reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wahania - czy próbować zachodzić w ciążę po poronieniu

Ja nie robiłam w poprzedniej poronionej ciąży, nie farbowałam włosów, nawet domestosa nie używałam a i tak się nie udało więc myślę że to nie kwestia powyższych rzeczy 😉 nawet mama ginekolog pisała kiedyś o tym na swoim blogu. To na pewno nie szkodzi.

Co do zwolnienia to teraz na pewno jak będę w ciąży to będę czekać przynajmniej do 3 miesięcy, wcześniej marzec/kwiecień pracowałam z domu wiec musialam w pracy o ciąży powiedzieć i potem jak wróciłam do pracy to ciagle się mnie pytali jak się czuje. Koszmar.

Jak masz pracę biurowa to bym jeszcze chwilę poczekała z l4 😉
Dzięki kochana 😍. Wiadomo teraz człowiek przewrażliwiony będzie.
Ja jakoś specjalnie nie muszę robić, bo nie mam tak, że muszę mieć i koniec, ale jestem umówiona niedługo i tak się zastanawiam 🤔.
Na L4 tak myślę iść od września.
 
reklama
@MalyGosc kiedy Ty poszłaś na zwolnienie?
Napisałam pytanie w poście powyżej, ale jakoś dziwnie mi to pokazało.
A małego brzdąca będziesz mieć jeszcze dość od kopania ❤.
Tak się zastanawiam od kiedy iść.

Dziewczyny jakie macie podejście do hybrydy w ciąży???
Ja kiedyś robiłam po razie. Ostatnio na komunię zrobiłam i tak na razie ciągnę i tak się zastanawiam czy to nie będzie szkodzić... Gdyby nie poronienia, to pewnie bym o tym nie myślała a teraz to nie wiem czy lepiej zrezygnować. Chyba lepiej na zimne dmuchać. Wiem, że laski robią i pamiętam pytania typu jakie mają podejście do hybrydy w szpitalu przed porodem, jakby to było najważniejsze 🤦.
Wiesz co, ja na zwolnieniu jestem od jakiegoś 9-10tc. Nie było najmniejszego problemu z uzyskaniem L4. Lekarz sam zapytał czy potrzebuje. A ja w sumie nie protestowałam :)
Co do hybrydy to ja robię na stopach normalnie, tzn ciągiem. Na dłoniach tylko jak jest jakaś okazja. Przez to ze ogarniam to sama to robię hybrydę najbardziej delikatnie jak się da, przez co tez krócej się trzyma niestety. Natomiast mój gin mówi, ze nie ma przeciwwskazań. Na rzęsy tez chodzę, tylko dałam sobie spokój z henna pudrową brwi, bo odkąd jestem w ciąży to nie wychodzi 🤷🏻‍♀️
 
Wiesz co, ja na zwolnieniu jestem od jakiegoś 9-10tc. Nie było najmniejszego problemu z uzyskaniem L4. Lekarz sam zapytał czy potrzebuje. A ja w sumie nie protestowałam :)
Co do hybrydy to ja robię na stopach normalnie, tzn ciągiem. Na dłoniach tylko jak jest jakaś okazja. Przez to ze ogarniam to sama to robię hybrydę najbardziej delikatnie jak się da, przez co tez krócej się trzyma niestety. Natomiast mój gin mówi, ze nie ma przeciwwskazań. Na rzęsy tez chodzę, tylko dałam sobie spokój z henna pudrową brwi, bo odkąd jestem w ciąży to nie wychodzi 🤷🏻‍♀️
Za ten załącznik PRZEPRASZAM 😂
Jak pisałam to tel mi spadł i nie mogłam tego usunąć 🤦🏻‍♀️
 
Byłam wczoraj u ginekologa. Mimo moich wcześniejszych krwawień i plamien ciąża jest. I nawet wielkość pęcherzyka się zgadza. Jednak lekarz powiedział żeby się nie nastawiać bo pęcherzyk jest spłaszczony i różnie może być... Dostalam luteinę, Duphastpon, zastrzyki dalej mam brać i prowadzić oszczędzający tryb życia.
Kolejna wizyta za 2 tygodnie.

