reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w czasie ciąży oraz powrót do formy po niej :-)

Kasiente, właśnie nie miałam, wagę mam bardzo proporcjonalną do wzrostu i zastanawiam się, czy wszystko jest okej ;) ale zdałam sobie sprawę, że może też się ostatnio nieodpowiednio odżywiam i zacznę zwracać większą uwagę na obiady i inne posiłki
 
reklama
Ja jutro będę w 15tc i przytyłam jedynie 1,7kg od początku ciąży. mam nadzieje, ze jeszcze przez te 3 tyg do wesela dużo nie przytyję, a późńiej to już się nie będę przejmować. A czy to jak ktoś miał przed ciążą za dużo kilka kg to może być tak, że teraz się malutko na wadze przybiera?
 
Sama juz nie wiem od czego przybieranie na wadze zalezy? Chyba od przemiany materi a wiec to indywidualna kwestia kazdej osoby.

Ja moge objadac sie fast foodami i slodyczami a tyje tyle co nic, i przed ciaza i w czasie ciazy.
 
dziewczyny tez uwazam ze to indywidualna sprawa i zalezy od organizmu:) jesli brzusio rosnie i czujecie sie dobrze to sie nie skupiajcie tak na kg:)

Ja koncze 18tydzien i mam 3kg na plusie i waga zaczela sie podnosic:) ale sie ciesze ze cos drgnelo:)
 
Jejku dziewczyny jakie wy macie sympatyczne problemy. Prawie Was nie widać z ta waszą wagą ale nie bójcie sie ruszy i to juz wkrótce. Ja mam skrajnie inny problem: nadwagę. Zdiagnozowano mi wreszcie dlaczego tyłam mimo ciągłej walki: niedoczynność tarczycy. I zanim coś z lekarzem z tym zrobiliśmy zaszłam w ciążę przy 96kg i wzroście 178. Teraz przytyłam "tylko" 4 kg ale to juz daję 100 kg wagi Jestem przerażona, bi ja zawsze wysportowana i zgrabna wyglądam jak wieloryb a tu jeszcze wszystko przede mną. Każda ciąża to 20 kg. Dzięki Bogu, ze odrzuciło mnie od słodyczy, bo juz toczyłabym się jak kula ;P Pozdrawiam Was chudzinki ;-)
 
Iwoneczka, mam nadzieję, że lekarz wymyśli mądrego, nawet jak nie teraz, to po ciąży i zrzucisz to wszystko. Przecież to nie wynika z lenistwa, jak sama powiedziałaś, tylko z choroby, a niedoczynność tarczycy się leczy, moja siostra to ma i niestety też tyje od tego, ale po lekach udało się jakoś nad tym zapanować. Domyślam się jednak, że w ciąży z lekami trudniej.

A ja Wam się pochwalę, jestem od 2 dni 1kg + i mam nadzieję, że to wszystko wynikało z mojej nieodpowiedniej diety, bo wczoraj jadłam już porządnie i nagle ten stracony kilogram pojawił się z powrotem :)
 
iwoneczka oj tak teraz bardzo wazne abys trafila na mądrych lekarzy co beda umieli odpowiednio poprowadzic ciebie. Moja mama ma tez problemy tarczycowe, jest juz po jednej operacji i caly czas na lekach hormonalnych. Ciężka taka przypadlosc musi byc w ciąży, a ja 3mam za Ciebie kciuki i za twoja wagę ;) Aby po porodzie nadwaga odeszla w zapomnienie.
 
Iwoneczka bierzesz hormony na tarczycę? Ja też mam niedoczynność tarczycy więc wiem o czym mówisz. Ale jeśli dali Ci leki na to to nie będziesz tyła przez tarczycę tylko Twoja dzidzia będzie rosła i stąd kilogramy. Niedoczynność tarczycy nie jest wcale taka straszna tylko trzeba mieć dobrego lekarza, który będzie pilnował czy leki na Ciebie działają.

Ja dziś byłam u endokrynologa (lekarz właśnie od tarczycy który mnie leczy na niedoczynność tarczycy) powiedziała, że moje wyniki się pogarszają, a dodatkowo nie wiem jakim cudem nie ważyłam się 2 tyg a tu na wadze okazuje się, że schudłam te 2 kg, które przytyłam od początku ciąży. Dostałam opierdziel i to równy...
 
reklama
ponko musisz mi zdradzic co tam wcinasz porządnego, bo ja muszę trochę nadrobic. lekarz kazał jesc 5-6 razy dziennie, więc przegryzam jakies owoce pomiędzy posiłkami
przez 10 dni od zabiegu straciłam 3kg, czyli łącznie 5kg. Na początku ważyłam 55kg a teraz 50kg.
Mam nadzieję, że te 3kg to może woda z organizmu czy co. ale lekarz mówi ze to przez bóle i leki.
zaczynam się martwić
 
Do góry