reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga,zdrowie i rozwój naszych pociech

reklama
Eliana my myjemy bardzo często bo mamy już 8 sztuk. Zaczęłam gdy nie było jeszcze żadnego i teraz nie mamy z tym problemu bo mały uwielbia szczotkowanie. Myjemy minimum 2 razy dziennie. Bardzo tego pilnuję bo mam w rodzinie 4 latka i już trochę starszego jednego chłopca którym zęby bardzo szybko się popsuły i w wieku 3 lat zaczęły wypadać- wszystko przez słodzone herbatki na noc. Dlatego Antoś dostaje do picia tylko wodę. Byliśmy już u stomatologa bo wydawało mi się że widzę jakąś plamkę na jednej dwójce ale na szczęście okazało się że wszystko jest ok. Pani pediatra sprawdzała nam też czy jest szkliwo- i jest;)
My myjemy zęby taką szczoteczką:
Szczoteczka do zębów Oral-B Stages 1
i pastę też mamy oral b stage 1 o smaku gumy balonowej- chyba dlatego nie mamy problemu z myciem bo Antek uwielbia ten smak :)
 
Ja małemu szczotkuję ząbki raz dziennie, bo on sam to robi znacznie częściej:)ma swoją silikonową z ogranicznikiem i często jej używa:)co do pasty to troszkę mnie zaskoczyłyście...z tego co się orientowałam to pasty powinno się zacząć używać po skończeniu pierwszego roku...ja bym się trochę bała(chyba że jest jakaś specjalna dla takich maluszków?)taki maluch jeszcze nie potrafi wypluć...
 
Ostatnia edycja:
vinga podpinam się pod poprzedniczkę:)napisz proszę co to za pasty używacie, ja jak szukałam w necie to mi wyskakiwały tylko to po 1 roku.
Nie pisałam o naszej ostatniej wizycie u pediatry, mały mi już właściwie stanął z wagą:) waży 9150 i długi na 68,5cm ponoć:)
 
reklama
Hej dziewczyny, my też używamy pasty nenedent już od pierszego ząbka który wyszedl zaraz po ukonczeniu 8 miesiąca. Do tej pory mamy tylko dwa i nie widac żeby coś więcej mialo sie pojawiać. Mały lubi tą paste, zamiast szczerzyc ząbki to ssie szczoteczkę;) A jeśli chodzi o wagę to ma już 80 cm i waży 9300g. Raczkuje jak szalony i wstaje przy wszystkim przy czym możliwe. Przez co waga bardzo bardzo zwolnila ostatnio.

Emotion piszesz że Twoja córcia przyjmuje pozycje do raczkowania po czym opada, Leon tez tak robił przed raczkowaniem i długo to trwało, myślałam że nie bedzie umial raczkowac, aż pewnego razu zrobil kroczka pożniej drugiego i mu sie spodobało, więc spodziewaj się niedługo pewnie zacznie raczkować.
 
Do góry