Boję się...
IMG_20200731_140220.jpeg
 
Byłam wczoraj u ginekologa. Mimo moich wcześniejszych krwawień i plamien ciąża jest. I nawet wielkość pęcherzyka się zgadza. Jednak lekarz powiedział żeby się nie nastawiać bo pęcherzyk jest spłaszczony i różnie może być... Dostalam luteinę, Duphastpon, zastrzyki dalej mam brać i prowadzić oszczędzający tryb życia.
Kolejna wizyta za 2 tygodnie.

Boję się...Zobacz załącznik 1156659
Musisz być teraz dobrej myśli 😘 dbaj o siebie, staraj się jak jak najwięcej odpoczywać i będzie dobrze 🥺
 
Wiesz co, ja na zwolnieniu jestem od jakiegoś 9-10tc. Nie było najmniejszego problemu z uzyskaniem L4. Lekarz sam zapytał czy potrzebuje. A ja w sumie nie protestowałam :)
Co do hybrydy to ja robię na stopach normalnie, tzn ciągiem. Na dłoniach tylko jak jest jakaś okazja. Przez to ze ogarniam to sama to robię hybrydę najbardziej delikatnie jak się da, przez co tez krócej się trzyma niestety. Natomiast mój gin mówi, ze nie ma przeciwwskazań. Na rzęsy tez chodzę, tylko dałam sobie spokój z henna pudrową brwi, bo odkąd jestem w ciąży to nie wychodzi 🤷🏻‍♀️
Ja jakoś specjalnie nie muszę tej hybrydy robić, ale już chciałam pociągnąć do końca wakacji.
To tak myślę, że pójdę od września na zwolnienie. Jeszcze tydzień urlopu mam, potem 3 tygodnie i zwolnienie.
Byłam wczoraj u ginekologa. Mimo moich wcześniejszych krwawień i plamien ciąża jest. I nawet wielkość pęcherzyka się zgadza. Jednak lekarz powiedział żeby się nie nastawiać bo pęcherzyk jest spłaszczony i różnie może być... Dostalam luteinę, Duphastpon, zastrzyki dalej mam brać i prowadzić oszczędzający tryb życia.
Kolejna wizyta za 2 tygodnie.

Boję się...Zobacz załącznik 1156659
Miałam właśnie pisać do Ciebie. Musisz być dobrej myśli ❤️ wszystko będzie dobrze ❤️.
Który tydzień Ci wychodzi?
 
Ja jakoś specjalnie nie muszę tej hybrydy robić, ale już chciałam pociągnąć do końca wakacji.
To tak myślę, że pójdę od września na zwolnienie. Jeszcze tydzień urlopu mam, potem 3 tygodnie i zwolnienie.

Miałam właśnie pisać do Ciebie. Musisz być dobrej myśli [emoji3590] wszystko będzie dobrze [emoji3590].
Który tydzień Ci wychodzi?
Wczoraj wg USG i miesieczki 5+0. Wiek ciąży się zgadza. Kształt pęcherzyka niestety nie. Staram się być dobrej myśli, ale to nie łatwe.
 
Musisz być teraz dobrej myśli [emoji8] dbaj o siebie, staraj się jak jak najwięcej odpoczywać i będzie dobrze [emoji3064]
Już przeleżałam tydzień przez krwawienie/plamienie.
Teraz jedziemy na urlop w góry, ale ja już wiem, że będę głównie leżeć na leżaku z książką i kawą.
 
reklama
Dziewczyny jak myślicie czy we wtorek 4.08. jest sens iść na usg? 25.07. beta była 62, po półtora tygodnia jest szansa, że będzie widoczny już pęcherzyk?
6.08. idę na wizytę na NFZ, ale tam nie mają w gabinecie USG, więc dopiero dostanę skierowanie. Chcę iść prywatnie do tej samej gin co pójdę na NFZ.
Mąż mówi, żeby dała sobie spokój, bo będę się tylko wkurzać jak nic nie będzie widać i już sama nie wiem...
Jak dobrze pamiętam przy becie 1000 powinien być widoczny pęcherzyk, może z rana zrobię jeszcze betę i zobaczę czy jest sens. Z drugiej strony wkurza mnie, że w gabinecie nie mają USG. Przychodnia przyszpitalna i taka lipa.
Myślę zrobić jeszcze sobie TSH bo przy poprzedniej ciąży na początku mi skakało.
Myślicie, że jest sens robić jeszcze raz teraz progesteron?
 
Do góry