reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Witam mile panie.
Ja osobiscie jeszcze nie jestem w ciazy, ale planujemyy z mezusiem malego slicznego dzidziolka. Jestem niemilosiernie przerazona poniewaz nigdy nie nalezalam do szczuplych. Obecnie waze 76 kilo przy wzroscie 165, czyli na moje oko przynajmniej 20 kilo za duzo. Przeraza mnie to ze w ciazy przytyje jeszcze bardziej lub ze w ogole bede miala problemy z zajsciem przez te paskudna nadwage. Niemam jednak silnej woli do meczenia sie tzn. do zmuszania sie do cwiczen a ni tym bardziej do odchudzania sie, co wcale nie oznacza ze sie opycham wszystkim co mi w rece wpadnie. Czasami jednak odmawiam sobie pewnych przysmakow, jednak wiem ze to stanowczo za malo. Pomozcie, co mam zrobic??
 
reklama
pandorka pisze:
Witam mile panie.
Ja osobiscie jeszcze nie jestem w ciazy, ale planujemyy z mezusiem malego slicznego dzidziolka. Jestem niemilosiernie przerazona poniewaz nigdy nie nalezalam do szczuplych. Obecnie waze 76 kilo przy wzroscie 165, czyli na moje oko przynajmniej 20 kilo za duzo. Przeraza mnie to ze w ciazy przytyje jeszcze bardziej lub ze w ogole bede miala problemy z zajsciem przez te paskudna nadwage. Niemam jednak silnej woli do meczenia sie tzn. do zmuszania sie do cwiczen a ni tym bardziej do odchudzania sie, co wcale nie oznacza ze sie opycham wszystkim co mi w rece wpadnie. Czasami jednak odmawiam sobie pewnych przysmakow, jednak wiem ze to stanowczo za malo. Pomozcie, co mam zrobic??

A probowalas skorzystac z pomocy dietetyka? Nie martw sie napewno wszystko bedzie ok. Glowa do gory i do roboty! Zycze Ci zebys wkrotce zobaczyla dwie kreseczki na tescie i urodzila zdrowego,slicznego Dzidziulka

Pozdrawiam ;)
 
Nocka pisze:
pandorka pisze:
Witam mile panie.
Ja osobiscie jeszcze nie jestem w ciazy, ale planujemyy z mezusiem malego slicznego dzidziolka. Jestem niemilosiernie przerazona poniewaz nigdy nie nalezalam do szczuplych. Obecnie waze 76 kilo przy wzroscie 165, czyli na moje oko przynajmniej 20 kilo za duzo. Przeraza mnie to ze w ciazy przytyje jeszcze bardziej lub ze w ogole bede miala problemy z zajsciem przez te paskudna nadwage. Niemam jednak silnej woli do meczenia sie tzn. do zmuszania sie do cwiczen a ni tym bardziej do odchudzania sie, co wcale nie oznacza ze sie opycham wszystkim co mi w rece wpadnie. Czasami jednak odmawiam sobie pewnych przysmakow, jednak wiem ze to stanowczo za malo. Pomozcie, co mam zrobic??

A probowalas skorzystac z pomocy dietetyka? Nie martw sie napewno wszystko bedzie ok. Glowa do gory i do roboty! Zycze Ci zebys wkrotce zobaczyla dwie kreseczki na tescie i urodzila zdrowego,slicznego Dzidziulka

Pozdrawiam ;)

Nocka powiem szczerze ze myslalam o tym, jednak nie bardzo wiem jaks ie za to zabrac. Mieszkam w Manchester w U.K w poradni planowania rodziny lekarz powiedzial mi ze "powinnam zrzucic pare kilo" jednakze nic wiecej a ja glupia nie spytalam. Chyba sie tam wybiore i wypytam pana szczegolowo gdzie moge taka pomoc uzyskac. Na zwyklego GP (general practicioner-lekarz rodzinny) to raczej nie mam co liczyc, bo ten to jak mi sie okres spoznial to sie mnie pytal czy ja jestem w ciazy bo on nie wie. Dzieki za slowa otuchy. ;)
 
Pandorka! Najlepiej zapisac sobie na karteczce wszystkie pytania i watpliwosci zeby o czyms nie zapomniec. Najwazniejsze to byc dobrej mysli! A napewno sie uda. Slyszalam ze w U.K nie ma zbyt dobrej opieki nad kobieta w ciazy wiec moze juz za wczasu rozejrzyj sie tam za jakims dobrym lekarzem. Postaraj sie znalezc jakiegos lekarza rodzinnego ktory pomoze, doradzi Ci gdzie znalezc pomoc w Twojej sprawie.
Pozdrawiam i trzymam kciuki ;)
 
Pandorka witaj:) zycze rowniez powodzenia ty mieszkasz w U.K????????to dlaczego nie siedzisz na forum rodzinki za granicy Mamy z U.K????????
Nocka masz racje lekarze tu sa dziwni i wogole oni maja jakas inna technike tego wszytskiego bo ginekologow tu raczej nie ma mieszkam wlasnie w U.K i wiem jak to jest nawet tu rodzilam wiec troche przeszlam swoje.
 
Hej!
Ja właśnie zaczęłam 8 miesiąc i jak narazie przytyłam 13kg. Najwięcej mi przybyło ciałka między 5 a 6 miesiącem. Mam nadzieję, że więcej niż 15 nie będzie mnie :)
 
reklama
WITAM WSZYSTKIE PRZYSZŁE MAMY!


Przed ciążą ważyłam 58 kilogramów,idąc do porodu ważylam 80 kilogramó!Nasz synek ważyl 3730,więc trochę mi przybylo w ciąży.Zaś po porodzie ważylam już 70 kilogramów,obecnie waga zatrzymala sięna 67 kilogramach.Ale waga się nie liczy wazne żeby mama i dzidzia byly zdrowe.

Powodzenia dla przyszlych mam.
 
Do góry