reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga,zdrowie i rozwój naszych pociech

Nasz Malutki od przedwczoraj kaszle,Jula ze szkoły choroby przynosi i wszystkich pozarażała:baffled:
Poszliśmy wczoraj do lekarza z Antkiem a ona jak go zobaczyła to od razu o jaki grubiutki i silny,posłuchała(czysto),gardło trochę czerwone stąd ten kaszel,ale jak dobrze je i nie temp.to jest dobrze i stwierdziła,że jest zdrowy :wściekła/y:a dzisiaj więcej kaszle i co tu robić,może kupić coś bez recepty na to gardło,chyba go nie boli bo pije normalnie.
 
reklama
Panziorka Monika też ma dalej żółtaczkę. Lekarz kazał się nie przejmować, zwłaszcza że pięknie przybiera na wadze :-)

Charlois zmień lekarza ;-)
 
U mojego małego żółtaczka też się utrzymywała dosyć długo, tak naprawdę to "biały" jest tak od 2 tygodni. Lekarz który nas wypisywał ze szpitala po naświetlaniu powiedział, że żółta skórka może się nawet do 2 miesięcy utrzymywać:szok:
 
Paja tutaj mają taki system leczenia,masakra na wszystko paracetamol:wściekła/y: każdy rodzaj kaszlu normalny i córa jak chora z katarem i kaszląca do szkoły ma chodzić,no chyba,że gorączkuje.Dzieciaki nie raz kaszlące i z gilami po pachy chodzą,ja Julę trzymam w domu a leki mam z polski,typu syropki.
 
Moja malutka katarek i lekko przyczerwienione gardełko. Mamy sole izotoniczne w sprayu i trzeba katarek odciągać i niebawem powinien zniknąć. A we wtorek wizyta kontrolna, ważenie i mierzenie :)
 
A my mały sukces mamy, wczoraj położna ważyła Tośka i ciągu btygodnia przybrał prawie pół kilo- waży 4570g :)
 
Wernkika- wynik imponujący, już nie mogę się doczekać pierwszej wizyty u lekarza i ważenie. Na oko widać że Antek rośnie i przybiera.

Dziewczyny trzymam kciuki za zdrowie maluszków.Mój Maluch często kicha ale nie wydaje mi się żeby miał katar. Może się mylę?
 
mój mały również często kicha ale nie sądzę żeby to było coś poważnego. Po prostu dzieciaczki oczyszczają sobie noski z zanieczyszczeń w ten sposób.
Dziewczyny czy używacie wody morskiej do oczyszczania noska? wczoraj była u mnie położna i powiedziała, że po psiuknięciu do jednej dziurki trzeba tą wodę wyciągnąc aspiratorkiem z nosa, tylko że mi nic nie wylatuje...
 
kasikd, moja Dorotka też często kicha ale katarku nie ma. Jeśli niemowlę ma katar, to nie może ssać piersi czy pić z butelki.
vinga, jak wyciągasz wydzielinę z jednej dziurki, to druga musi być przytkana. Na moim spreyu jest napisane, żeby przytrzymać główkę dziecka na boku, psiknąć do dziurki i poczekać aż woda wypłynie. Ale nie wiem to wychodzi w praktyce, bo jeszcze Dorotce nie psikałam :zawstydzona/y:
wernkika, super Ci synek przybrał :-D
 
reklama
vinga - my przy żadnym dziecku po użyciu wody morskiej nie wyciągaliśmy, co innego gdy używamy soli fizjologicznej ( w takich małych ampułkach ) ze względu na to że nie wlatuje pod ciśnieniem jak tamta
 
Do góry