reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga,zdrowie i rozwój naszych pociech

azorek84

mama Amelii 2009
Dołączył(a)
3 Grudzień 2008
Postów
3 529
Miasto
głogów/edinburgh
jak w temacie- wagowo,wzrostowo,zabawowo
mam adzieje ze mniej problemow bedzie opisanych a wiecej radosci z naszych pociech.
korzystajac z rozpoczecia tematu wklejam link do skokow rozwojowych --co by rodzice wiedzieli czego sie spodziewac i kiedy oraz do masazu brzuszka na kolki:-)


Raz burza, raz słoneczko – skoki rozwojowe w pierwszym roku życia dziecka - BabyBoom --skoki rozwojowe

Masaz na kolke niemowlecia - YouTube

Siatki Centylowe - sprawdź wagę dziecka - prawidłowy rozwój dziecka--siatki centylowe
 
reklama
ok nie ma chetnych ja wiec zaczne:-)
Olivia w dniu narodzin waga 3430
ciutke stracila wiec waga 3400
i po 10 dniach waga 3700:-)

pepuszek odpadl w 5 dobie i gdyby nie mama nawet bym nie widziala zawinela bym pieluche zapiela bodziaka i dziecie musialo by z tym sobie lezec:sorry:
ach i w szpitalu podali mi jej dlugosc 55cm ale widzialam po ciuszkach ze te 55 to jakos za wiele bo krotka mi sie zdawala srodowiskowa ja zmierzyla po 10 dniach od porodu i dziecko mi sie skurczylo;-):-D 51,5cm:-)
 
to ja druga

waga urodzeniowa 3200
waga w dniu wypisu po 13 dniach od porodu 3400
waga z wczoraj po 3 tygodniach i 4 dniach 3800

zmierzony przy porodzie na 54
 
Jas waga urodzeniowa 2870 w dniu wyjścia miał 2700 a tydzień temu u lekarza ważył 4300. Z wzrostem to sama nie wiem czy go dobrze zmierzyli bo w szpitalu miał tylko 47cm a na badaniach wpisali mu już 51cm,
 
Miś urodził sie z wagą 3550g i 57cm, spadł do 3420, w dniu wyjścia 3520g, a po 2 tygodniach od wyjścia (w ubiegły poniedziałek )miał 4 kg , nastepne ważenie 7 listopada na pierwszych szczepieniach
 
Martynka urodzila się z wagą 2730g i 52 cm, spadła przez chorobe do 2460g, dopiero po 3 tyg wrociła do wagi urodzeniowej, teraz na wadze domowej ma 3,4kg i około 56-57cm dlugosci bo ciuszki 56 za małe a 60 w sam raz prawie :)
 
Hej :)

Dominis urodzil sie z waga 3200g, potem spadl do 2765g, w dniu wypisu ze szpitala 2860g, a podczas wizyty u lekarza w 6 tygodniu waga wynosila 4340g :) teraz idziemy sie wazyc 1 listopada i mam nadzieje, ze przekroczymy juz 5kg wooohoooo :)

Acha, po porodzie nikt Dzidzi nie mierzyl, wiem, ze miescil sie w ciuszki 52 :) w wieku 6tyg mial 55 cm i kolejne mierzenie czeka nas tez 1 listopada, w ciuszki 56 juz sie nie miescimy ;)

Pozdrawiam
 
Teraz moja kolej :-)

Różyczka - waga urodzeniowa 3200g i 53 cm, w dniu wypisu ze szpitala (4doba) 3110g. Teraz jestem bardzo ciekawa ile waży.
 
reklama
Anitka,
urodzona z waga 4,2kg [w sobote]
przy wysjciu waga 3,9 [w poniedzialek]
Zwazyla mi ja lekarka w szpitalu na 53 cm [ale miezyla dziwnie jakby do pupy]
Polozna zmierzyla ja we wtorek jej wyszlo 57 - ale znowu jakims ruskim systeme na kartce papieru polozyla i nawet nozki miala mala zgiete ://

Sama zmierzylam mloda z mezem -wyszlo 63 cm - i to najprawdopodobniejsze jest bo ciuszki '62' to tak 'na styki sa'
 
Do góry