spadło mi tylko 9 kg. Ale pomogla mi dieta która musiałam stosowac przy małej bo miała skazę białkową i w ciągu niecałych 4mieś. zrzuciłam 16kg. Chociaż wage mam taką jak z przed ciąży to jednak nie to samo bo durzo skóry na brzuchu, uda jakieś większe.No, ale trudno....ważne, że jest z nami mały smyk:tak:


I jeszcze dam przykład co do różnych ciąz; Moja ciotka była zawsze pulchniutką osobą Ale tylko jak zaszła w ciąże zaczęła chudnąc i na dzień dzisiejszy ma dwójkę dzieci i wygląda jak szkieletor. to pa
 
ja w ciąży przytyłam 17kg i w 2tyg po porodzie zniknęły mi one :-) tylko nie mam pojęcia jak :baffled: ale to zależy od osoby... raz jest tak a raz tak :-)
 
reklama
ja na dzień dzisiejszy już mam 6 kilo do przodu :-) widocznie przy biźniakach tak szybko się przybiera ;-)
 
Do góry