reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

W ciąży przytyłam 27 kg. Po porodzie ubyło mi w cztery tygodnie 14 kg i waga staneła w miejscu mineło już prawie 5 miesięcy od porodu , karmię piersią i cały czas nie mogę zgubić pozostałych 13 kg.
agast22, karolinna proszę powiedzcie co robiłyście że udało wam się wrócić do wagi sprzed ciąży
 
reklama
Ja dzisiaj była u lekarza i zapytałam jakie sa "polskie normy" dla ciężarówek... podobno 8-10kg to super waga, bo oznacza, że nie przytyłyśmy prawieże nic, ponad to co jest związane z dzidzią.... do 13kg jest przyzwoicie...
Ja pewnie przekroczę naszą "polską przyzwoita normę" gdyż jestem w 25 tyg i już przytyłam 5kg :)
Chociał zdradze wam pewien sekret... ważę się 2 razy w tygodniu (na gimnastyce dla przyszłych mam) i waga potrafi mi się zmienić w ciągu 3 dni o 1,5 kg... i tutaj uważajcie.... również na minus.... myslę, ze to ile wazymy równiez zależy od ilości wody, która nam sie zatrzymuje w organiźmie...
życzę sobie i Wam jak najniższych wskaźników :)
 
Bez przesady dziewczyny, "mniej" nie zawsze znaczy "lepiej" :)
JU ja miałam przed ciążą niedowagę i przytyłam 16 kilo, może kilogram mniej mogłoby być, ale to i tak w sam raz. Fakt, że teraz (prawie 5 miesięcy po porodzie) zostało mi jeszcze 6 do wagi sprzed ciąży, ale do mojej optymalnej wagi (względem wzrostu) jestem bardzo blisko. I nie jest mi z tym wcale źle :) Ale powiem, że na początku ciąży walczyłam z wagą od drugiej strony - nie mogłam w ogóle przybrać! A wszyscy mnie straszyli, że jak mam niedowagę, to muszę dużo w pierwszym trymestrze, bo inaczej coś tam. No ale potem samo się wyrównało, a najwięcej przytyłam pod koniec. Aha, po porodzie byłam tylko 6 kg lżejsza, a reszta zaczęła spadać dopiero po 3 miesiącach.
 
Ja zaraz przed ciążą osiągnełam moją wymarzoną wagę. Przez 9 miesięcy przybyło mi 16kg a do zgubienia zostało mi jeszcze 6kg- 6 kg ubyło po porodzie i 4 spadło samo.Mamy czas damy rade zlikwidować to pozostałe 6.Najwyżej w wakacje nie bede paradować w króciutkich bluzeczkach i kostiumie kompielowym. Nie robie nic na siłe, jem normalnie zeby mleczko było wartościowe i żeby Kubuś rosł.
 
Ja przytyłam około 11 kilo, , po porodzie ubyło mi 8 a potem znów mi przybyło trochę... chyba ze trzy kilo przez zimowe obżarstwo!
 
Ja przytyłam w ciąży 12 kilo i tydzień po miałam już wagę sprzed ciąży ;D Mała ważyła prawie 4 kg + łożysko, dużo wód płodowych miałam+woda z opuchlizn i wszystko poszło odrazu :D
Z tym, że oprócz tego chciałabym jeszcze z 5 kg zrzucić ::)
 
reklama
A JA PRZYTYLAM JUZ 16 Kg A TO DO PORODU JESZCZE TROCHE ZOSTALO BO TERMIN MAM NA 24 CZERWCA:(:(( ale przyznam ze sama jestem sobie winna...jem co wpadnie mi w rece...mam wilczy apetyt...mysle ze to tez troche przez to ze rzucilam palenie...mam nadzieje jednak ze szybko dojde do siebie...bo w sumie mam tendencje do szybkiego tycia ale i tez szybko potrafie schudnac..przynajmniej bylo tak przed ciaza...waga rozlozyla mi sie po calym ciele...mam wielkie pupsko,biodra ,lydki.barki dostalam jak pudzianowski:(:( tylko siedziec i plakac...zaczelam dostawac rozstepy chociaz brzuch nie jest zbyt wielki...a stosuje kremy rano i wieczorem i to w dodatku zeby mialo"lepszy"skutek te z "gornej polki".o celullicie juz nie wspomne.....a przed ciaza bylam "czysta". Tylko latam i majatek trace w sklepach na rozne kuracje ktore zeby zle sie nie wyrazic sa do d....!!!!ale i tak sie ludze ze cos pomoze...moze wy kobitki macie jakies dobre sposoby na pozbycie sie wyzej wymienionych dolegliwosci??:):):):)pozdrawiam...i zycze wam pieknych i zdrowych dzieciaczkow:):):)
 
Do góry