reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga,zdrowie i rozwój naszych pociech

wyniki młodego odebrane..i teraz nie wiem czy się cieszyć, czy płakać :baffled: bo z jednej strony już wiem co jest przyczyną mastocytozy-grzyb candida albicans, drożdżak, a z drugiej strony jak poczytałam "z czym to się je" to się troche podłamałam...należy wykluczyć generalnie pochodne pszenicy, cukry i wszystko co sprzyja fermentacji i rozwoju drożdży. Mały nie może tez jeść zbyt dużo owoców słodkich tj np winogrono. Jutro jadę po receptę na nystatynę i zaczynamy leczenie. Dzisiaj dzwonił nasz dermatolog, powiedział, żeby się nie łamać, że wszystko jest do wyleczenia.
 
reklama
Panziorka jak wam idzie leczenie? Widać już efekty?
Ja chciałam się pochwalić taką pierwsza prawdziwa przespaną nocą. Co prawda już kilka takich spokojnych było ale albo Młody wstawał o 5 albo coś tam stękał a ja nasłuchiwałam. A wczoraj zasnął o 20 i obudził się uśmiechnięty o 7 rano. To mi się podoba:)))
 
ciężko idzie nam to leczenie:-( jedne krosty znikają, inne sie pojawiają..jutro minie miesiąc jak to cholerstwo nas się uczepiło i mam nadzieję, że wreszcie się odczepi. Wykluczyłam mu z diety wszystko czym żywi sie drożdżak, czyli kasza manna, pieczywo, cukry, słodkie owoce itp. zobaczymy...
 
kasik mi sie kilka nocy w ciagu ostatnich 2 miesiecy znalazlo ze mlida szka spac o 20, przebudzala sie ok 22 a pozniej do 8 rano spala... tylko ja nie moglam spac jakos w ciaglej niepewnosci czy wszystko ok :-)

wazymy chyba 8,400 - to na lazienkowej wiec dokladnie niewiem, za mesiac szczeoienie to zwaza moze //waza tutaj - w polsce// przy szczepieniach ? bo niewiem :-) :-)
 
U nas na szczęście już po katarze. Za to chcąc spróbować tańszej opcji, kupiłam pieluchy dada i mały dostał mega krostek przy jajach, leczymy to już 2-gi tydzień, coś tam przysycha i nie wiem czy iść do lekarza po jakąś maść na receptę czy poczekać jeszcze...
I jeszcze się naczytałam i już nie wiem czy dziecko powinno raczej chodzić boso (w skarpetkach z antypoślizgiem) czy w kapciach....
 
Misza nam na uczulenie po pampersach pomógł sudocrem, po jednym posmarowaniu krostek praktycznie już nie było. co do chodzenia to my śmigamy w domu w takich skarpeto- kapciach lub w skarpetach z antypoślizgiem. właśnie też się naczytałam, że dziecko jak najdłużej powinno chodzić boso i tak mu najlepiej
 
vinga smaruję sudokremem, alantanem maścią, zasypką posypuję i słabo to działa. Mam nauczkę, żeby nie zmieniać jak coś małemu pasuje i nie ulegac cenie.
A ja właśnie na sierpniówkach czytałam że dziecko powinno chodzić w kapciach bo jego układ kostny i stawowy jest za bardzo osłabiony przy zderzeniu z twardą podłogą i nie ma amortyzacji wtedy.
 
reklama
Do góry