reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga,zdrowie i rozwój naszych pociech

reklama
no niestety są drogie, my używamy ich zamiennie z pielucho-majtami pampersa.mały dostał od ciotki kilka paczek po likwidacji sklepu więc korzystamy, bo normalnie też drogie te majty są... i one o dziwo nas nie uczulają, w ogóle bezwonne są
 
my w środę mieliśmy szczepienie, narazie jest ok, żadnych efektów ubocznych..mały waży 9,3kg i mierzy 77cm...jak po roczku na dobre się rozpędził tak ciężko za nim teraz nadążyć :-D ostatnio ulubiona zabawa to wchodzenie pod stół, między krzesła i czekanie, aż go zaczniemy szukać :)
ostatnio przestraszył mnie bardzo, bo pobiegłam na gore po karton z ubraniami, schodzę a on już na 6 stopniu za zakrętem:szok::szok:(mam kręcone schody ze zmiennymi stopniami prawy-lewy)....serce mi stanęło
 
Panziorka ja już nauczyłam Pawła schodzić ze schodów na czworaka tyłem. Wchodzić też potrafi. Oczywiście staram się by działo się to pod moim okiem. Ale rozumiem twój strach bo raz też znalazłam małego na parterze przy drzwiach. U góry zamykamy teraz na klucz.
 
Byliśmy u lekarki w związku z przeziębieniem, powiedziała że Igo nie ma problemu z wagą, po prostu będzie taki duży...ma już 80 cm, nie wiem po kim, może po jakim pradziadku ;-)

Dziewczyny, kupiliśmy wczoraj inhalator, bo krople do nosa słabo działają, syropu i w ogóle żadnych leków nie chce przyjmować więc może inhalacje pomogą. Poradzcie jak zachęcić dziecko do inhalacji, jak często można to robić i co tam dosypywać/dolewać najlepiej. Mamy załączoną jakąś mgiełkę to najpierw tym będziemy robić. Ale co jeszcze można inhalować rocznemu dziecku?
 
My mieliśmy do inhalacji specjalne leki. Mukosolwan i pulmicort, beroducal. Ale jeśli nie dostałaś jakiś leków to może tylko tą mgiełką inhaluj. Ja nie mam patentu na zachęcenie dziecka do tego. Paweł nie lubi i ja go nie zmuszam. Na szczęście nie muszę już tego robić. Jak ma katar pomaga nam frida i kropelki nasivin. Oczywiście mnóstwo przy tym płaczu, krzyku itp. Ale podobnie jest przy inhalatorze.
Może trochę sama się poinhaluj pokaż mu jakie to fajne. Paweł był młodszy i lubil tylko gryźć specjalną rureczkę do buzi. Przy masce była walka o jak najszybsze jej zdjęcie.
 
Ja jak tylko pojawia się coś w nosie od razu odpalam inhalator. Używamy tylko nacl i zazwyczaj po 3-4 inhalacjach wszystko jest ok. Mnie też od 2 dni coś łamalo ale po inhalacjach już lepiej. Antek lubi inhalator, zazwyczaj pozwalam mu samemu trzymać maseczkę, trochę rozleje, trochę idzie w otoczenie trochę poprzykłada maseczkę mi i maskotkom ale ostatecznie sam też się trochę nawdycha;) zawsze biorę 2 ampułki nacl- jedna i tak na stracenie w trakcie zabawy:)))
 
reklama
Panziorka, czy nadal wszystko ok po szczepieniu? pytam bo nadal się obawiam tego szczepienia.
Byłam z małą ostatnio u lekarza, bo robiła strasznie dużo kupek i tyłeczek odparzyła okropnie. No i oczywiście ją zważyłąm - 10,5 kg. Zapomniałam ją natomiast zmierzyć. Próbowałam postawić ją pod ścianą i zmierzyć w domu, ale zawsze mi ucieka:-DNie mam pojęcia jaki ma wzrost, ale ubranka, szczególnie body, w rozmiarze 86 są już małe.
 
Do góry